1

Téma: Praha Šeberák

Dnes jsem po delší době jel na kole kolem rybníku Šeberák v Praze Kunraticích a byl jsem mile překvapen, jak to tam nyní vypadá. Tuto lokalitu znám již dlouho, z dob kdy jsem pobýval na nedalekých VŠ kolejích. Bývaly časy, kdy se tam dalo koupat, ale v posledních letech spíš stoka, anebo vypuštěno. Dokonce jsem zachytil, že tomu jeden čas hrozil zánik (jak jinak šmejdi developeři), ale naštěstí na to nedošlo a místo toho byla realizována rekonstrukce (loni jsem to tam registroval v takovém stavu). Nyní tedy opravy dokončena a opět napuštěno. Voda poměrně čistá (už dávno tam taková nebyla). Opravena hráz (kamenná) a výpusť. V současném stavu bych se tam již nebál s loďmi jezdit. Zaparkovat se tam kolem dá a přímo u hráze je zastávka MHD (i když na periferii lze očekávat méně frekventované spojení). Problémy lze čekat v létě (hodně lidí kvůli pláži). Spouštění lodí by mělo jít dobře po celé délce hráze (šikmá), nejlépe asi na jednom místě (pozvolná rampa). Plachetnice s hlubokým ponorem by asi mohly mít problémy, leda je spouštět ze zdi přepadu. Vodní plocha je to poměrně rozlehlá, větší než Lužiny (natož Prosek či Modřanská rokle). Mohlo by to tedy mít solidní potenciál k využití, ale poloha na jižním okraji Prahy bude jistě pro mnohé nevýhodná.

https://mapy.cz/turisticka?x=14.4933976 … id=2031752

Share

Palec nahoru Palec dolu