1

Téma: FPV kamera v ponorce

Rád bych používal v RC modelu ponorky (Neptune SB-1) FPV kameru s přenosem do FPV brýlí. Bohužel vodou se se televizní signál velice špatně šíří a tak připadají v úvahu pouze dvě možnosti. Buď tahat za ponorkou kabel a tím signál na břeh přenášet, nebo použít bójku s vysílačem. Tato varianta by se mi líbila více než ten kabel, který se může za něco pod vodou zamotat. Aby toto nehrozilo i u té bójky, bylo by třeba aby se délka kabelu mezi ponorkou a bójkou přizpůsobovala hloubce ponoru. Chtěl bych se zeptat, zda jste se někdo tímto problémem nezabýval? Budu rád za každou radu nebo nápad.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2 Naposledy upravil: micer (04-05-2020 19:55:05)

Re: FPV kamera v ponorce

Kameru v ponorce jsem kdysi krátce používal, konkrétné právě v SB-1 (viz http://www.rcrevue.cz/ke-stazeni/testovane-modely/  FlyCamOne2-3 ... tohle ale je točené do záznamu) s přenosem na břeh kabelem. Není to řešení, kabel takovou ponorku jako je SB-1 stahuje a brání pohybu, je moc lehká a má slabý pohon. Při hmotnosti kolem 20 kg a odpovídajícím pohonu by to už mělo jít.

Podobný systém ve svém silnějším modelu (ale ne o moc těžším) používá Norbert Bruggen (http://www.modelluboot.de/).

S přenosem z bójky má zkušenosti Vlado Randa - Ponorkový klub Žilina  (https://www.randa.sk/ponorkovy-klub/). Nevím o tom, že by měl navíjený kabel, podle mého názoru by to vyvolalo víc problémů, než by byl přínos.

Tyhle informace bych spíš hledal především u stavitelů a příznivců ROV.

Share

Palec nahoru +2 Palec dolu

3 Naposledy upravil: predseda (12-05-2020 23:20:04)

Re: FPV kamera v ponorce

Pozdravujem
Tak ako uvádza kolega Černý ja som používal bojku k prenosu videa. Kábel bol pre odlahčenie oblepený kúskami polystyrénu.
Jeho dĺžku som ustálil na 3 metre. Ako bojku som použil hračku a to detskú hrkálku. Ručka slúžila na anténu 2.4 Ghz
V spodnej časti bolo závažie,ktoré zabezpečovalo  vzpriamenie tak aby bola anténa stále nad vodou. Všetko fungovalo v poriadku.
Nesmelo sa však s ponorkou jazdiť rýchlo,pretože ak sa anténa začala nakláňať k vode zhoršoval sa obraz. Používal som k tomu okuliare a bol som s tým celkovo spokojný
Nakoľko my však časom odišiel vysielač,myslím,že to bolo jeho nie celkom dobrou kvalitou tak som už neobnovoval tento systém-
Dnes používam mini kameru s wifi a tak keď je ponorka na hladine nadstavím si parametre,foto,video a jazdím a ukladám na kartu.
Video z  mini kamerou je tu   Ponorkový klub Žilina / www.randa.sk/. Hladal som aj bojku ale nenašiel som foto.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Re: FPV kamera v ponorce

Zdravím ten to prolém jsem řešil  koupil minikameru HD Camcorder mini waterproof video recorder do 10m hloubky,
záznam na miniSD kartu 8G stačí na jednu až dvě hodiny,doma zhlídnu na PC,rozlišení H.264 1280x720p,úhel záběru 135 stupnů.Video ke zhlídnutí na You Tube RC ponorky
Akula DRAKU z požární nádrže 4.11.2012.

Bezpečné vynoření.

Share

Palec nahoru Palec dolu