1 Naposledy upravil: penguin (06-08-2019 15:22:35)

Téma: Informace o vodních plochách v Praze (ale třeba i jinde)

Ahoj :-)

Možná zbytčně, ale zakládám tohle téma, protože se nějak nemůžeme dopracovat k objektivním informacím o pražských rybnících.

Takže.... kdybyste někdo měl odkazy na internetové stránky nebo jiné prameny, kde by se dala najít například hloubka, doba výlovu, informace o rekonstrukcích, a podobně, dávejte je, prosím, sem. Myslím, že by nebylo špatné, kdyby se tyhle věci daly najít na jednom místě.
Rád bych to směřoval specielně na ježdění s plachetnicemi menších velikostí, zejména RG - 65  a  Footy.

Je to míněno jako soubor odkazů na technické a organizační informace... popisy jednotlivých ploch a ježdění na nich jsou v téhle sekci vždy jednotlivě.
Pokud to už někde je (dejte vědět, kde) nebo by to nebylo k ničemu, můžeme téma posléze smazat.

Díky, Jiří.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Informace o vodních plochách v Praze (ale třeba i jinde)

Většinu pražských rybníků najdeš i s popisem tady:
http://www.praha-priroda.cz/vodni-ploch … y-abecedne

Termíny výlovů zhruba za měsíc vyvěsí formou článku zde:
https://lhmp.cz/vt

Také se tam píše, co v současné chvíli opravují/budují.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

3 Naposledy upravil: penguin (06-08-2019 15:53:04)

Tohle je ten odkaz, který jsem hledal (protože jsem si ho jako debil neuložil smile ).
Myslím, že se tady časem shromáždí víc materiálů...

Díky, J.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Držím palce s výběrem vhodné plochy a protože máme toto hledání za sebou, tak připojím pár zkušeností. Ideální voda bude v otevřené krajině s nízkými nezarostlými břehy kvlůli stálěmu větru bez vírů i kvůli viditelnosti modelů. Výborné je molo, nebo vhodný prostor pro spuštění modelů a prostor pro kapitány řídící lodě. Lokalita dopravně dostupná autem s možností parkování. Potřebný je souhlas majitele, případně pronajimatele vodní plochy a koordinace s jeho aktivitami (často to bývají rybáři). Pokud nejde jenom o poježdění na vodě, jsou potřeba bójky! To není projev soutěživého jedince, ale časem zjištěná nutnost - pouze na vytyčené trati se dá posoudit výkonnost a nastavení jednotlivých modelů a ladit trim lodi za různých podmínek. Také je dobré získat odhad vzdálenosti a vedení lodi na "soutěžní" trati, dají se trénovat starty apod. Dodržování pravidel považuji za samozřejmost :-) Ovšem osazení bójek, zejména pokud je chceme nechat na vodě trvale, se neobejde bez dobré domluvy s majitelem/provozovatelem, jak jsem psal výše. Příliš nedoporučuji ani hodně frekventované lokality, kdy nás třeba na Košíku i Lužinách překvapili koupající se občané... Obvykle se nedaří naplnit všechny uvedené požadavky, ale plachetnice jsou jako "ekologické" většinou tolerované, tak se třeba zadaří!
Ivoš

Share

Palec nahoru Palec dolu

5 Naposledy upravil: penguin (07-08-2019 11:46:22)

Ahoj, Ivoši smile

Díky za přehled. Celkem je to všechno jasné... jen by mne docela zajímalo, kde se člověk dopracuje k tomu, kdo je provozovatel (majitel) rybníka. Předpokládám, že se nedostaneme do situace, kdy bychom chtěli jezdit na soukromém rybníčku...
Máte nějak ověřené, v jakém případě je potřeba vyžádat si souhlas? Když se udělá malý závod s bójkami, nebo u každého ježdění?

Samozřemě počítáme s tím, že budeme závodit (nějaká neoficiální podoba monotypové třídy DragonForce 65). Na bójkách se už pracuje smile . Ale určitě je nebudeme umisťovat trvale.

Máme na to už na Facebooku skupinu...    https://www.facebook.com/groups/770086826759117/

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Když někam přijedete si zajezdit, tak to většinou proběhne v klidu. Ale už rozmístění bójek, byť dočasně, může vyvolat otázky nad legálností postupu... Je to hodně o lidech, Ladouš by mohl vyprávět o nepříjemných rybářích na Lužinách :-)
Když jsme si nějakou plochu vyzkoušeli, tak jsem na netu zjistil maximum informací o majiteli - byla to většinou obec, která někomu přenechává hospodaření za úplatu (např. rybářský svaz). Potom jsem jim napsal žádost, zda souhlasí s občasným ježděním s plachetnicemi a přidal jsem pasáž, že to nezatěžuje životní prostředí. Někdy odpoví, někdy ne...
Nakonec jsme od rybářů po dotazu na jeden rybník dostali nabídku využívat jejich blízký chovný rybník, ale není to V Praze.
Vaši FB skupinu jsem zaregistroval, ono není úplně šťastné vytvářet daší kategorie, jezdí se MM, RG65 a DF65, přitom nás je dohromady jako do mariáše. Ale chápu snahu jezdit se srovnatelnou lodí :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Ivo Michal napsal:

Držím palce s výběrem vhodné plochy a protože máme toto hledání za sebou, tak připojím pár zkušeností. Ideální voda bude v otevřené krajině s nízkými nezarostlými břehy kvlůli stálěmu větru bez vírů i kvůli viditelnosti modelů. Výborné je molo, nebo vhodný prostor pro spuštění modelů a prostor pro kapitány řídící lodě. Lokalita dopravně dostupná autem s možností parkování. Potřebný je souhlas majitele, případně pronajimatele vodní plochy a koordinace s jeho aktivitami (často to bývají rybáři). Pokud nejde jenom o poježdění na vodě, jsou potřeba bójky! To není projev soutěživého jedince, ale časem zjištěná nutnost - pouze na vytyčené trati se dá posoudit výkonnost a nastavení jednotlivých modelů a ladit trim lodi za různých podmínek. Také je dobré získat odhad vzdálenosti a vedení lodi na "soutěžní" trati, dají se trénovat starty apod. Dodržování pravidel považuji za samozřejmost :-) Ovšem osazení bójek, zejména pokud je chceme nechat na vodě trvale, se neobejde bez dobré domluvy s majitelem/provozovatelem, jak jsem psal výše. Příliš nedoporučuji ani hodně frekventované lokality, kdy nás třeba na Košíku i Lužinách překvapili koupající se občané... Obvykle se nedaří naplnit všechny uvedené požadavky, ale plachetnice jsou jako "ekologické" většinou tolerované, tak se třeba zadaří!
Ivoš

T:) + Ještě nějakou záchrannou lodˇ.

A je To . . . .!

Share

Palec nahoru Palec dolu

8 Naposledy upravil: penguin (08-08-2019 16:10:08)

Karolinus I napsal:

T:) + Ještě nějakou záchrannou lodˇ.

Myslíš záchrannou loď na dotlačení plachetnice ke břehu, když se nepohne ani lísteček na stromě..? big_smile
Na zavážení bójek je člun... takže se s ním dá dojet i pro loď. Ale mám v plánu na jednoduché dotlačení ke břehu takový trošku speciální remorkér... smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Byl jsem před časem na předvádění bezpilotních letadel u Nového rybníka. Je to blízko Obořiště u Dobříše. Není to sice Praha, ale na pořádání akcí řekl bych ideál. Parkoviště skoro u vody, je tam restaurace s pivovarem, na rybníce molo a půjčovna lodiček - takže asi díky tomu nehrozí prudící rybáři. Kolem celkem nízké stromy. Za vyzkoušení by to stálo.

odkaz na mapy.cz
https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&a … 59.845%22N

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Díky, to vypadá dost zajímavě.

Bohužel, máme jeden problém. Jsme na tom zatím tak, že většinou z různých důvodů nemůžeme pořádat celodenní závody... ale jen například odpolední. Pro tenhle účel je možné použít rybníky maximálně pár kilometrů za Prahou.

Ale do budoucna je to zajímavý nápad smile

Share

Palec nahoru Palec dolu