26

Re: Nádrž Modřany

... Tak s BR503 to proběhlo v pořádku, tak teď 5.8. to zkusím s Torpedoborcem 40 - taky 2xSpeed 400, tak snad to taky bude ok :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

27

Tak ani Torpedoborec 40 nezklamal, na plný plyn je to přemotorované, takže stačí na 3/4 aby se to nezvedalo do třetiny trupu :-) jinak ok... S čím příště? Že bych zkusil Grimmershörn. To bude pohodovější jízda ...

Share

Palec nahoru Palec dolu

28

Zdravim - tak teď jsem už snad ve správné sekci ... tak v Modřanech jsme byli tři, sice jen já s lodí s tím Grimem, ale jinak pohoda, sluníčko... horší byla předvedená plavba Grima,  sice velmi kladně kvitovaná - ale jen asi do třetí minuty, kdy při rychlé zpátečce se - no co - vytočil šroub 55mm a je tam někde na dně :-( a loď naštěstí setrvačností dojela na nejlepší místo na břehu, kde se dala bez problému vyndat. Asi špatná předletová příprava. Tak zbyl jen pokec, ale přesto to byl velice vydařený podvečer...  Tak snad za dva týdny 16.9. to bude lepší a Grim si vylepší reputaci... :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

29 Naposledy upravil: rakos (22-09-2020 23:30:15)

Zdravim, tak 16.9. vše proběhlo jak mělo, lodě pluly, řeči se vedly.... ale dnes jsem tam chtěl "zajet" to své nové KB-23 - a z rybníčku se stala velká louže, vody nět, ubylo snad metr a půl, takže naprosto nepoužitelné, doufejme, že jen zatím. Tak jsem musel objíždět jiné rybníčky, a všude situace tristní, málo vody. Nakonec se zadařilo až na Košíku, tam je vody dost zatím, ale snad budou taky odpouštět jak říkal porybný, který na mě přišel, neb jsem zajel autem až k té plechové boudě, ale nechal si to vysvětlit, když viděl lod´. Tak snad se to tu zlepší, nebo máme tady pro letošek po legraci...

Share

Palec nahoru Palec dolu

30 Naposledy upravil: rakos (22-09-2020 23:54:35)

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/605/t/p1eis0atth24s186b1qr91c3habk3.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

31

Takže Modřany opravdu vypouštějí (teď jsem to tam pár dní nesledoval). Po loňské zkušenosti bych neměl bych obavy, po výlovu se rybník rychle znovu naplnil, letos bych to čekal podobně.

Share

Palec nahoru Palec dolu

32

Dnes jsem to schválně omrknul, nádrž zcela vypuštěná, hladina na minimu. Dle kalendáře výlovů viz. odkaz od kolegy http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … 193#p50193 je termín pro Modřany zítřek (24.9.). Potom očekávám rychlé znovunaplnění, podobně jako loni. Termín příštího srazu by tedy neměl být ohrožen (pokud ano, tak za tím spíš budou jiné okolnosti).

Share

Palec nahoru Palec dolu

33

... tak vypuštění rybníčku přece jen k něčemu dobré big_smilebig_smile našel jsem si upadlý lodní šroub z Grima ze druhého září smilesmile

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

34

Tak to je pozitivní událost. To mi připomíná, jak Dáda kdysi na Lužinách utopil Artura a posléze ho po vypuštění na dně našel a vylovil. Bohužel po delší době pod vodou už z něho zbyl pouze vrak. http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … 2010060007

Share

Palec nahoru Palec dolu

35

Modřanská nádrž se po výlovu opět plní, zatím ještě do plného stavu zbývá cca 1 metr, ale už nyní by se tam opět jezdit dalo. Tedy říjnový sraz by snad měl normálně proběhnout (pokud to nepřekazí zásah vyšší moci). Rovněž bych ještě před příchodem zimy rád podniknul pár testů rozestavěných lodí. Tak jen ať tam mezitím vody ještě přibyde.

Share

Palec nahoru Palec dolu

36

Tak to je dobrá zpráva, ale - v 17.30 jak se obvykle scházíme bude už skoro tma :-( Rád bych si taky ještě zajezdil, to abych dodělal osvětlení modelu :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

37

Zatím je tma tak v 19, ale už předtím se stmívá a světla ubývá. A nyní se to bude rychle posouvat. Loni jsme tuším měli sraz ještě v listopadu, zrovna v Modřanech a už to bylo za tmy, přesto se jezdilo. Osvětlení ani není nutné, kolem nádrže jsou podél cest lampy, tak je tam docela vidět, úplná tma nehrozí. Jinak samozřejmě možnost posunout začátek na dřívější dobu, ale to zas nemusí všem vyhovovat.

Share

Palec nahoru Palec dolu