1

Téma: Offshore (benzin)

Zdravim lodni modelare z Prahy,

chlapy, chci se zeptat, kde je mozne provozovat v Praze RC modely lodi? Jedna se mi o model Offshore 1,2m pohaneny 29cc benzin motorem. Na rcmapy.com jsem si nasel pro me ze Zizkova Kyjsky rybnik a Kosik, ale chci se zeptat, zda se tam opravdu muze... nevyhodi me tam nekdo? V Kyjich na rybniku je to pry samy rybar (viz info z klubu lodnich modelaru, co tam meli sidlo), jak je to na Kosiku (pry se tam taky schazeji lodni modelari) :-)

Diky za info, pripadne za jine tipy na vodni plochy smile

Kaplik

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Offshore (benzin)

no... se spalovákem se jezdí co vím tak v Břehách u Přelouče, někde u Přerova a u Slavkova.....

Na košíku měli teď problém i rychlíkáři s elektrama kvůli labutím...

Takže jako nejschůdnější bych viděl sehnat si někoho se soukromým rybníkem a s tím se domluvit anebo přejít na elektriku. Pokud jsou někde rybáři a proženeš tam párkrát spalováka, tak s vysokou pravděpodobností to polepíš všem lodičkářům v dané lokalitě.

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Na Košíku jsou labutě, jak již bylo řečeno, a zdá se mi pro 1,2m rychlou loď i trochu malý... Vyznavači podobných plavidel diskutují na http://www.modelarske-forum.cz/viewforum.php?f=5, ale to tazatel již ví.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

4

Diky za reakci... v lokalitach, ktere zminujes se jezdi zavody FSR-V, H. Delam pres tyden v Praze, tak jsem si myslel, ze tady obcas taky nekde "potrénuju" a pojezdim i v tydnu. Vikendy travim doma na Morave:) Vubec jsem necekal, ze v Praze bude problem vyrazit nekam k vode smile)) Souhlas, lodni modelari a rybari moc k sobe nejdou :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Vzhledem k tomu, že vlastním nějaký ten spalovák a chodím často na vodu, pokusím se vysvětlit jak to v současné době se spalováky funguje.  Jezdit se dá tam, kde je vodní plocha veřejná a není provoz RC modelů zakázán či pokud není výslovně zakázán provoz spalovacích motorů. V případě omezení, toto musí být vyditelně umístěno v blízkosti vodní hladiny. Dále se nesmí RC model obecně provozovat tam, kde je dopravní provoz či závodní dráhy( Brněnský prýgl). A nebo jak již někdo uvedl na soukromém rybníku. Obecně se dá jezdit všude ale je slušností se dohodnout s rybáři či plavci... Nevím o tom, že by existoval nějaký zákon, který by zakazoval provoz "spalovacích" RC modelů na vodní ploše. V dnešní době je provoz těchto lodí co se týká ekologie a hluku někde jinde než před deseti lety. Já osobně používám ekologické palivo Aspen a kvalitní výfuk, provoz lodi je o proti některým elektrikám o dost tišší. Jinak s rybáři jsem problémy neměl nikdy. Jak jsem psal je to pouze o dohodě.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Zdarec,

situace se ma asi takto. Po 10 letech se zase vracim k Offshore a to s benzinovym pohonem, jiné jsem vlastne ani nikdy neprovozoval. Mimo jine, vcera jsem byl za Ladou Machanem v Nachode a jsem slusne v obraze, jaka je dneska situace. Tvoje jmeno tam mimo jine padlo taky:))) K tomu jezdeni... pochazim z Moravy a pres tyden pracuji v Praze. Jelikoz bych se rad dostal k vode pres tyden i v Praze a nejsem mistni, proto zjistuji, jake jsou moznosti. O tom zadna, ze vse je dneska o domluve, ale obecne co mam ja zkusenost, tak na lode obzvlast ty velke a se spalovacim motorem se vzdy vsude divali "pres prsty"... neco jineho jsou hromadna planovana modelarska setkani viz ted treba Holice a dalsi vikend v Nachode:)

At to jezdi a Offshore, ZDAR!

Share

Palec nahoru Palec dolu