1

Téma: Sportovní jachta - plán

Zdravím modeláře

Po delší době jsem rozhodl vrátit se k modelaření. A chtěl bych si postavit sportovní jachtu.
Hledal jsem na internetu a zatím se mi nepodařilo najít nějaký plánek, který by se aspoň trupem podobal mé představě.

Chtěl bych si postavit něco podobného
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/1306/t/p1afl6g6m4r991ah81eh712o1263.jpg

Tak by mne zajímalo jestli někdo na nějaký plánek nenarazil, jelikož to umím postavit, ale nemám úplně ponětí co by se dělo kdybych vzal jiný trup a začal jej upravovat, aby vypadal podobně. Tak abych místo jachty pak neměl neovladatelný vor nebo ponorku.

děkuji za odpoveď

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Sportovní jachta - plán

pro mikirca,
nevím, jestli tady u nás existují plány na současné yachty.
Podívéj se na    www.navi.modelisme.com/article833.html   
když si také otevřeš nabídku   plan , jsou tam i jiné .
je to sice francouzské stránky, ale určitě si poradíš.

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Super, ani nevím jak poděkovat.
Já včera pár hodin hledal a nic nenašel, nakonec jsem našel jednoduší jachtu Mangusta 130 a že bych mírně upravil trup ze staré jachty Lada na kterou mám ještě originální plán, který je snad starší než já big_smile

Ale když tady prodávají plánek přímo na celou jachtu, tak si ho večer koupím a nemusím nic upravovat a ladit.

Takže moc děkuji za pomoc a velké ušetření práce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Tak bylo to rychlé, plány už jsou na e-mailu teď ještě vytisknout a začít stavět

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

pro mikarc
nevím, jaké máš možnosti na tisk plánů u Vás na vsetínsku.
V Ostravě mám velice dobré zkušenosti s repro oddělením Technoprojektu a.s.,
mají samostatnou adresu      www.reprotpo.cz       
Velice ochotné ženské, ....vytisknou na počkání  v jakémkoli měřítku ...zmenší, ..zvětší až na formát  " nekonečná " - " 0 " . Zkus se dotázat 
Mi zvětšovaly a tiskly anglické plány na délku výsledných výkresů skoro 4 m, které jsem si podle potřeby nadělil. Angličané , jsou schopni všechno naplácat na 2 výkresy bez ladu a skladu.
Ať se Ti daří se stavbou.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Plány tisknout nebude potřeba.
Loď je v originálu dlouhá 104cm, takže jsem ji zmenšil na 80% původní velikosti. Tím pádem se mi žebra vlezly na A4.
Takže už jenom kabina a ta by se měla vlézt na A3 a u nás umí tisknout i na A0. Takže s tiskem nebude problém.

Jinak žebra jsou už vyřezána, už jen vybrousit. A největší problém je spíše s materiálem jako nosníky, lepidlo, epoxid atd. big_smile, jelikož u nás není žádný obchod, takže budu muset si udělat výlet do okolí.

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

modelářská prodejna v Bílém domě ve Vsetíně už skončila?

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Ikdyž jsem ze vsetína, tak nemám ponětí, který je bílý dům, ale všechny co tu byly a o kterých jsem věděl už nejsou. Tady modelařina tak trochu umírá.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

mikirc napsal:

Ikdyž jsem ze vsetína, tak nemám ponětí, který je bílý dům, ale všechny co tu byly a o kterých jsem věděl už nejsou. Tady modelařina tak trochu umírá.

Já ze Vsetína nejsem, jen tam občas jezdím pracovně. Je to budova na náměstí, šlo se do ní po širokých schodech, místní tomu říkali tuším Bílý dům anebo Dům podnikatelů... kdysi jsem tam něco kupoval, ale už je to dávno.

Jinak nejblíž je asi prodejna v Rožnově v areálu Tesly, ale není to taky žádná hitparáda. Potom Olomouc u Bidovského anebo Ostrava...

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

SH napsal:

Já ze Vsetína nejsem, jen tam občas jezdím pracovně. Je to budova na náměstí, šlo se do ní po širokých schodech, místní tomu říkali tuším Bílý dům anebo Dům podnikatelů... kdysi jsem tam něco kupoval, ale už je to dávno.

Jinak nejblíž je asi prodejna v Rožnově v areálu Tesly, ale není to taky žádná hitparáda. Potom Olomouc u Bidovského anebo Ostrava...

Tak tato budova už dnes vypadá úplně jinak, ten co tam měl modelářskou prodejnu se přestěhoval jinam a před několika lety zavřel.

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

pro mikarc,
asi nejbližší model.prodéjnu budeš mít  www.rcking.eu     ve Zlíně.
jinak :  epoxy pryskyřice, textil, mikrosféry(mikrobalony), aerosil, bavlněné vločky a jiné materiály seženeš na   www.grm-systems.cz        bral jsem od nich LG 700 a následně 1/2 kg LG 120 + tužidlo   a plniva prakticky za pár korun, sice před dvěma léty, ale snad moc nepodražily.  Jinak doporučuji prokonzultovat s jejich vedoucím výroby Zbyňkem Gofrojem , co potřebuješ vyrobit ..udělat..., je velice ochotný.( kdybych s ním před nákupem 700 prokonzultoval k čemu pryskyřici potřebuji, tak bych 700 nekupoval a koupil bych přímo 120, kterou jsem dodatečně kupoval )
Havel-composites.com zavedl spíše prodéj pro velkoodběratele, ....na kilo pryskyřice kilo tvrdidla,   ...takže bys musel dokoupit další cca 2 kg pryskyřice..a při těch cenách .....a využití ? 
Sklotextit  ..laminátové desky, malé formáty, odřezky desek       www.elektroizolanty.cz       provozovna morava
HPS desky .. malý formát, profily a jiný materiál  na  www.promodely.cz     HPS tabulky ...bezpečnostní tabulky bez potisku ... na     www.stromprop.cz   
to by bylo tak vše co bych mohl poradit, kde se dá sehnat materiál

Jedna všetečná otázka ..?? jaký uvažuješ pohon ?

Ať se daří se stavbou ....

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

Taky mě napadl Zlín, ale nejsem si jistý, jestli tam mají něco pro funkční modelařinu - tím myslím šíři sortimentu.
Určitě bych nahlídl do Satrie, Bidasan tam má všechno, ani sám neví :-)
Případně si udělat delší "štreku", na netu vybrat na Pk-modelář Uherské Hradiště (přes net je 5% sleva), domluvit si odběr na sobotu 29.4. ráno a cestou zpět se stavit v Otrokovicích na lodičkách ;-)
Viz upoutávka nahoře.
Pryskyřici jsem bral od 5M v Boršicích, teď jsou v snad ještě v LETu v Kunovicích, desky Durofolu pak v Nedakonicích, myslím že Elima. Mají tam i desky PSH a další materiály.
Asi je to z ruky, ale třeba to pomůže i dalším.

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Mimochodem - v Otrokovicích se občas objevují i modeláři s Rivami, můžu hodit fotku z dřívější akce.
Jen samozřejmě nevím, jestli tam opět budou.
Třeba by tě to inspirovalo.
Fotky by měly být i na stránkách klubu Bajda Otrokovice - kontakt by měl být v té upoutávce.
Případně na partnerských stránkách LMK Halenkovice.

Share

Palec nahoru Palec dolu

14

Děkuji za rady kde kupovat materiál. Ještě musím projít plány a udělat soupis všeho co potřebují, jelikož jsem loď zmenšil na 80% tak nesedí rozpis čeho je třeba a kolik.

burun napsal:

Jedna všetečná otázka ..?? jaký uvažuješ pohon ?

Co se týče pohonu, tak baterie budou 3x Li, nejspíše Li-Fečka, pokud se tam vlezou, jsou to velké válečky big_smile ale s kapacitou 10Ah. Pokud nevlezou tak Li-Ion. Li-Pol tam dávat nebudu. A nevím jak bude těžká loď a kolik toho vlastně uveze.
Hledal jsem tedy motory co mají kolem 1000Ot/V, jenom jsem si nebyl jist výkonem. Zatím jsem se poohlédl po něčem takovém odkaz.
Jinak vysvětlím proč OutRunner, měl by mít větší krouťák a měl by se sám o sobě lépe chladit. Dále plán by byl vyfrézovat vodní chladič na který bych motor přišrouboval, a samotný chladič by byl pak přišroubován k trupu a sloužil by jako držák motoru. Výhoda by byla, že by hřídel motoru neprocházela skrz chladič. A lodní šroub bude 3 listy 30mm.
Beru to tak, že pokud původní variantu utáhly dva uhlíkáče velikosti 600, tak mojí o cosi menší by takové motory měly taky utáhnout. Nepotřebují aby to trhalo rychlostní rekordy, na to mám jinou loď.

Share

Palec nahoru Palec dolu

15

možná mi to uniklo,ale jakou jachtu jsi si vlastně vybral?
Též mám jednu rozpracovanou.Nebo spíš takový lepší moderní motorový člun než přímo jachtu.
Délka 110 cm šířka cca 36 cm.

Share

Palec nahoru Palec dolu

16

Neuniklo, já to jaksi nenapsal big_smile
vybral jsem WS60, a rozměrově to vychází na délku 84cm a šířku 21cm. V původní velikosti bych ji neměl ani kam dát big_smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

Tak super.Ta vypadá velice dobře.Též jsem si chtěl od nich něco objednat.Uvažoval jsem též o WS 60,nebo WS 100.Jachty se mi
velice líbí.Bohužel v tom objednání venku nejsem nějak zběhlý a nevím jak na to.To stavíme podobný lodi.Já teda spíš místo jachty bych to označil jako luxury motory boat.Bohužel se mi nijak nepodařilo sehnat o jaký typ se přesně jedná.Takže něco podobnýho jako Bavaria 34 motory boat a podobný lodi.

Share

Palec nahoru Palec dolu

18

Nad WS100 jsem přemýšlel, ale vzhledem k ceně jet pohonů jsem zvolil WS60. Takže cena celé stavby bude o pár tisíc levnější.

Share

Palec nahoru Palec dolu

19

Taky teď stavím na normální pohon.Na dva jet pohony mám Azimut Atlantic Challenger.Ale ještě není hotový.
Tady bude pohon šroubem.A ovládání jeho natáčením jako u skutečného člunu.Jak už jste daleko se stavbou?

Share

Palec nahoru Palec dolu

20

zatím jsem se dál jak k vyřezání žeber nedostal big_smile, nějak není na to čas a nebo je něco důležitější, ale musím si udělat soupis materiálu co budu potřebovat a nakoupit jej.

Share

Palec nahoru Palec dolu

21

Tak nedostatek času tíží i mne.To dobře znám.Já jsem teda o trochu dál.Mám hotový
nahrubo trup a palubu s nějakými těmi doplňky.Ale práce ještě dost a dost.

Share

Palec nahoru Palec dolu