1

Téma: Smit Houston 1:200 (Revell) - prostor pro reakce čtenářů

Zde se můžete ptát na vše, co Vás zajíma v Smit Houston 1:200 (Revell).

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

2

Re: Smit Houston 1:200 (Revell) - prostor pro reakce čtenářů

Vím je to plastová stavebnice, ale to zábradlí volá po tom aby se spájelo z drátu. Je to moc vidět.Jinak palec nahoru. Máš to čisté.

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Souhlasím s panem Darvašem co se zábradlí týče, co se čistoty týče, trochu mi tam vadí viditelný vypínač, šroubky a tak.. ale myslím že maketa to být nemá. Nicméně palec nahoru za prostorové řešení.

Má pomalu se rozrůstající flotila:
Dokončené: USS Fletcher destroyer (1/144), Schnellboot S-100 (1/35), DGzRS Hermann Marwede (1/72), ACL Honesty (1/100)
Rozestavěné: Smit Houston (1/200), HMCS Snowberry (1/72), Schnellboot S-100 (1/72), HMAS Armidale (1/50), Watergeus (1/40)

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Šroubky přijdou zamaskovat, asi zakytovat drážku a natřít. S vypínačem toho moc neudělám, ale moc vidět. Ale jak říkáte není to maketa, jen na takové to domácí ježdění na jezírku.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

On ten vypínač není moc vidět, ale je pravda, že mohl být aspoň menší. Jiný po ruce nebyl.

http://img19.rajce.idnes.cz/d1901/12/12451/12451068_e4489d94b6245a9c9c08db25a3cd74f5/images/IMG_9338.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Olůvka jsem přilepil oboustrannou páskou, bude to stačit?

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Pokud je kvalitní, tak bude.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

8

Ahoj, ještě k tomu vypínači - a co takhle nějaké to elektronické udělátko? Třeba od JETI typ SPS20 nebo DPS40.
David

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Dejv napsal:

Ahoj, ještě k tomu vypínači - a co takhle nějaké to elektronické udělátko? Třeba od JETI typ SPS20 nebo DPS40.
David

Možná by to zvedlo hodnotu modelu na dvojnásobek ;-)
Ale řekl bych, že by šel použít i pod hlavní nádstavbu skrytý vypínač, případně se to řeší skrytým vypínačem, do jehož páčky je vetknut drátek a ten vyčnívá (někam) ven - je daleko méně vidět.
Na netu se dají sehnat i tlačítkové (svisle ovládané) spínače, pak to řeší jakýkoliv doplněk na palubě.
A nebo jazýčkové relé a kousek magnetu - opět na nějakém doplňku na palubě - ty proudy nejsou nijak drastické.
Obojí jsem nedávno koupil, právě pro podobné účely.

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Možná by to zvedlo hodnotu modelu na dvojnásobek ;-)
Ale řekl bych, že by šel použít i pod hlavní nádstavbu skrytý vypínač, případně se to řeší skrytým vypínačem, do jehož páčky je vetknut drátek a ten vyčnívá (někam) ven - je daleko méně vidět.
Na netu se dají sehnat i tlačítkové (svisle ovládané) spínače, pak to řeší jakýkoliv doplněk na palubě.
A nebo jazýčkové relé a kousek magnetu - opět na nějakém doplňku na palubě - ty proudy nejsou nijak drastické.
Obojí jsem nedávno koupil, právě pro podobné účely.

Ale notak, tak drahý zas ten SPS 20 není... smile
Výhoda je, že spousta věcí se dá dodělat dodatečně, takže pokud napříklat tento přepínač nebude časem ideální, tak se dá nahradit jiným, svisle ovládaným. Starý otvor se zalepí, zabrousí a zabarví a vidět to nebude.
Osobně se mě líbí to osvětlení, to ještě u žádného modelu aplikováno nemám, ale plánuji dodělat. Hlavně za šera musí být takové projížďky kouzelné.

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Včera a dnes jsem natíral borty na žluto a ta vůbec nekryje. Vypadá to aspoň na čtyři vrstvy. A ještě dotaz, čím zafixovat nálepky, aby je voda nesmila? Jsou to vlastně obtisky.

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

Kryvost žluté, hlavně na tmavém podkladu je problém.
I obtisky se žlutou barvou bývají na tmavém podkladu "špinavé".
Pomůže podstříknutí (nátěr) bílou barvou.

Obtisky přestříkávám akrylátovým bezbarvým lakem, dá se sehnat jak mat, tak lesk.
Chce to ale velmi opatrně, napoprvé jen "poprášit".
Už se mi stalo, že nejen obtisky, ale i barva se zkrabatily, v barvě se objevily rýhy a krátery (jako by se barva potrhala a smrštila).
O akrylátech už jsem si názor udělal - zdaleka nejsou neškodné a "vodové", navíc hůř kryjí (barvy) a stékají.

Měl jsem kdysi i bezbarvý lak Humbroll na obtisky, přímo k tomu určený. Ten jsem ale dlouho nikde neviděl.

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Potřeboval bych poradit. Za prvé, chci udělat lana z tenkého drátku, ale nevím jak jej přidělat. Přilepit vteřinovým lepidlem? Nebo mne ještě napadlo nahřát pájkou, aby se zatavil do plastových dílů.
A za druhé jak nastavit ovládání na vysílačce. Teď jsem měl levý motor na levou páku a pravý na pravou. To se mi ale moc nezamlouvá. Nějaký mix? Kam a jak připojit a jak nastavit?

Share

Palec nahoru Palec dolu

14

Záleží na tom, jaký máš vysílač, eventuelně přijímač (některé Rx umí víc než "dá" vysílač).
Použil bych delta mix, pokud ho vysílač umí.
Máš pak rychlost a různé otáčky (zatáčení) buď na jednom kniplu nebo každý prvek samostatně.

Share

Palec nahoru Palec dolu

15

Vysílač FS-i6.

Share

Palec nahoru Palec dolu

16

používám deltamix  plus namixované kormidlo  ,na pravé páce (vlevo/pravo) se mi točí šrouby proti sobě a zároveň kormidlo
na levé páce dopředu dozadu  a zároveň kormidlo samostatně (levá /pravá)
archaická FC 16

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

Na které kanály jsou připojeny regulátory?

Share

Palec nahoru Palec dolu

18

1,2 regly, 4 kormidlo .....ale to je u FC 16 ....4 je mixnutá do 2, myslím ....

Share

Palec nahoru Palec dolu

19

Tak jsem si s tím hrál a podařilo se tak na půl. Nastavil jsem Delta mix. Akorát , že doleva doprava je dopředu a dozadu a dopředu dozadu je doleva a doprava. Na fóru rcmanie jsem našel, že pomohlo jen přehození konektorů potenciometrů ve vysílačce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

20

s tím jsem se potýkal u FX 14 ....nešlo mi to zreverzovat, tak jsem přepoloval motory ....

Share

Palec nahoru Palec dolu

21

Prohození výstupů z přijímače nepomohlo?
Já mám jiné vysílače, FC-16 a FC-28 a tvůj vysílač neznám.....;-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

22

Já to potřebuji změnit na vysílačce. Páčka doleva doprava oba motory stejně, to znamená dopředu a dozadu. Natočím video.

Share

Palec nahoru Palec dolu

23

Slíbené video.

Share

Palec nahoru Palec dolu

24

No a když to dělám přes Mixy tak doleva doprava funguje jak má, ale zase dopředu dozadu ne. Tak nevím co s tím.

Share

Palec nahoru Palec dolu

25

HURÁ!!!!! už jsem na to přišel. Chyba byla, že jsem měl nastavený revers na druhém kanále.
Teď už to chodí jak má, při nastaveném mixu ELEVON.

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu