1

Téma: Model Hobby 2014

Tu a tam dostávám zvídavé dotazy, jak to bude u bazénu na Model Hobby 2014. Pravdou je, že jsem po návštěvě loňského ročníku, kdy to celkem zdárně probíhalo i bez českých lodních modelářů (a především bez mé účasti), nad letošním průběhem nijak neuvažoval.

Zjara mě na celosvazové konferenci trochu zviklal Tomáš Ciniburk oznámením, že KLeM ČR se bude letos prezentovat a že by svou příležitost dostaly i další odbornosti pod křídly SMČR. Nicméně jsem čekal, co se z toho vyvine a nechtěl být mezi funkcionáři z řad lodních modelářů tím nejaktivnějším (a ušít na sebe oprátku). V půlce července, kdy vrcholily přípravy odjezdu na ME do Kaliningradu, členům předsednictva KLoM ČR předseda Luděk Mátl přeposlal nabídku pořadatele, na kterou jsem v rychlosti odpověděl, že den až dva snad s organizací rád vypomohu, ale nechci být tím hlavním koordinátorem dění u bazénu, čímž celá domluva skončila.

Koordinátor se nenašel. A nejspíše nenajde, jelikož mnoho týdnů do konání akce nezbývá (2. - 5. 10. 2014). Nicméně jednu dobrou zprávu mám. Bazén bude. A u něj již potřetí modeláři z Německa. Chcete-li se k bazénu s modelem dostat, nejlépe to bude jejich prostřednictvím:
http://www.igs-marktschwaben.de/kontakt.html

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

2

Re: Model Hobby 2014

no......... už ani já nebudu agitovati..... nechci býti za vola........

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

když mi pořadatel zaplatí dovolenou-musel bych si vzít neplacené volno- zajistí vstup s autem, ubytování , občerstvení, tak možná bych v hloubi duše uvažoval, že bych se tam i podíval ...asi takové renomé to pro mne má ...ještě jsem nevydýchal svou účast před 4 či pěti roky ....

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

na jednu stranu je to docela ostuda českých modelářů.... na druhou stejné a neblahé zkušenosti osob této akce se zúčastnivších hovoří za vše....

Takže ti němci nakonec udělají medvědí službu, když to (=nepořádání a nepostarání se o vystavovatele) pořadateli zase projde....

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

otázka zní jestli  to neposkytování slíbené podpory od pořadatele platí i pro ty němce..... už před 2 roky jsme si vjezdovky museli obstarávat no.... ne zrovna  od pořadatelů..... ale němci je měli všichni..... spíše je to o komunikativnosti , ono kdyby se na pořadatele nastoupilo a drnčelo do něj obden od dubna tak by to asi vypadalo také jinak. Jenže na to třeba já osobně nemám čas.

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

tedy já tam nebyl ani jsem nic nedomlouval, ale těžce pochybuji, že že němci budou někoho obden uhánět o věci, které se považují za samozřejmost.
Nejspíš poslali mail s tím, za jakých podmínek přijedou a pořadatel si asi k němcům nedovolí to, co k místním...

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Nejsmutnější na celém vývoji je, že v letech, kdy tam stával maličký bazén, se kolem hemžilo třicet Čechů, a teď, kdy je důstojné velikosti, tam pořadatel Čechy neumí nalákat. Kéž by se mu povedlo nalákat zpátky alespoň některé české výrobce, když už rozjel PR akci "Podporujeme českou výrobu". Nevím jak Vám, ale mně nabídka necelých 4 tisíc Kč bez DPH za 4 m2 jako velké terno nepřipadá.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.

8

Je pravda, bazén byl malý a modelářů se tam opravdu hemžilo.Jenže!!!!!! Měli jsme volný vstup s autem až před zadní dveře haly, takže žádné tahání na dálku, dále si pamatuji, že jsme dostali lístky na občerstvení a mám takový dojem, že organizátor lodních modelářů dostal i diety a cestovné. Nevím jak je to nyní, nebyl jsem tam aspoň šest let a ani mne to tak příliš netáhne.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Poslední, dva roky stará zkušenost, byla tato:
3 parkovací místa přímo v areálu pořadatel v den registrace navýšil na 4 (o rok dříve jich bylo 5).
cca 20 obědů na každý den
cca 30 vstupenek na každý den
Nabídku noclehu zdarma nikdo nevyužil.

Ale že bych jako koordinátor dostal nějaké cestovné, tak to určitě ne.