1

Téma: objednávka ze zahraničí

Rád bych se s někým zde domluvil na objednání modelu ze zahraničí, tak abychom zaplatili pouze jednou poštovné... Nejlépe s někým z Prahy.
     Rád bych si objednal něco od Model Shipways z ameriky nebo z Londýna, popřípadě diskutabilní čínu Z.H.L. (osobně s tím nemám problém, jejich modely jsou cenově asi nejlepší a co jsem koukal na fotky tak i detaily a celkové zpracování stavebnice hodně dobré... někdo říká že nebude nic objednávat od číňanů, že kopírujou cizí plány, ale když vidím co prodávají a za jakou cenu evropské firmy.... tak si to možná asi i trochu zaslouží )

Popřípadě si nechám i doporučit nejlepší obchod, mě se líbí tyto :

http://woodmodelboatbuilder.com

https://www.modelexpo-online.com

http://hobbynuts.com

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: objednávka ze zahraničí

Jen pár postřehů:

1.) Pro objednávku doporučuji používat službu www.zasilkovasluzba.com. Nic lepšího podle mě nevymyslíte, clo u takového modelu budete platit stejně, poštovné po ČR už v tom všem tolik neznamená, a je to lepší než se spolehnout na někoho úplně cizího.

2.) U ModelExpa se vyplatí registrovat u ních (pokud jste to už neudělal), zaregistrovat si email a sledovat "spam," co přichází. Pořádají občasné slevy na modely, které dosahují až 40% ale trvají třeba jen 48 hodin. Vyplatí se počkat si, takovou si vyčíhat a využít, ten rozdíl už je cítit.

3.) Důrazně doporučuji vyhnout se Číňanům. Ty fotky, které mají na webu jsou vesměs vylhané nebo silně zeditované. Absence anglických nebo vůbec jakýchkoliv návodů je jedna věc, ale šizení materiálu druhá, uspořené peníze se většinou "ztratí" protože budete muset nakupovat materiál dodatečně, abyste jím nahradil jejich fušeřina. Posty na zahraničních fórech jsou dostatečně varovné, lepší si připlatit hned, než si nechat otrávit stavbu krásného modelu.

Share

Palec nahoru Palec dolu