1

Téma: Ruská záchranná loď „ Nikolay Chiker "

http://baxi68.rajce.idnes.cz/Nikolay_Chiker

Z dlouhé chvíle asi za devět měsíců jsem postavil tento model, hned po tom, co jsem utekl od stavby Soldeka.Občas se stane, že se mi po čase přestane líbit, ale nedodělaných modelů moc nemám, prostě to prodám. Soldek jde do dobrých rukou a brzy o něm uslyšíme.Takže celý trup je laminátový sejmutý z kopyta postaveného klasickým plaňkováním. Nástavby, paluby a většina detailů je vyfrézována na CNC frézce krom záchraných člunů na boku, na ty jsem vyrobil formu a čluny odlil  z pryskyřice. Model je stříkaný dvousložkovou akrylátovou barvou  pistolkou dovezenou z Polska za 250,-. U nás na  trzích jsem viděl cenu podstatně vyšší asi za 750,- asi to mají dál na hranice. Vlajku Ruska, vlajku „ Na palubě potapěč " a vlajku výzkumné lodi mi nechal vytisknout můj dlouholetý přítel  a vynikající modelář historických modelů dle vlastní předlohy pan Pavel Hubka. Myslel jsem, že to do první jarní soutěže  v Bělči tento víkend stihnu dodělat celé, leč člověk míní . No znáte to. Něco do toho vlítne, třeba když se doma musí malovat, natírat okapy a různé zbytečnosti, kterých jsou schopny ty druhé polovičky vymyslet. Zbývá dodělat pár detailů jako vzdušníky, jeřábky, nějaké vrátky , kotvy batiskaf, člun. Tak měsíc .Risknu to pojedu abych měl aspoň nějaké hodnocení a konečně do našeho píseckého klubu přinesl nějaké body. Před dvěma roky jsem na této soutěži v Bělči soutěžil  s nedodělanou lodí F. Zubrzycki a dostal jsem 89 bodů. Vloni v Jínolicích jsem s tou samou již dodělanou lodí dostal od těch samých rozhodčích 83. No nezkusili byste to znovu?

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Ruská záchranná loď „ Nikolay Chiker "

Pepa Darvaš napsal:

Risknu to pojedu abych měl aspoň nějaké hodnocení a konečně do našeho píseckého klubu přinesl nějaké body.

Pepo, předem díky. Loňský titul skokana roku z Jinolic Ti sice nikdo neodpáře, ale soutěžní výkony modelů jsou cennější.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

3

Škoda, že to nikdo nenatočil.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Na soutěži v Bělči jsem opět jako vloni v Jínolicích musel nějak vyniknout, když už né jízdou. Na startovišti jsem si s modelem sednul na prdel, protože po včerejším dešti bylo vše namočené a to jste měli vidět jak ty detaily odskákaly z modelu. Lepil jsem to vše vteřiňákem a už to neudělám, tak příště epoxid.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Tak jsem se konečně dostal do fáze, kdy jsem měl model hotový před soutěži v Bělči, což bylo koncem května. Po tom nešťastném sednutí na pr....l jsem doma hned všechno odlepi, nástavbu vyrobil celou znova, barvu opálil až na laminát a všechno znova.Trošku jsem popravil neponičené detaliy a nastříkal je. Do Jablonce pojedu ještě s nehotovou lodí, ale vzhledem k tomu, že mi páni rozhodčí dali poměrně dost bodů za nehotovou loď s některými chybami, budu spokojený i za těch 85 bodů.
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/70/t/p18tl04v1h16ri6eb16m11gaf14913.jpg
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/70/t/p18tl058dk5jd1ufnson15i115446.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Je to pěkná práce, koukal jsem v Bělči, nicméně bych upravil ty vlajky a ten válec na vítr (jestli se nepletu a je to on) aby nestáli tak v pozoru. Na tom rozhodčí vidí hodně bodů. Mě to bylo vytýkáno strašně dlouho.

Má pomalu se rozrůstající flotila:
Dokončené: USS Fletcher destroyer (1/144), Schnellboot S-100 (1/35), DGzRS Hermann Marwede (1/72)
Přestavba: Neptun (1/100)
Rozestavěné: Smit Houston (1/200), Schnellboot S-100 (1/72), HMAS Armidale (1/50), Watergeus (1/40)

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

krásná práce ale také se podivuji nad ,, v čase zamzlém vzdušném rukávu a vlajce,,......kazí to dojem z celku.

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Hoši je to dělaný z velmi jemné látky ale stejně to stojí. Mačkal jsem to jak se dalo, leč není šance. Ale to je asi to nejmenší. Konkurent J. L. to má ještě prkenější.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

a proto nemám rád látkové doplnky, papír se dá jak dobře tisknout tak výborně dotvarovat a bezproblémově impregnovat napuštěním, sice to je pak totálně tuhý jak lamoš  ale nevypadá to prkenně na pohled.

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Pan Jíša mi vyrobil vlajky na Schnellboota (1:35) a Fletchera (1:144) tak že už jsou vytisknuté jakože svěšené a myslím že to vypadá skvěle.

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/1163/t/p18u1u3d4e1rmv1png16na83ffi13.jpg

Má pomalu se rozrůstající flotila:
Dokončené: USS Fletcher destroyer (1/144), Schnellboot S-100 (1/35), DGzRS Hermann Marwede (1/72)
Přestavba: Neptun (1/100)
Rozestavěné: Smit Houston (1/200), Schnellboot S-100 (1/72), HMAS Armidale (1/50), Watergeus (1/40)

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Vlajky mám od p. Hubky z Prahy. Je to tisknuté také s barvami na látky, ale je to malé, proto to trčí. Tome je to to nejmenší. V Bělči jak chodili lidi koukat na modely se jeden  kluk z třebechovického klubu vyjádřil „ Stále stejný rukopis " takže já do Ruska ani nikam jinam s ní nepojedu. Vím, že jsi dobrý modelář, máš hezké lodičky, určitě se tomu věnuj i nadále. Jdeš správným směrem.

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

Pěkná stavba.
Ta loď vypadá super.Začal jsem uvažovat,že bych si postavil nějaký remorker.
No po zhlédnutí téhle lodi jsem na něj hned zapomněl a musím se poohlédnout po něčem takovým.
Chtěl bych se zeptat jak je to veliký?

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Je to v měřítku 1: 100 98 cm. Podobný je Bars- Jahuar, nebo rybář Alpinist. http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/70/t/p196pbdir9ldrs7m1tec10id14ed3.jpghttp://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/70/t/p196pbi0fr1qsc14bbtdi1pqf12nm3.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

14

Na toho Alpinsta mám formu 1:50 za 1000,- Je v sekci „ Bazar"

Share

Palec nahoru Palec dolu

15

Dík za info.
O tom Alpinistovi vím.Ale mne zaujalo spíš tohle.A měřítko tak cca 1:72.
Bohužel se mi o Nikolay Chiker nebo nějaké podobné lodi zatím moc info najít nepodařilo.

Share

Palec nahoru Palec dolu

16

Nikolay Chiker najdeš jen na fotkách, protože plán jsem koupil od ruského modeláře před 14 roky na mistrovství Evropy v Bakově. Dávám jej jen k  laminátovému trupu jenž taky prodávám za 1500,-. Zatím ho má jen jeden  v Náchodě a  v Proboštově u Ústí n. L.

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

Tak to je škoda.Plán bych bral hned.Nebo abych byl přesnější,tak klidně i trup a třeba další díly.
Jenže bohužel pro mne je to malý.Mám představu lodi tak 120 -130 cm.
Kamarád má v téhle velikosti remorkér a je to tak akorát,jak na detaily tak provedení.
Sice horší manipulace,ale to jde přežít.

Share

Palec nahoru Palec dolu

18

Vyrobím ti trup v měřítku 1:75  tj. 130 cm,

Share

Palec nahoru Palec dolu

19

Nástavbu na CNC vyříznutou z laminátových 1 mm silných desek.

Share

Palec nahoru Palec dolu

20

To je dobrá nabídka.
A pro představu nějaká ta předběžná cena?

Share

Palec nahoru Palec dolu

21

Pepa Darvaš napsal:

Nikolay Chiker najdeš jen na fotkách, protože plán jsem koupil od ruského modeláře před 14 roky na mistrovství Evropy v Bakově. Dávám jej jen k  laminátovému trupu jenž taky prodávám za 1500,-. Zatím ho má jen jeden  v Náchodě a  v Proboštově u Ústí n. L.

Plánek je v rusku běžně k dostání, viz foto.http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/791/t/p196qh0upl1f1tsvf3ni3m71gr03.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

22

Pošli Nakate peníze dopředu a půl roku se modli aby ti aspoň něco přišlo.

Jachit: trup oplaňkovaný, třemi vrstvami laminovaný, nástavba vyříznutá na CnC  vše za tři tisíce. Platba předem

Share

Palec nahoru Palec dolu

23

O.K.
To by šlo.

Share

Palec nahoru Palec dolu

24

Pepa Darvaš napsal:

Pošli Nakate peníze dopředu a půl roku se modli aby ti aspoň něco přišlo.

Jachit: trup oplaňkovaný, třemi vrstvami laminovaný, nástavba vyříznutá na CnC  vše za tři tisíce. Platba předem

Nakupuji v rusku hodně dlouho, ještě mě nikdo neošidil. Max. do měsíce mám zásilku na stole.

Share

Palec nahoru Palec dolu

25

Já mám trošku jinou zkušenost.

Share

Palec nahoru Palec dolu