1

Téma: Jak rozhýbat 70kg lodní model?

Zdravím všechny modélaře.
Jsem absolutní začátečník a řeším tento problém: mám 70kg model lodi a potřebuji, aby se pohybovala rychlostí maximálně do 7 km/h. Netradiční problém, vím. Byl bych rád, kdybyste mi poradili, jaký pohon a lodní šroub mám zvolit. Co tak tuším je fakt, že asi budu potřebovat střídavý motor, tím pádem i převodník, asi nějakou převodovku, regulátor otáček atd. Jestli někdo  máte s podobnou aplikací zkušenosti, prosím o podělení se s nimi.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Jak rozhýbat 70kg lodní model?

johny2603 napsal:

Jsem absolutní začátečník a řeším tento problém: mám 70kg model lodi a potřebuji, aby se pohybovala rychlostí maximálně do 7 km/h. Netradiční problém, vím. Byl bych rád, kdybyste mi poradili, jaký pohon a lodní šroub mám zvolit. Co tak tuším je fakt, že asi budu potřebovat střídavý motor, tím pádem i převodník, asi nějakou převodovku, regulátor otáček atd. Jestli někdo  máte s podobnou aplikací zkušenosti, prosím o podělení se s nimi.

Trochu podrobnější údaje by se hodily. Jinak 1-2 motory  12v z osobních aut.

A je To . . . .!

Share

Palec nahoru Palec dolu

3 Naposledy upravil: ladous (02-10-2013 09:53:06)

johny2603 napsal:

o jakou loď se jedná, v jakém měřítku, jaká je max velikost šroubů vzhledem k měřítku lodi atd... z tvého dotazu se nedá nic doporučit

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

chtělo by to fotky .... osobně jsem rozhýbávl
al 25kg novgorod   2x 400 motorem s robe 30mm šrouby P a L  trojlist běžně z obchodu bez dalších specifikací a jezdilo to  tak akorát .... pak už jen 12kg rybaříka 2x střídák 28/30  1100ot/V a ten jezdí plně naložený 120m/min

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Abych byl teda přesnější: Nejedná se o pohon lodi, ale člověka. Něco ve stylu podvodních skútrů (http://www.seascooter.cz/), akorát s tím rozdílem, že ho to nebude tahat, ale tlačit - bude to mít přidělané k noze. Podvodní skútry jsou pro mě dobrým vodítkem, ale mají velký průměr vrtule, pro mě by bylo ideální do 100 až 120mm. Potřeboval bych tedy vědět, jaký šroub, otáčky a výkon motoru bude třeba.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

johny2603 napsal:

Abych byl teda přesnější: Nejedná se o pohon lodi, ale člověka. Něco ve stylu podvodních skútrů (http://www.seascooter.cz/), akorát s tím rozdílem, že ho to nebude tahat, ale tlačit - bude to mít přidělané k noze. Podvodní skútry jsou pro mě dobrým vodítkem, ale mají velký průměr vrtule, pro mě by bylo ideální do 100 až 120mm. Potřeboval bych tedy vědět, jaký šroub, otáčky a výkon motoru bude třeba.

Jezusku na vuzku....   zlatý zavážecí rybářský lodičky.... lol

MONAKO I, CARIBIC, RARACH, SC B2, SC B3, SMIT BISON
a potom už jenom letadla:
EXTRA 300S na 30ccm, FW 190 na 15ccm, SuperZoom na stříďák, ...... atd

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

msob napsal:
johny2603 napsal:

Jezusku na vuzku....   zlatý zavážecí rybářský lodičky.... lol

třeba je to myšleno jako zakrmovací pro žraločky...... lol

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

big_smile Vím že to působí legračně, ale jestli todle zařízení nebudu mít v dubnu hotové, tak už to tak legrační nebude:) proto bych byl rád (i přestože je to netradiční problém) za nějakou dobrou radu. Odpor člověka ve vodě je určitě x násobně větší než odpor lodi, takže jestli s tímto máte někdo zkušenosti, nebo aspoň rámcově řekne: potřebuješ 1kW motor, takovou vrtuli s tolika listy, s přibližně takovým stoupáním, budu vděčný.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Taky bude zalezet jaky mas trup smile. Byt tebou tak to udelam stejne jako sea scooter. Ono bude asi jedno jestli tahne nebo tlaci. S timhle asi moc lidi nebude mit zkusenosti.

Share

Palec nahoru Palec dolu