1

Téma: Poziční osvětlení motorového člunu

tohle bude dotaz asi na zkušené maketáře

na stará kolena jsem se pustil do stavby lodičky (jen 670 mm). Předem uvedu, nebude to maketa, ale jen takový kousek na poježdění. Ale třeba osvětlení a poziční světla by mohla být celkem příjemná záležitost...

A teď k dotazu:

malé osobní motorové čluny mají jedno poziřní světlo uprostřed osy a nebo i dvě po každé straně trupu. Jak jsem koukal třeba na "mahagony", mají jedno sdružené poziční světlo na přídi, ale u nečeho jsem viděl pozičky po stranách.

Jak to tedy je s takhle malými lodmi, nějak se neumím zeptat u Googlů :-(

díky Jarda

Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Poziční osvětlení motorového člunu

Zdary.
Taky jsem po tom pátral,když chci osvětlit Lunu a našel jsem vcelku dobrý návod.
http://www.jachty-lode.cz/index.php/pri … vetla-lodi

Nic neumim a s lodičkama jen blbnu

3

díky, tohle jsem taky našel, asi se inspiruji podle prvního obrázku

Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Ahoj,asi odpovídám pozdě,ale třeba ti to pomůže...U plavidel s vlastním pohonem do 7-mi metrů délky musí ukazovat jedno obyčejné stálé světlo viditelné ze všech stran. U plavidel nad 7 metrů musí plavidlo ukazovat dvě poziční světla (jasné zelené a červené světlo svítící v úhlu 112° 30´),záďové světlo svítící v úhlu 135° a vrcholové světlo svítící v úhlu 225°. Mimo to by mělo ukazovat bílou vlajku s červeným pruhem uprostřed...

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

UF.... smile
sice pozdní odpověď,  už jirkacbx mne navedl (neuměl jsem se zeptat strýce G... )

můžeš mi PLS vysvětlit

Mimo to by mělo ukazovat bílou vlajku s červeným pruhem uprostřed...

nějaký odkaz by mi stačil, prtože nevím, k čemu je ta vlajka.
Zbytek si už ochotně a rád nastuduju sám, teprve pokud by nebylo něco jasné, tak se zeptám.

p.s.
ve finále to dopadne: jedno přední kombinované (červená, zelená, nad bílá) a vzadu bílá. Takhle to snad mají všechny mahagony (tedy alespoň, co jsem našel fotky).

ale stejně děkuju

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Tu vlajku bych asi neřešil,nemá jí většina lodí... To sdružené světlo je možné.:-)

Vlajka: http://vmp.ic.cz/#c

Je to otázka 368. v kategorii M...

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

už jsem se optal >>MB/RomanT<< Romana...

je k ho......, malý lodě si stejně dělaj, co chtěj, no a pokud je někdo přejede, je to jen jejich problém... smile

ale dík.

p.s.
sice nestavím Rivu, jen něco, co by se mohlo těm "mahagoňákům" podobat, ale pokusím se to osadit. I těch 650mm (670) si to zaslouží, tedy myslím...

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

teda FUJ...

to je jak s autoškolou... sice jezdím dobře a bez nehod (no vlastně občas i na vodě), ale tohle si fakt už nepamatuju...
stydím se...
díky, jdu studovat

Share

Palec nahoru Palec dolu