1

Téma: Pilot od Vladyky-zatěsnění nástavby

Tak jsme dostavěli s klukem Pilota od Vladyky a jali se jej zkoušeti v bazénu...
Bylo hned patrno, že je hodně často přeplachována příď. Jenomže zatěsnění nástavby je docela problém, protože na sebe díly nijak moc přesně nepasují a navíc jsou z tenkého plastu, co se snadno deformuje. Za chvilku se na dně převalovala slušná louže.
Límec paluby pod nástavbou je vysoký 1cm a svírá s palubou zhruba pravý úhel, kdežto nástavba samotná má šikmý sklon stěn, tedy k límci nijak moc nepřiléhá, jen snad u horní hrany límce.
Při pokusu o nalepení okenního silikonového těsnění na vnitřní stranu nástavby, na sebe oba díly pasovaly až při použití větší síly a díky tenkosti plastu se všelijak deformovaly.
Těsnění jsem tedy zas otrhal a nástavbu z venku přilepil k palubě lepící páskou.
Toto opatření bylo sice již docela těsné, ale škaredé a nepraktické.
Dovnitř musí být pohodlný přístup, protože je tam vypínač, navíc rád kontroluji, pro dobrý pocit,  občas stav vnitřku.
Vím o možnosti použít vazelínu k zatěsnění, ale vzhledem k poměrně mohutným vůlím by ji tam padlo deset deka :-)
Nemáte někdo zkušenosti s touto lodí, nebo podobným plasťákem?
Díky...

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Pilot od Vladyky-zatěsnění nástavby

Ahoj, měl jsem tento model od Vladyky, a vyřešil jsem to tak, že jsem do vnitřku nalepil širší a vyšší límec ze zbytku plastových odřezků, kterých bylo při práci na modelu habaděj. Vidět to z venku není ale zato neteče dovnitř. Lepil jsem klasickým pětiminutovým dvousložkovým epoxydem, ten neměl tendence leptat tenký plast. Taky by šlo tento druhý vyšší límec udělat z balzy nebo podobného materiálu.

Zdenek

Share

Palec nahoru +2 Palec dolu

3

Díky, udělal jsem to dnes podle tvé rady z balzy. Prvních 5cm vpředu, kde je nástavba nižší, jsem zakryl úplně, pod vyšší nástavbou následuje límec o výšce 4cm a vzadu už je místo jen na 1cm zvýšení. Ale důležité je to hlavně vpředu, kde se nejvíc přelívají vlny. Lepil jsem vteřiňákem a lakoval rozředěným epoxem.
Dobrá rada, dávám bodík! smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

řekl bych, že máš ho moc těžký na příď... Na MP jich jezdí spousta, nikdo nemá přídavnou ohrádku a u nikoho jsem neviděl valit vodu přes příď a ani vodu v trupu.

Zkus posunout těžiště dozadu. Uvidíš jak hezky půjde do kluzu.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Byl hodně těžký na příď, ale vyřešilo to 18dkg na zádi.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Mimochodem i vyvážená loď se zvýšeným límcem není zcela vodotěsná, kluk s tím nejezdí nijak v rukavičkách, baví ho projíždět vlny. Výsledkem jeho řádění jsou i časté kolize mezi loděmi.
Vylíval jsem dobře deci vody.

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Ahoj, to je nějaký divný, kdepak máš umístěnou baterii, a hlavně jakou? to vypadá že máš tu loď moc těžkou, to je hodně vody co nabírá. Doporučuju mít baterii spíš lehce vzadu, určitě ne vpředu, a hlavně žádnou těžkou...

Zdenek

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

V lodi je všechno podle návodu. Baterie je v k tomu určené vaničce, nalepené v trupu napříč, hned za motorem. Blíž k zádi to nejde. Vejde se do vaničky úplně přesně. Je to tahle: http://eshop.reichard.cz/lrp-power-pack … kpack.html .
Jen dodám, že hřídelí to určitě neteče (testováno v bazéně), vody je tam úměrně řádění.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

couváš?
mě do pilota teče při couvání ..přes límec....ale neřeším to, líp to chladí ...

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

dost často  se do trupu voda načerpá proudem od  vrtule který se dere trubkou kormidla, někdy i tak rychle, že se člověk nestačí divit. Také jsem to před časem nevěděl a pak jsem zíral  ...když se do lodky s vysokoobrátkovým šroubem během zkušební jízdy  přes bazen 3,6m dostaloo asi půldeci vody  sundal jsem nástavbu a nad  hřídelí kormidla  se o páku rozrážel uplný vodotrysk který vytlačil i vazelinu z pouzdra......

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Necouváme, máme jednosměrný regl.
To kormidlo ještě prověřím.

Share

Palec nahoru Palec dolu