1

Téma: Hledám původní plánek rybářské lodě...

Zdravím, asi před 20 lety jsem postavil svou první loď, je to model parního rybářského kutru. Plánek jsem našel v už tehdy stařičké knížce, která byla bohužel z knihovny, takže ji dávno nemám k dispozici,  nevím jak se jmenovala ani kdo a kdy ji vydal.  Jen si pamatuji, že to byla malá podlouhlá knížka, zhruba formátu naučných knížek edice Oko.
Jde mi o to, že loď v průběhu času postupně dostala různá vylepšení, jiné věci byly už na začátku vypuštěny, navíc je loď stále bezejmenná... A já ji už nemám podle čeho uvést do patřičného stavu a pojmenovat.
Což bych udělal velmi rád, protože je to přece moje první!
Byl bych vděčný, pokud by někdo loď na obrázku poznal a poradil, kde sehnat původní dokumentaci.
K obrázku pár poznámek: Zábradlí na lodi původně vůbec nemá být, ani sestup do podpalubí na zádi.
Nástavba s budkou komínem a člunem je odpovídající plánku, jen chybí ještě jedny nižší větráky před budkou.
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/35379/t/p17tu4fbqj1vju1vsl6818i9a601.jpg

Loď jsem stavěl metodou vrstvených smrkových výřezů, proto je poměrně těžká, nicméně stěračový motor dodává výkon, který na rekreační plavbu po klidné vodě docela stačí.
Pohon by jistě snesl i větší vrtuli, bohužel se nevejde pod dno.

Share

Palec nahoru Palec dolu