1

Téma: Řezání sklotextilu

Dobrý den,

jak se dá řezat sklotextil podle ocelového pravítka? Jde mi o to, jak udělat dlouhý rovný řez (což lupenkovou pilkou neudělám).

Děkuji

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Řezání sklotextilu

Nuzky na plech, nebo rezat. Lamaci nuz se podle me rychle ztupi. Podle tloustky lupenkovkou pomalu, jinak jde platek do haje. Nezkousel treba  nekdo diamantem jako sklo? Kdyz se ti nechce brousit tak potom uz zbyva asi jen CNC.

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Přesně se to nechá uříznout kolečkem.Jinou možnost nevím.Je to speciální kolečko na sklotextil.Nevím jestli ses ptal na CNC forum na řezání plotrem, to nevidím jako reálné.Když řežeš folii ta se nesmeká a nehrne jako textilní látka.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

CNC je nejlepší.Ale, když to vezmeš několikrát lámacím nožem, tak to uřízneš taky, tak do síly 1 mm.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Pepa Darvaš napsal:

Přesně se to nechá uříznout kolečkem.Jinou možnost nevím.Je to speciální kolečko na sklotextil.Nevím jestli ses ptal na CNC forum na řezání plotrem, to nevidím jako reálné.Když řežeš folii ta se nesmeká a nehrne jako textilní látka.

čtu mezi řádky

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Pepa Darvaš napsal:

Mohl bych poprosit, pokud máte někde v záložce nějaký odkaz, ať vím,co hledat (nějak se mi to nedaří). Děkuji

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Ja režem na minicirkulári Proxxon (tom menšom)  kotúčom s tvrdokovovými reznými doštičkami. Ide to v pohode do hrúbky cca 3 mm. Aj pásiky 2-3 mm široké.

PeterP

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Cassiopeus napsal:
Pepa Darvaš napsal:

Mohl bych poprosit, pokud máte někde v záložce nějaký odkaz, ať vím,co hledat (nějak se mi to nedaří). Děkuji

Píšu, že čtu mezi řádky.Myslel jsem, že chceš uříznout sklotextilovou látku.Na to je kolečko nejlepší.Tvrdé laminátové desky je nejlepší řezat Cnc frézkou.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

ahoj
pokud se jedná jenom o rovný řez, tak nejlepší navštívit zámečnickou dílnu a použít tabulové nůžky.

Chybami se člověk učí, ale nesmí je opakovat.
Optimismus je pouze nedostatek informací.

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

pokud potřebuji dlouhý pás, např pro lem paluby, stejné šíře, tak řežu dle pravítka odlamovacím nožem. udělám spáru, pak ji párkrát ještě proškrábnu (bud opět tím nožem, nebo špičkou jehlového pilníku) a nakonec to "odlomím" a začistím smirkovým papírem.
Takto jsem "řezal" lamino desku do šíře 2,5mm (silnější nemám). Šírka pásku jde už od 5mm, ale chce to lámat pomalu postupně kombinačkami. Už jsem takto dělal pásek přes celou délku desky, takže zhruba 1000x10 mm...

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

zde máš přesně to  co potřebuješ, cnc frézku každý doma nemá, toto se využije na vše. Používá se to v laminovnách a řeže se tím podstatě od rovného řezu až po šložité, sám s tím dělám vše!

http://www.zbozi.cz/?typ=produkty&q … orni-odkaz

12

Cassiopeus napsal:

Dobrý den,

jak se dá řezat sklotextil podle ocelového pravítka? Jde mi o to, jak udělat dlouhý rovný řez (což lupenkovou pilkou neudělám).

Děkuji

Tak nevím, jedná se o sklotextil jak je původně uvedeno nebo o sklotextit? V tom je poněkud rozdíl, né?

A je To . . . .!

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

dle otázky je jasné, že se jedná o lamino desky. ještě jsem nikoho neviděl, kdo by se pokousel látku řezat lupénkovou pilkou...

NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

14

Merrimack napsal:

zde máš přesně to  co potřebuješ, cnc frézku každý doma nemá, toto se využije na vše. Používá se to v laminovnách a řeže se tím podstatě od rovného řezu až po šložité, sám s tím dělám vše!

Využitie oscilačnej brúsky pri rezaní laminátu by ma celkom zaujímalo.

Viem si predstaviť, že sa tým dá opracovať forma alebo hrubší laminát.
Ale dá sa s tým rezať aj napr. sklotextitová doska hr. 1 mm dlhý rovný rez -  povedzme  pás široký  5mm  ?

PeterP

Share

Palec nahoru Palec dolu

15

Já jsem se přehlédl, opravdu jsem četl sklotextil, proto jsem tak reagoval, že na řezání je nejlepší kolečko.Na cnc foru je podobný dotaz a já si to spojil.Kolega má opravdu na mysli laminátové desky a jejich řezání.Nejsnažší je to vzít tím nožem jak píši já a Ivvo ovšem co jsem absolutně nepochopil je odkaz Merimacka na oscilační brusky.Možná snad oscilační pilky ovšem nedomnívám se, že by ten řez byl rovný.Pokud by si kolega chtěl vyrobit, popř. měl již doma pilku cirkulárku s jemným ozubením, nechají se laminátové desky krásně řezat  , když si na stolek přidělá vodící lištu.Nejlépe s ozubením na kov.A nebo ještě lépe, dej mi Cassiopee rozměry já ti to nařežu..Můžu do délky 800mm a šířky 400 mm.Desky mám z Pardubic 0.8 mm.Celá deska 104x126 cm stála 586,-

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

16

Pepa Darvaš napsal:

Já jsem se přehlédl, opravdu jsem četl sklotextil, proto jsem tak reagoval, že na řezání je nejlepší kolečko.Na cnc foru je podobný dotaz a já si to spojil.Kolega má opravdu na mysli laminátové desky a jejich řezání.Nejsnažší je to vzít tím nožem jak píši já a Ivvo ovšem co jsem absolutně nepochopil je odkaz Merimacka na oscilační brusky.Možná snad oscilační pilky ovšem nedomnívám se, že by ten řez byl rovný.Pokud by si kolega chtěl vyrobit, popř. měl již doma pilku cirkulárku s jemným ozubením, nechají se laminátové desky krásně řezat  , když si na stolek přidělá vodící lištu.Nejlépe s ozubením na kov.A nebo ještě lépe, dej mi Cassiopee rozměry já ti to nařežu..Můžu do délky 800mm a šířky 400 mm.Desky mám z Pardubic 0.8 mm.Celá deska 104x126 cm stála 586,-

jj má v otázce chybu, když se ptá na sklotextil, na něj je kolečko opravdu nejlepší, ale poznámkou o lupénkové pilce jsem pochopil, že o tkaninu nepůjde ale chce řezat desky. (ale myslím, že jsme to pochopili všichni)
na řezání na koutoučové pile je dle mého nejlepší diamantový kotouč. Pilové kotouče jsou vhodné jen velmi tvrdé na tvrdé kovy, protože lamino  desky strašně tupí... proto desky radši lámu. je to rychlejší a pohodlnější (aspon pro mě)

NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

Já se zabývám výrobou podobných desek ale z carbonu, když to potřebuji pro zákazníka ořezat, řežu přesně tímto, pravítkatm si udělam rejhu do povrchu a pak to podle rejhy i užíznu, pak to stačí jen lehce zabrousit.. řežu tím i 5 mm desku, a zrovna nedávno jsem s tím řezal 1,4 cm desku, to sice už byl extrém ale šlo to..

PeterP napsal:
Merrimack napsal:

Ale dá sa s tým rezať aj napr. sklotextitová doska hr. 1 mm dlhý rovný rez -  povedzme  pás široký  5mm  ?

18

Merrimack napsal:

Já se zabývám výrobou podobných desek ale z carbonu, když to potřebuji pro zákazníka ořezat, řežu přesně tímto, pravítkatm si udělam rejhu do povrchu a pak to podle rejhy i užíznu, pak to stačí jen lehce zabrousit.. řežu tím i 5 mm desku, a zrovna nedávno jsem s tím řezal 1,4 cm desku, to sice už byl extrém ale šlo to..

PeterP napsal:
Merrimack napsal:

zdá se mi, že každý z vám mluví o něčem jiném. PetrP by chtěl vědět, zda s tím jde nařezat z 1mm tlusté desky pásky široké 5mm. Ty předpokládám mluvíš o desce tlusté 5 až 14 m...
taky by mě to zjímalo, protože o této brusce jsem slyšel už několikrát a chci ji koupit (i když ne zrovna na řezání lamino desek)

NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

19

Ivvo napsal:
Merrimack napsal:

PeterP napsal:

zdá se mi, že každý z vám mluví o něčem jiném. PetrP by chtěl vědět, zda s tím jde nařezat z 1mm tlusté desky pásky široké 5mm. Ty předpokládám mluvíš o desce tlusté 5 až 14 m...
taky by mě to zjímalo, protože o této brusce jsem slyšel už několikrát a chci ji koupit (i když ne zrovna na řezání lamino desek)

to je už naprosto jedno jak silnou desku tím řežu, naoprak 1 mm silná deska je hračka pro tuto oscilační pilu, jinak jestli uvažuješ o koupi, neváhej a jdi do toho, nebudeš litovat u mě na dilně se nazastaví, hodně rozmýšlej co ale koupíš, jestli hračku z obchoďáku, nebo profi. Záleží co od toho chceš, já mám profi, dělám s tím každý den a opravdu se nezastaví, tedy pro občasné použití že to vytáhneš jednou za měsíc stačí obchoďák..:o) jen si koupíš profi kotoučky, jelikož ty co u toho jsou to je hračka a při prvním řezání to budeš moc zahodit. Profi kotouček stojí kolem 500-1500 Kč, my vydrží dost dlouho a popřípadě se to dá nechat nabrousit.. já to ale zatím nebrousil a to ho používám přes půl  rok a to každý den.

Tedy laminát o síle 1 mm bez roblému zvládne! Cenovka se pohybuje u obyč kolem 1000 Kč a profi 5 tis a více podle vybavení.
Dají se pak koupit různý příslušenství a tedy i ty pilové kotoučky, buď kulaté nebo úzké na otvory, chce si to proštudovat.
Každopádně super pomocník pro každého kutila ale i na profi využití.

20

jestli někdo chce natočit video jak to řeže, není problém, jestli bude nějaký zájemce, natočím a pošlu

21

že se 1mm silný materiál řeže lépe než 5mm silný nebo dokonce 14mm silný chápu.

ale šlo nám hlavně o to zda to není "střílení holuba kanonem"... 1mm silná deska přeci dost pruží a ohýbá se. a co mě zajímalo hlavně je "jak moc se dá dodržet linka řezu", tzn. když chci pásek např. 200x5x1mm zda se mi to s ní povede nebo jestli bude řez klikatý jako s lupenkovou pilkou

NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

22

nevím jak na toto odpovědět, je lepší 100x vidět, než 100x vysvětlovat, moment, vložím video s přesně s tímto rozměrem...
pár minutek a bude zde...

23

24

25

Hmm ... dobré.

Nie som si istý, či s mojimi rukami by bola dodržaná rovinnosť rezu, takže asi zostanem pri tej cirkulárke.

Ale viem si predstaviť, že tá oscilačná brúska(pilka) je dobrý nástroj.

Proxxon robí niečo podobné len v menšom.  Kvalitu a trvanlivosť neviem posúdiť ale pre hobby asi stačí.

http://www.toolstore.sk/ponuka/oscilacn … xon-ozi-e/

Nedávno niečo podobné  predával aj Lidl.

PeterP

Share

Palec nahoru Palec dolu