1

Téma: Lodě starověku

Zdravím vás,

Po dlouhé době jsem se rozhodl vrátit se k modelařině a pokusit se postavit loď z klasických materiálů. S plastikovým modelářstvím mám celkem bohaté zkušenosti, ale vracet se k němu nechci. Láká mě modelařina kterou vidím tady u vás na foru.

Musím nastudovat postupy a docela mě děsí plaňkování, ale uvidíme. Snad to zvládnu.

Ale teď už k dotazům. Chtěl bych stavět loď z období antiky. Vidím, že ale tomu to období se mnoho z vás nevěnuje.

Přesto Vás prosím o rady do začátku:

1 . Kde sehnat plány (či literaturu) na lodě tohoto období? (Je mi jasné, že se jednotlivé plány budou dost lišit a asi ani nebudou zcela detailní jako u dobře zmapovaných lodí pozdějších období)

2. Doporučovali by jste na počátek stavbu podle plánů nebo zakoupení celé stavebnice?

3. Jaké měřítko u lodí tohoto období by jste doporučili? Uvažuji o 1:50 nebo 1:30. (Prostorově omezen zase tak nejsem a nemyslím že bych sypal lodě jednu za druhou)

4. Kterou loď by jste do počátku doporučili?

Dohledal jsem následující lodě:

Birema Ceasar od fy Mantua a Řecká Birema (je tam i Trirema ale na tu si netroufám) ve-shopu dusekshipkits.com

Nedokážu ty stavebnice posoudit. Viděl nebo ještě lépe stavěl je někdo?

Moc se mi líbila stavba  Endeavour´s longboat na 99shipmodels.com. Stavba rychle postupuje a lze si na takové stavebnici vše vyzkoušet. Bohužel jsem z období antiky nic podobného nenašel (Z literatury by se mi např.líbil nějaký egyptský člun).

Prosím jaký je váš názor na to o čem tady píši?

A omluva za tu délku příspěvku...

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Lodě starověku

Stavba egyptske lodi od Amati:
http://modelshipworld.com/phpBB2/viewtopic.php?t=14155
Doporucuji projit cele forum, megatuna informaci. Ted tam nekdo stavi model recke biremy, da se tam najit i ten Caesar.
http://www.rocrimodellismo.com/en/produ … odels.html
Tady doporucuji nakupovat modely od Amati, super ceny, servis OK, vlastni zkusenost.
A drevo je prijemnejsi na praci nez plastik, nehlede na to, ze se nepouzivaji tak agresivni chemikalie.
Co se literatury tyce, tak na Amazonu, chce to Anglictinu, bez ni je modelar jak bez jedny ruky. Kdyztak preskoc na modelforum.cz, tam je diskuze zivejsi, tady je to dost mrtvy.

Share

Palec nahoru Palec dolu