1

Téma: Tisk bílou barvou

Do redakční pošty dorazila následující nabídka:

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o průzkum.

Jako pracovník copycentra se občas setkávám s lidmi, většinou modeláři, kteří by chtěli tisklnout bílou barvou na průhlednou, ve vodě odmočitelnou, fólii. Jelikož nerad odmítám zákazníky, tak jsem pátral po této možnosti a skutečně našel stroj, který to umí. Tiskne do formátu A3 a krom bílé umí i všechny ostatní barvy. Taková barevná kopírka s bílou barvou.

Našel jsem si investora na koupi tohoto stroje, ale potřebuji mu předložit nějaká reálná data zájmu a možné ceny, proto bych potřeboval někde zjistit, kolik lidí o to má zájem a za jakou cenu jsou ochotni koupi 1 A4. Cena mi zatím vychází na cca 100 Kč za A4 včetně fólie.

Zajímá vás tato problematika, nebo je již tisk bílou barvou vyřešen a objevuji Ameriku?

S pozdravem
František Pajíšek
e-mail: FPajisek@seznam.cz

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

2

Re: Tisk bílou barvou

Este je dolezité vediet aká je krycia schopnost tlace a aké sú najmensie pismená. Tlaciasen ALPS pouziva sublimacnu metodu, je vlastne naparena farba na povrch (aj kovové farby mozu byt ako striebro, zlato atd.)

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Zájem by byl, už jsem se o to dost zajímal, a vůbec není jednoduché najít firmu, která je schopná udělat bílý obtisk. Mně se 100 Kč/A4 jeví jako dobrá cena, ale chtělo by to mít možnost i menšího formátu, i kdyby to bylo jen A5. A mít možnost zadat práci zasláním souboru (PDF ?) a nechat si to poslat doporučeně po předchozí úhradě.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Však to byla i moje odpověď, že s jednou A4 průměrný lodní modelář vydrží 5 let...

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

5

Rozhodně bych uvítal tisk bílou barvou na čírou folii A4  i cena za ní by mi vyhovovala.Jen si nejsem jistý tím, že si někdo chce koupit stroj a chtít po modelářích aby mu to vrátili formou objednávek.Taky se těch lidí moc asi nenajde.Zdá se mi to jako neperspektivní.Něco jiného by bylo, kdyby ten dotyčný již nějaké objednávky měl zajištěné od někoho jiného a tohle by bral jako doplněk.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Ahoj
Myslím že velikost A4 za 100,- je velice dobře akceptovatelná ale jak říká Laďa,jeden arch je určitě delší dobu. Myslím že bych s ním vydržel tak na 2-3 roky. Pokud do toho půjdete, určitě si objednám. Milan

Chybami se člověk učí, ale nesmí je opakovat.
Optimismus je pouze nedostatek informací.

Share

Palec nahoru Palec dolu