1

Téma: Výroba formy lamino

Dobry den,

predem se velice omlouvam za ne zrovna moc lodni tema.

Ale zde dle toho co jsem prozkoumal je hodne odborniku.

Muj dotaz zni:   Jak vyrobit formu a z ceho nejlepe udelat pak vysledny produkt.

Jedna se o repliku jedne moto prilby. Mam ji v exemplari na vyhozeni. A tak me napadlo jestli by to neslo nejak dle te stare vyrobit jako repliku.  Ale priznam se ze vubec nevim jestli je to sklolaminat nebo neco jineho. Ale dle me je to sklolaminat. Vse je krasne hladke a v materialu jsou videt vlakna jak lisovane seno.

Otazka zni jde vubec toto v domacich podminkach realizovat?  Nebyla na to ve fabrice nejaka tlakova metoda? Treba Ocelove vojenske prilby se vyrabeli  lisovanim do kopyta. Ale zde vubec nevim sad 

Jelikoz bych to pak rad vytahl na veterana. Tak bych byl rad pokud by to melo alespon zakladni pevnost pri padu smile

Jeste jednou se omlouvam za jine tema a otravovani. A budu doufat ze se zde najde nekdo kdo by byl tak moc hodny a nejak me poradil smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Výroba formy lamino

jestli je to laminátová přilba z 50tých let kdy ji dělal Kovofiniš nebo taková nějaká česká firma, tak na Aukru jsou prý za cca 500,-Kč a jsou ještě poměrně sehnatelné.... nevím to přímo, bylo mi tak řečeno kolegou veteránistou, kterému jsem prodával jednu, co jsem měl doma. Pak si myslím, že to není rentabilní dělat formu laminovat, k tomu ještě čalounění, řemínky....

Pokud je to nějaký unikát tak by to chtělo fotku současného stavu "na vyhození". Jestli to půjde opravit (doporučoval bych)  nebo jestli podle toho udělat kopyto, to zaformovat a vylaminovat do formy. Ale to není ani jednoduché ani levné. Aby se předešlo zklamání, doporučil bych to svěřit do rukou odborníků - třeba se zeptat tady savex@volny.cz  je to modelář který se laminováním modelů živí a dělá je ve špičkové kvalitě.

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Na vyhozeni myslim ze ma totalne zdevastovany vnitrek. Skorepina je ok smile A problem s Aukrem je ze mam hlavu č.60 a to je skoro nesehnatelna velikost. Tu to mam je ok taky byla prace ji sehnat. A tak by jeste jedna dalsi neuskodila.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

mfence napsal:

Na vyhozeni myslim ze ma totalne zdevastovany vnitrek. Skorepina je ok smile A problem s Aukrem je ze mam hlavu č.60 a to je skoro nesehnatelna velikost. Tu to mam je ok taky byla prace ji sehnat. A tak by jeste jedna dalsi neuskodila.

Pak nechápu, proč chceš laminovat skořepinu, když je v pořádku???vnitřní polstry si nech udělat jiné a skořepinu, která je dle tebe ok nech původní...

carrot

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Výroba formy není úplně jednoduchá a ani levná záležitost. Taky bych zvážil bezpečnost staré helmy, případně podomácku dělané. Připomíná mi to doby, kdy jsme vyráběli (dolaminovávali) v 80 letech minulého století "integrální" přílby - to byla docela divočina :-). Jinak stejnou technologií se před nástupem plastů vyráběly i bezpečnostní helmy na stavbu, výztuž netkané sklo. Jak už tady zaznělo, na stávající bych opravil, nebo nechal opravit vnitřek - polstrování, upevnění, kůži... Pokud chceš ještě jeden kousek, tak bych to svěřil odborníkovi - zaformování i výrobu nového skeletu helmy. Potom opět výroba vnitřku. Rozhodně to ale nebude žádná láce a o bezpečné helmě se nedá hovořit.

Share

Palec nahoru Palec dolu