26

Re: zacatecnik zada o radu naradi barvy vyrobce lodi :)

Nuž ja mám ako vŕtačku toto :
http://eshop.proxxoncz.cz/product/path/ … duct_id/10

k tomu som si dokúpil stojanček .
http://eshop.proxxoncz.cz/product/path/ … uct_id/139

a sveráčik  :
http://eshop.proxxoncz.cz/product/path/ … uct_id/143

Získal som tak stabilné vŕtacie zariadenie. Samozrejme si k tomu môžem dokúpiť aj ohybný hriadeľ
a vŕtačka je stále stabilne uchytená.

Share

Palec nahoru Palec dolu

27

aha smile a myslite, po zkusenostech s tim modelem, ze je lepsi jit do toho co mate vy, nebo do toho po cem pokukuji ja ?
predpokladam  staticke modely

Share

Palec nahoru Palec dolu

28

No, já nevím. Nic proti nikomu, ale mám něco podobného a pro modelářství bych to hodnotil spíš jako neužitečné. Otáčky i na minimum jsou pořád příliš vysoké, takže se to špatně kontroluje, sjíždí to kam nemá, apod. Jo, asi je to rychlejší než "ruční práce," ale zase pak o to déle trvá zahlazování "vedlejších škod." V tomto jsem purista, nic na elektriku na modýlky nechci a pokud se někdy dokopu k té lodi, bude to úplně stejné - dvě ruce, šmirgl, skalpel, pilník, vrták a hotovo.

Share

Palec nahoru Palec dolu

29

12V nářadí..... zdroj je 12V/1A tedy max 12W !!!!  Takové nářadí... no nevím....
min 5000ot/min.... takže na vrtání to bude spíš pálit než vrtat...

nechci tě zrazovat od toho nářadí, ale nečekej že seženeš "univerzál na všechno".... Bruska je na broušení, vrtačka na vrtání,.... kombinace je obvykle kombinací nectností...

Mám Dremmela v kroužku. Používají ho děcka a tedy není vystaven přehnaně šetrnému zacházení smile a slouží už 10let. Je pravda, že asi není tak precizní jako Proxxon (nevím, neměl jsem ho v ruce ale tvrdí to jiní...) ale vydrží. Taky je pravda, že je to starý kousek a říká se, že ty nové už taky nejsou to co bývaly kdysi...  Přesto ve srovnání s Fermem nebo Manessmanem z Lidlu je to o třídu až dvě lepší stroj - to jako varování před takovým nápadem.

A taky jsem poznal, že samotná frézka je o ničem, že to, jak se s ní dělá je dáno nástroji. Je třeba nakoupit nástroje profi třídy. To, co se prodává s označením Dremmel nebo Proxxon v Bauxxx je předražená bída.  Kdysi jsem za ně nechal dost slušné prachy a stejně frézka ležela. Pak jsem si pořídil ojeté profi a frézku nedám z ruky...

Share

Palec nahoru Palec dolu

30

Ako som už niekoľko krát povedal : nikomu nič nevnucujem , hovorím len o svojich skúsenostiach, o tom čo sa mne páči.
Moje myšlienky nie sú smerodajné , nakoľko sa nerátam medzi špičkových modelárov.
Šiju (žiju), povolení mám. (Pamätníci pamätajú.)  smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

31

tak rozhodne jsem s tim nepocital jako s vrtackou...to si muzu koupit mikropajku na plyn, dat vypalovaci hrot na kuzi a vysledek bude stejny jako vrtani dirky s tou vrtackou smile)) myslel jsem to spis jako pomucku typu bruska/frezka/prilezitostna gravirka nez jako vrtacka... vrtacek mam dost, ale nenapadlo me do ni upnout vrtak o prumeru mensi nez 1 mm (i kdyz to jde) chtel jsem to spis jako nahradu pidi dilny do panelaku. Planuju vsechno predvrtavat, ve smyslu plankovani, podlahu...proste vsechno, tak to bych se asi trosku zblaznil to vrtat vsechno rucne.. i kdyz... proc ne smile jeste popremyslim... tak dobre.. ten 12V pristoj jsem zavrhl...argument pana SH me presvedcil smile na druhou stranu mam takovy dojem ze ten proxxon ma o 5k otacek na minimum mene nez ten dremmel (alespon ty modely o kterych jsem uvazoval)
takze myslite, ze rucne udelam drive a lepe nez s tim proxxonem ? mysleno do stejneho funkcniho stavu
(kritice se nebranim, zkusenosti mam jen teoreticke:)

Share

Palec nahoru Palec dolu

32

tlacenka napsal:

takze myslite, ze rucne udelam drive a lepe nez s tim proxxonem ? mysleno do stejneho funkcniho stavu

Tak o tom nemám ani potuchu, veď Ťa vôbec nepoznám...   smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

33

no muzem se nekde sejit smile)) ale myslim, ze to ani nema cenu a ani tu o to neslo:) no..ultra sikovny nejsem, ale nechybi mi nadseni, a jsem zacatecnik... ale opravdu me to moc laka smile (ta bounty konkretne pro zacatek)

Share

Palec nahoru Palec dolu

34

Smelo do Bounty a môžeme komunikovať aj SZ.

Share

Palec nahoru Palec dolu

35

Jeste musim najit vhodny eshop s dobrou cenou  a rozhodnout se jestli ten dremel ano nebo ne. Pripadne co dal... I kdyz cisty hand made by byl vyzva:))

Share

Palec nahoru Palec dolu

36

mysleno bylo samozrejme proxxon... ten dremel..me nezaujal natolik...i kdyz cenove je zase zajimavejsi...no...myslite, ze to vyuziju nebo opravdu staci jenom rucni veci ?

Share

Palec nahoru Palec dolu

37

A dalsi dotaz- slo by ohybat planky pomoci te plynove pripadne elektricke mikropajky s tim nasazenym "kopytem" co neni hrot ale rozzhavena mala plocha?

Share

Palec nahoru Palec dolu

38

Jen se zeptam tujana ktere barvy konkretne na tom vanguardu pouziva? Diky za link

Share

Palec nahoru Palec dolu

39

Tak ešte raz :
Nerad dávam navádzacie odpovede, pretože na svete žije 7 miliárd ľudí a každý je iný.
Moja skúsenosť a vkus je neprenositeľná. Týmto tiež oznamujem, že do žiadnej diskusie
sa zapájať nebudem.
Použil som takéto moridlá :
- na orech mahagón a palisander (pretože čiernu nemám rád)
- dubové lišty žlté a červené
- lepty samozrejme humbrolkami, žltá,biela,červená
- kanóny a iné leptané prvky chemickým morením
Čoskoro diplním fotky do galérie.

P.S.: Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, ale štyri dni som bol bez internetu.

Share

Palec nahoru Palec dolu

40

Tujano: me zajima nazor lidi kteri uz neco takoveho udelali:) jen se zeptam jak to delate s morenim kylu- planky ohybate mokrou cestou nebo za studena? Neumim si predstavit planku namorit namocit tvarovat? Nebo nejaky figl? Byl jsem sluzebne mimo a ted vyplnuji cas shanenim infa nez dorazi lodka:)

Share

Palec nahoru Palec dolu

41

Poslal som Ti email.

Share

Palec nahoru Palec dolu

42

email dorazil, odpovedel jsem ..snad take dorazi smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

43

Já zrovna Bounty od Jotiky stavím od ledna, a nějakou elektrickou vrtačku jsem ještě nepotřeboval. Zato mám takové ruční mini vrtačky, což mi připadá na vrtání do dřeva při průměrech do 3mm praktičtější. Pokud si budeš kupovat tu Bounty, tak si k tomu rovnou kup tu sadu barev. Momentálně jsem u lepení měděné obšívky a ještě u toho chvíli vydržím. Spíš by ses měl zajímat o lepidla a ohýbání planěk, protože to budeš potřebovat od začátku. Já třeba na ohýbání používám starou žehličku a dřevěnou formu, neboli hranol s vyříznutým obloukem.

Share

Palec nahoru Palec dolu

44

No musim se priznat, ze jsem zmenil model- na endeavour, objednany i se sadou barev. Vrtacky se hodi vzdy a jenom rucne vrtat podlahu pripadne planky bude dobrej v*oser. Planuju spoustu uprav-drzimse anatomie. Uvidime. Ohybani planuju pomoci zehlicky pripadne horka voda

Share

Palec nahoru Palec dolu