1

Téma: FreeWare

Sháním jednoduchý CAD prográmek, freeware, pomocí kterého jde skutečně něco nakreslit. Nepotřebuji žádné 3D a podobně. Prosím jen pokud máte vyzkoušeno nebo někdo z Vašeho okolí jej používá. Opravdu se mi nechce nelegálně instalovat ohromné balíky profi programů kvůli jednomu menšímu výkresu.
Díky!

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

2

Re: FreeWare

Rád bych upozornil na bezvadný vektorizační program (pokud ho neznáte) WinTopo. Je i ve FreeWare verzi, ktera funguje bez problémů. Adresa je http://wintopo.com. Používám placenou profi verzi, ale dlouho jsem mě jen tu volnou. Jinak CAD mám AutoSketch a jsem maximálně spokojený. Bohužel stojí 8 000 a to je dost. Mám štěstí, že ho mám v práci, pracujeme hodně s vektorovou grafikou - GIS. Pokud toho není moc, jsem schopen skenovat do A1 a tisknout B0 (1030 x 1465).  Poštu nemám omezenou, takže pokud by byla naléhavá potřeba pro někoho z klubu, není to až tak velký problém.
Michal

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Re: FreeWare

Muzes zkusit CadStd lite ja to teda pouzivam jenom na prohlizeni, ale vypada to ze by to mohlo na leccos stacit. Jinak TurboCad ten je opravdu perfektni (plany v nem napriklad kreslil Radek Skocdopole), ale ten vlastne dneska uz nesplnuje ani jednu z tvych podminek :-( Mam pocit ze pomerne rozsirena verze 6.5 uz zase neni free :cry:

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Re: FreeWare

Firma PROTEA prodava docela slusne vybaveny CAD software BricsCad InteliCAD. Ovladani a funkce se velmi blizi AutoCADu.

http://www.protea.cz

Bez licencniho cisla funguje jako 30ti deni plna verze.

Share

5

Re: FreeWare

V časopise "jak na počítač" jsem narazil na prográmek s názvem "HYCAD" podle toho jejich povídání by mělo jít o celkem slušný soft. nechcete to někdo vyzkoušet????

.... jestliže to funguje tak se do toho nes... smile

6

Re: FreeWare

Neviem, či Ti to pomôže, ale...
http://freesoft.bmcgroup.sk/category/?cat=2.
... snáď tam niečo nájdeš.

7

Re: FreeWare

Nemáte někdo náhodou nějaký český manuál k např: autoCADu, nebo jinému CAD programu např: CadStd lite nebo vektorizačnímu programu WinTopo. Technickou angličtinou moc nevládnu. Díky

.... jestliže to funguje tak se do toho nes... smile

8

Re: FreeWare

progeCAD Professional (Alternativa AutoCADu)
Pro nekomerční použití lze použít verzi Smart, která je zdarma a máte doma legálně AutoCAD 2008 smile.
Čeština (ČESKÉ MENU) můžete stáhnout ze stránek společnosti SoliCAD, s.r.o. http://www.solicad.com/CZ/2D-CAD-software/progeCAD

Share

Palec nahoru Palec dolu