1

Téma: ODPALOVACÍ ZAŘÍZENÍ RAKET Z MODELU VRTULNÍKU

Kdo by byl schopen a hlavně ochotem mi s tímto pomoci..Představu mám o odpalovacím zařízení řízené servem,vč.výroby raket které na konci dráhy lety vybuchnou.Jedná se o model vrtulníku TREX 700E 5kg model,který si se zatížením do 1,5kg vcelku poradí.Případné nabídky prosím na: rfwood@seznam.cz

PS: Ještě doplním,že jsem si vědom bezpečnostních rizik,tedy bych toto zařízení nepoužíval někde v zástavbě,atd. Ač mi je 40let,rád bych si něco takového rád zkusil,ahoj..

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: ODPALOVACÍ ZAŘÍZENÍ RAKET Z MODELU VRTULNÍKU

už sama výroba podobných věcí nese riziko paragrafu o nedovolené výrobě a držení střelných a výbušných zařízení.

Pavel Daněk
  Al khubar a Schnellboot S-100, ve stavbě
  FUTABA 3PM 2,4GHz, 6EX 2,4GHz

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Rexsters napsal:

Kdo by byl schopen a hlavně ochotem mi s tímto pomoci..Představu mám o odpalovacím zařízení řízené servem,vč.výroby raket které na konci dráhy lety vybuchnou.Jedná se o model vrtulníku TREX 700E 5kg model,který si se zatížením do 1,5kg vcelku poradí.Případné nabídky prosím na: rfwood@seznam.cz

PS: Ještě doplním,že jsem si vědom bezpečnostních rizik,tedy bych toto zařízení nepoužíval někde v zástavbě,atd. Ač mi je 40let,rád bych si něco takového rád zkusil,ahoj..

Ahoj
ve čtyřiceti letech bys už mohl mít rozum. Tohleto si pověsit na létající model je přes veškeré hranice.

Ale neboj - minimálně jeden borec ti určitě poradí a možná i vyrobí - sice si už stihnul prostřelit ruku a odpálit raketu mezi lidi, ale to je přece sranda...

Vážně - od toho radši dál - vypouštění parašutisty nebo rozsypat bonbóny pro děcka OK ale jak to střílí a bouchá tak ruce pryč - to do modelů fakt nepatří.

Pěkný den přeju

MONAKO I, CARIBIC, RARACH, SC B2, SC B3, SMIT BISON
a potom už jenom letadla:
EXTRA 300S na 30ccm, FW 190 na 15ccm, SuperZoom na stříďák, ...... atd

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

sas napsal:

už sama výroba podobných věcí nese riziko paragrafu o nedovolené výrobě a držení střelných a výbušných zařízení.

Já samozřejmě nechci jakkoliv překračovat zákon,a možná jsem ve svém požadavku měl upřesnit,
že se mi nejedná o žádné velké rakety které udělají díru do střechy baráku.
Jak je to tedy u jiných,vždyť zde je spousty videí kde se odpalování raket z modelů lodí prezentuje?

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

msob napsal:
Rexsters napsal:

Ahoj
ve čtyřiceti letech bys už mohl mít rozum. Tohleto si pověsit na létající model je přes veškeré hranice.

Ale neboj - minimálně jeden borec ti určitě poradí a možná i vyrobí - sice si už stihnul prostřelit ruku a odpálit raketu mezi lidi, ale to je přece sranda...

Vážně - od toho radši dál - vypouštění parašutisty nebo rozsypat bonbóny pro děcka OK ale jak to střílí a bouchá tak ruce pryč - to do modelů fakt nepatří.

Pěkný den přeju

Dobrý večer,

tak Já rozumím Tvé obezřetnosti,tim spíš když máš zážitek že někdo měl podobnou nehodu (úraz nebo vystřelení mezi lidi) ale tomu se právě chci vyjmout. Nemyslím tím že bláhově řeknu.....to mě se nestane.Tu jistotu v sám sebe mám v tom,že jsem si stanovil kde bych to případně provozoval...čímž by bylo nad vodní hladinou Orlické přehrady,kde mám rozhled půl kilometru na všechny strany že nikoho nevidím,,nic nestrefím,nezničím a nikomu neublížím. No a už jsem psal kolegovi,že nemám představu rakety která má dolet 300m a na konci vybuchne silou že by udělala díru do střechy..
Apropo,odpal rakety z lodi,kde okolo rybníku je spousty lidí,aut,stanů,atd. je bezpečnější než má varianta,bez ohledu na věk a dostatek rozumu? Opakuji,bezpečnostní rizika jsem si probral ze všech stran,a až poté si dovolil napsat příspěvek...

Hezký večer Roman..

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

hlavní rozdíl je v tom, že z lodi se rakety odpalují směrem NAHORU nikoliv VODOROVNĚ jako z vrtulníku. už jen ten vodorovný odpal je tuším za hranicí zákona...

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Ivvo napsal:

hlavní rozdíl je v tom, že z lodi se rakety odpalují směrem NAHORU nikoliv VODOROVNĚ jako z vrtulníku. už jen ten vodorovný odpal je tuším za hranicí zákona...

"Zákonodárství" ČR je svým Švejkovstvím proslavené,tim spíš pokud to co jste napsal je tak jak je...Tedy obsypaný rybník lidmi,stany,zaparkovanými auty,atd. je z cela mimo nebezpečí,jelikož raketa z vratkého modelu lodí na vodě  míří vzhůru.Zatímco když budu střílet raketu vodorovně nad vodní plochou jezera,kde v dosahu min.500m nebude nic co bych mohl zasáhnout,jsem nebezpečný,nerozumný a pravděpodobně překračuji zákon...(-:

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Rexsters napsal:

Jedná se o model vrtulníku TREX 700E 5kg model,který si se zatížením do 1,5kg vcelku poradí.

Co se stane s takovým letícím modelem ve chvíli, kdy ta raketka či co vyletí? Aby to nakonec neskončilo havárií samotného modelu.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

9

Rexsters napsal:
Ivvo napsal:

"Zákonodárství" ČR je svým Švejkovstvím proslavené,tim spíš pokud to co jste napsal je tak jak je...Tedy obsypaný rybník lidmi,stany,zaparkovanými auty,atd. je z cela mimo nebezpečí,jelikož raketa z vratkého modelu lodí na vodě  míří vzhůru.Zatímco když budu střílet raketu vodorovně nad vodní plochou jezera,kde v dosahu min.500m nebude nic co bych mohl zasáhnout,jsem nebezpečný,nerozumný a pravděpodobně překračuji zákon...(-:

nevím co myslíš vratkým modelem lodi, aby to loď vydržela, musí mít nějaký výtlak (zákon akce a reakce asi znáš). pokud se z lodi střílí rakety, jedná se v 99% případů o volně prodejnou pyrotechniku, která je max zbavena vodící tyče (místo toho je tam vodící trubka). když se střílí z děl jsou to vždy bud jen slepé náboje nebo jen menší množství střelného prachu utěsněné vatou nebo toal. papírem, takže z hlavně nic nevylétne jen to udělá ránu. Hlubinné miny zase vybuchují pod hladinou (pokud je to řízený odpal, již jsem viděl že vybuchla modeláři u ruky když dával model na hladinu).
Bohužel i když dodržíš veškoré možné bezp. postupy, může se stát že něco nevyjde (viz případ nahoře). Pokud je to raketa u lodi, tak vylétne nahoru a než spadne dolu tak vyhoří a nikoho už neohrozí). Když ti to vylétne z vrtulníku vodorovně, tak může trefit něco co velmi dobře hoří a po tebou požadovaném výbuchu nakonci to zapálit stoh, pole s obilím atd). Takové že to budeš pouštět nad hladinou je sice možné ale může tam být loď které si nevšimneš, nebo krátké zarušení a dojde k odpalu ještě než se nad tu vodu dostaneš. Navíc rozkmit z vrtulníku může být značný a nemůžeš odhadnout kam to poletí.

Jak psal MSOB je tu jeden, kterému bezpečnost lidí v okolí nic neříká a občas nějaké raketa mu mezi lidi uletí, ale to je stejně asi to co bys potřeboval, takže vydrř uřčitě se ti ozve.

Jen použiju malé přirovnání. Když je dálnice prázdná tak když pojedu 300km/h tak to bude taky ok, protože přeci nikoho okolo neohrožuji? A vezmou výmluvu na švejkovství zákunů i policajti až mě chytí?

Upozorňuji tě, že trestní řád zná i paragraf ublížení na zdraví nebo obecné ohrožení a obojí z nedbalosti. A tam už švejkovství té nebo zákunů neobhájíš...

NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

ladous napsal:
Rexsters napsal:

Jedná se o model vrtulníku TREX 700E 5kg model,který si se zatížením do 1,5kg vcelku poradí.

Co se stane s takovým letícím modelem ve chvíli, kdy ta raketka či co vyletí? Aby to nakonec neskončilo havárií samotného modelu.

Pochopitelně reakce vrtulníku by byla úměrná tomu jak velká raketa by byla vystřelena.Každopádně by byly odpalovány ze stabilizované polohy vrtulníku,a za toho předpokladu by jakákoliv velikost běžně dostupných raket co se prodávají na Silvestra by neudělala nic,co by vrtulník ohrozilo. 165cm,5kg,průměr rotoru 1,5metru,ten si poradí i v docela silné větru.

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Jak už jsem psal,nechci nikoho ohrozit,a o nápadu své přání realizovat bylo až ta vize že bych tak činil nad hladinou Orlické přehrady,kde ze tří stran je výhled min.500m,a za zády kamení a písek.
Ohleduplnost k okolnímu světu rozhodně mám,a taky ani v nejmenším nechtěl svým zájmem o tuto službu zavdat důvod k nějaké řevnivosti,a podobně... Věřte že rizik způsobených provozem vrtulníku jsem si sakra vědom,jelikož s tímto vědomím chodím lítat,neboť TREX 700 člověka zabije ,pokud ho sekne roztočený rotor..

Možná jsem měl upřesnit,že jsem neměl zájem o žádné smrtelné rakety,ale něco ve smyslu co popisuješ,a co je legálně dostupné v obchodech z pyrotechnikou.

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

V Maďarsku na F7 nebo F6 nevyznám se v tom, Rusáci stříleli rakety nahoru, to se ale nepovedlo a bouchlo to těsně po odpalu cca 1-2m od velkého davu lidí. To samé když připravovali model a "Kaťuša" jim začla střílet. Ano byla to zábavná pyrotechnika ale ten kluk co to připravoval s nimi pak nemohl jet. Proto si nemyslím že je loď bezpečnější než vrtulník. Já bych se do toho nepustil ale jak se říká každý svého štěstí strujcem a pokud si to tedy pan Rexsters udělá a bude s tím dávat pozor tak proč ne? Přeji ať se daří..

Má pomalu se rozrůstající flotila:
Dokončené: USS Fletcher destroyer (1/144), Schnellboot S-100 (1/35), DGzRS Hermann Marwede (1/72), ACL Honesty (1/100)
Rozestavěné: Smit Houston (1/200), HMCS Snowberry (1/72), Schnellboot S-100 (1/72), HMAS Armidale (1/50), Watergeus (1/40)

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

JSEM jedním ze střílečů z lodi a i když používám jen střelný prach těsněný vatou bez pěchování  dokáže náboj délky 1cm a průměru 5mm vyrazit planku z plotu na vzdálenost 2metrů.
efekty jsou hezká věc , ale na letícím modelu je to ,,o hubu,, a to doslova a to ani neříkám nic o bezpečnosti samotného ovladače co se týká jakéhokoli rušení či výpadku signálu.
Běžně dostupná pyrotechnika je dosti vágní pojem, ony i lampiony štěstí jsou běžně dostupné , ale v zákonech býval a myslím že stále je  bodíček o zákazu jakéhokoli otevřeného ohně na bezpilotním a neupoutaném poletovadle .Co dokáže pochoden ve zralé pšenici je myslím každému zřejmé , co dokáže raketa bez dostatečné stabilizace si leckdo už zkusil takže i když konstrukce odpalovadla je naprosto jednoduchá, prostě tohle se nedělá.
OSTATNĚ  CO SE OBČAS STANE JE VIDĚT TŘEBA V GALERII NA MONAKU, KONKRÉTNĚ NAPŘ. TADY:

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/ … 112980.jpg

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

14

Ahoj
Je to hezké co se tu vše píše a proto už jen proto to zde psát nebudu.
Jestli stím chceš pomoci, tak mi napiš buď soukromou zprávu nebo email...
Poradím ti až do finále a i jakou použít pyrotehniku...
Nehledej v tom žádné složitosti...
V ČR je člověk, který toto už dávno má a mohu ti na něj dát i kontakt..

Zde to opravdu psát nebudu, aby se našel nějaký blbec, který o tom nic neví a komentoval to...

Tom

Rexsters napsal:

15

msob napsal:

Odhad nezklamal lol  lol  lol 

Merrimack napsal:

Ahoj
Je to hezké co se tu vše píše a proto už jen proto to zde psát nebudu.
Jestli stím chceš pomoci, tak mi napiš buď soukromou zprávu nebo email...
Poradím ti až do finále a i jakou použít pyrotehniku...
Nehledej v tom žádné složitosti...
V ČR je člověk, který toto už dávno má a mohu ti na něj dát i kontakt..

Zde to opravdu psát nebudu, aby se našel nějaký blbec, který o tom nic neví a komentoval to...

Tom

Nezodpovědný hazardér a blbec s prostřelenou rukou se ozval a zareagoval naprosto přesně podle předpokladů lol  lol  lol

No - dělej jak myslíš, ale spoléhat se na "stabilizovanou polohu" letícího vrtulníku je docela slušný hazard, o právních aspektech lehce něco naznačil Ivvo a tvoje prohlášení o "bezpečném prostoru" 500m je taky utopie.

Jen podotknu, že až se nedejbože něco semele, tak příslušné TV si na tom "smlsnou" a ty dáš docela pádný argument pánům z ÚCL a jejich Doplňku X jestli ti to něco říká. Pak se ti spousta kolegů poděkuje.

HOWGH!

Share

Palec nahoru Palec dolu

16

no, podíval jsem se především, , co je to ÚCL - tedy Úřqd pro civilní letectví ,
pal mě zaujala odvolávka na
http://aeronoviny.cz/2011/07/18/modelar … ani-s-ucl/

a kromě jiného mě zaujalo toto >http://www.volny.cz/pavel.macek/regulace/AIC_C_13-08_UCL.pdf<, a z toho zvláště bod 5 a 6 ..

No., dále jsem to nesledoval .,.ale stejně tak jako mají  "parní"parníkáří potenciální problémy s bezpečností svých "malých" parních kotlů (což u nás jako obvykle nikdo neřeší), tak podobné je to i v leteckém modelářství .. pokud se nikomu nic nestane... je vše OK

Pokud ano ....

Všechno  zůstane  jinak   !

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

msob umis i neco jineho nez jen RYPAT???

Share

Palec nahoru Palec dolu

18

homik napsal:

jake rypani? presne napsal o co tu jde...

tomarack dokonce nasel i predpis, ktery takove veci na bezpilotnim prostredku vyslovene zakazuje. letecti modelari jiz nekolik let dosti tvrde vyjednavaji s UCL protoze se chystaji vydat nove rozdeleni kategorii bezpilotnich letadel a vyrazne snizit horni limit hmotnosti, takze 90% obrich modelu letadel by doletalo. navic chteji umoznit pristup divaku max 100m od pristavaci drahy (hodne toho u tech modelu uvidi) a omezeni vysky letu na 100m (vetrone si take moc nezalitaji)... a do toho se objevi nekdo kdo bude odpalovat rakety z vrtulniku...

vubec nejde o to ze to bude nad vodou a okolo nikdo, ale dokazu si predstavit, ze to nekdo uvidi, bude se mu to libit, natoci to na kameru a pochlubi se nejake televici co ze je mozne...

hodne letcu vam pak pujde podekovet...

NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

19

homik napsal:

Ano - umím, například používat v příspěvcích diakritiku...

Share

Palec nahoru Palec dolu

20

tomarack napsal:

no, podíval jsem se především, , co je to ÚCL - tedy Úřqd pro civilní letectví ,
pal mě zaujala odvolávka na
http://aeronoviny.cz/2011/07/18/modelar … ani-s-ucl/

a kromě jiného mě zaujalo toto >http://www.volny.cz/pavel.macek/regulace/AIC_C_13-08_UCL.pdf<, a z toho zvláště bod 5 a 6 ..

No., dále jsem to nesledoval .,.ale stejně tak jako mají  "parní"parníkáří potenciální problémy s bezpečností svých "malých" parních kotlů (což u nás jako obvykle nikdo neřeší), tak podobné je to i v leteckém modelářství .. pokud se nikomu nic nestane... je vše OK

Pokud ano ....

Trošku Tě příteli vyvedu z omylu.Většina parníkářů používá u sebou vyrobených kotlů pojistné ventily a nebo má vývod parovodu ze silikonové hadičky, kdy při tlaku větším než 2 atm. prostě vylétne a pára funí do lodě.Já třeba používám kotel svařený z nerezu metodou TID .Tlaková zkouška je na 12atm. Z tohoto žádné zranění diváků určitě nehrozí.Jediné co  by se mohlo stát, je, že když si nějaké z přihlížrjících dětí chce sáhnout jestli to opravdu hoří.Na všech akcích, kde jsou parníkáři se dodržují bezpečnostní předpisy.Zajeď do Hradce Králové na náb. Paromilů  27.8. a uvidíš.

Share

Palec nahoru Palec dolu

21

Jelikož diskuze pomalu sklouzává k osobním útokům, apeluji na všechny zúčastněné, aby se vrátili k původnímu tématu.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

22

Ta fotka co jsi dal do odkazu ale je plánovaná.. je to moje práce!!! yikes)))
Jen byl výbuch usměrněn dolů a trup který byl z plastu to nevydržel a šlo to ke dnu.. když by to bylo z laminátu tak bez problému..

Tady každý píše něco ale nikdo stím nemá zkušenost..

Péťo není pak divů, když vložíš projektyl do věže, že se tady pak píše podobné téma a lidi zde píšou podobné příspěvky.. Nikdy nemůžeš dávat projektyl do hlavně, z toho pak je zbraň tedy docela průser mezi lidmi..

Do heli klidně pyro dát může, jen jde o to jakou.. to zde už nikdo nepíše, jen tu každý má blbé keci.. Msob
proč tedy zde vůbec píše... ani jsem neviděl co už má za sebou z modelů? No koment.....
Je jasné že s tímto modelem pak mezi lidma létat co nejméně, popřípadě až to bude vše 100% funkční a bude vědět že to je spolehlivé...Před tím na pole nejlépe..
Tady už každý vidí ty mega rachejtle co jsou na silvestra a vidí v tom problém, musí použít pyro, která nic neudělá když dopadne někam kam nemá...

Tady na forum aby se raději něco řešilo, tak tu jen každý píše samé blbosti (MSOB ) a nic co se toho týká...
Hau konec...
Je to pořád dokola..

petr hájek napsal:

JSEM jedním ze střílečů z lodi a i když používám jen střelný prach těsněný vatou bez pěchování  dokáže náboj délky 1cm a průměru 5mm vyrazit planku z plotu na vzdálenost 2metrů.
efekty jsou hezká věc , ale na letícím modelu je to ,,o hubu,, a to doslova a to ani neříkám nic o bezpečnosti samotného ovladače co se týká jakéhokoli rušení či výpadku signálu.
Běžně dostupná pyrotechnika je dosti vágní pojem, ony i lampiony štěstí jsou běžně dostupné , ale v zákonech býval a myslím že stále je  bodíček o zákazu jakéhokoli otevřeného ohně na bezpilotním a neupoutaném poletovadle .Co dokáže pochoden ve zralé pšenici je myslím každému zřejmé , co dokáže raketa bez dostatečné stabilizace si leckdo už zkusil takže i když konstrukce odpalovadla je naprosto jednoduchá, prostě tohle se nedělá.
OSTATNĚ  CO SE OBČAS STANE JE VIDĚT TŘEBA V GALERII NA MONAKU, KONKRÉTNĚ NAPŘ. TADY:

23

Výroba raket je blbost... jestli jsi to nikdy nedělal, tak bych se rozhodně do toho nepouštěl, hlavně proč, když toho je na trhu spoustu. Použíj tu nejslabší raketu krerá je v pakách( sadách ) po 25 kusech... pak i více, ale jde o cenu..
na odpálení el. palník : to najdeš na netu.. můžeš použít klidně i tu papírovou trubku, jen to rozebereš na kusy a použiješ..

Rexsters napsal:

24

Merrimack napsal:

Jen byl výbuch usměrněn dolů a trup který byl z plastu to nevydržel a šlo to ke dnu.. když by to bylo z laminátu tak bez problému..

Péťo není pak divů, když vložíš projektyl do věže, že se tady pak píše podobné téma a lidi zde píšou podobné příspěvky.. Nikdy nemůžeš dávat projektyl do hlavně, z toho pak je zbraň tedy docela průser mezi lidmi..

Do heli klidně pyro dát může, jen jde o to jakou.. to zde už nikdo nepíše, jen tu každý má blbé keci.. Msob
proč tedy zde vůbec píše... ani jsem neviděl co už má za sebou z modelů? No koment.....
Je jasné že s tímto modelem pak mezi lidma létat co nejméně, popřípadě až to bude vše 100% funkční a bude vědět že to je spolehlivé...Před tím na pole nejlépe..
Tady už každý vidí ty mega rachejtle co jsou na silvestra a vidí v tom problém, musí použít pyro, která nic neudělá když dopadne někam kam nemá...

Tady na forum aby se raději něco řešilo, tak tu jen každý píše samé blbosti (MSOB ) a nic co se toho týká...
Hau konec...
Je to pořád dokola..

petr hájek napsal:

ano na heli se da přidělat i rotační kulomet, poletí to, střílet to bude taky, jen je tu malý problém s legislativou, ale co, jednou si zastřílím, pak si 5 let odsedím a zase můžu lítat a střílet...

to snad není možný. ja myslel že když někdo dělá s pyrotechnikou, tak že na to musí mít aspoň trochu inteligence a soudnosti.

bylo zde několikrát řečeno, že na bezpilotní letecký prostředek je ZAKÁZÁNO dávat jakékoliv nebezpečné látky (chemikálie, výbušniny, pyrotechniku atd) zvlášť v době, kdy tady všichni šílí z možných teroristů.

ano udělat odpalovací zařízení je jednoduché a bylo to zde napsáno několikrát (je jedno jestli se pálí nahoru nebo vodorovně, princip je stejný), ale problém je právě s tím co je dovoleno a co ne. ještě mu poradíš, že to má zkoušet na poli. že jsi rovnou nenapsal, že má jít do zralé pšenice, cca týden před sklizní... to se bude zkoušet nejlépe. napadlo tě co udělá raketa odpálená směrem k zemí (vrtulník se při letu dopředu míří čumákem k zemi), který do dopadu nestihne shořet? pokud tam bude cokoliv hořlavého tak to zapálí a stačí na to i ta tvá malá raketa... při odpalu nahoru (z lodi) motor rakety vyhoří dříve než začne padat dolu, takže zapálení něčeho na zemi TÉMĚŘ nehrozí.

nezlob se na mě, ale návody na věci, které zákon vyloženě zakazuje a jsou trestné nejen u nás ale v celé Evropě (kde je to české švejkovství), na tomto foru nikdo podporovat nebude.

může to odpálit a vyzkoušet 100x naprosto bez problému, ale pak ho něco rozptýlí nebo něco v okolí ho zaruší nebo dojde k technické závadě a pak nepomůže ani pojistka odpovědnosti, protože tyto věci nekryje.  a škody na zdraví mohou být velmi vysoké. budeš se pak na splácení poškozeným podílet i ty?

NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

25

Tady fakt něco napsat je bezpředmětný, nemá to smysl ...
Když to tak budeme tedy rozebírat, co taková heli samotná? To není zbraň????? Já dám ruku do ohně za to, že je to mnohem nebezpečnější hračka než celá jedna maličká raketka... Já myslím že mnozí znás měli tu čast vidět v heli v akci a mezi lidmi.. to už tady nikdo nerozebírá, jen tu pyro..
Když si řeknu jak vysoké otáčky má rotor a že létá mezi lidmi a to dokonce i mezi dětmi tak to bych já osobně měl 100x více větší strach koukat takto na model heli než na vystřelenou raketku!!!
Co by se stalo, když by helikoptéra vlétla mezi lidi ??????Např rušení, nebo závada na listech atd, variant je více... ?????????????????????????????????????????,
Ted prosím pište...!!!
Nikdo tu nepsal o tom, jít na seché pole, ale jednoduše na plochu, kde nikdo a nic nejlépe není...

schrnul bych to jinak:
Heli bych rozhodně nedělal střílecí, je to nebezpečné!!!

Je to tak lepší?

Ivvo napsal:
Merrimack napsal:

Hau konec...
Je to pořád dokola..

petr hájek napsal:

ano na heli se da přidělat i rotační kulomet, poletí to, střílet to bude taky, jen je tu malý problém s legislativou, ale co, jednou si zastřílím, pak si 5 let odsedím a zase můžu lítat a střílet...

to snad není možný. ja myslel že když někdo dělá s pyrotechnikou, tak že na to musí mít aspoň trochu inteligence a soudnosti.

bylo zde několikrát řečeno, že na bezpilotní letecký prostředek je ZAKÁZÁNO dávat jakékoliv nebezpečné látky (chemikálie, výbušniny, pyrotechniku atd) zvlášť v době, kdy tady všichni šílí z možných teroristů.

ano udělat odpalovací zařízení je jednoduché a bylo to zde napsáno několikrát (je jedno jestli se pálí nahoru nebo vodorovně, princip je stejný), ale problém je právě s tím co je dovoleno a co ne. ještě mu poradíš, že to má zkoušet na poli. že jsi rovnou nenapsal, že má jít do zralé pšenice, cca týden před sklizní... to se bude zkoušet nejlépe. napadlo tě co udělá raketa odpálená směrem k zemí (vrtulník se při letu dopředu míří čumákem k zemi), který do dopadu nestihne shořet? pokud tam bude cokoliv hořlavého tak to zapálí a stačí na to i ta tvá malá raketa... při odpalu nahoru (z lodi) motor rakety vyhoří dříve než začne padat dolu, takže zapálení něčeho na zemi TÉMĚŘ nehrozí.

nezlob se na mě, ale návody na věci, které zákon vyloženě zakazuje a jsou trestné nejen u nás ale v celé Evropě (kde je to české švejkovství), na tomto foru nikdo podporovat nebude.

může to odpálit a vyzkoušet 100x naprosto bez problému, ale pak ho něco rozptýlí nebo něco v okolí ho zaruší nebo dojde k technické závadě a pak nepomůže ani pojistka odpovědnosti, protože tyto věci nekryje.  a škody na zdraví mohou být velmi vysoké. budeš se pak na splácení poškozeným podílet i ty?