1

Téma: Laminace do sadrove formy

Zdravim, mel bych dotaz ohledne laminace do sadrove formy, pokousel jsem se to tu hledat, ale nenasel. Chtel bych si postavit lod podobneho typu, jako je na tomto postupu : http://www.youtube.com/watch?v=uGfPSpJ5 … r_embedded celkem vsechno mi je jasne, jen ten obtisk (predpokladam ze do sadry) bych potreboval vysvetlit - nepracuje sadra pri zasichani? Neni problem vyndat predlohu?  Cim ji pak separovat a na co si dat pozor pri laminaci? Predem dekuji za zkusenosti a pripadne pokud nekdo neco podobneho uz delal zak za navody a rady.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Laminace do sadrove formy

neni jednoduzsi udelat poradnejsi formu? http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … evne-formy

Kdyz uz tady mame dalsiho rybare wink

Modelařím pro radost, ne pro specializaci na danou kategorii modelů.
Turnigy er9x + Assan + Dickie Tug + Springer

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

No asi by to bylo lepsi smile a pujde to i pro catamaran?
Nebo me jeste napadla jedna vec, nenasel by se tu nejakej "nadsenec s pochopenim" a nepostavil to na zakazku?:) Kvuli penezum bych volil catamaran s jednim motorem a kormidlem, jak je na odkazu, jen vyklapeni bych chtel vyresit elegantneji   - zadni vyklapeci komorou.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Danikm napsal:

No asi by to bylo lepsi smile a pujde to i pro catamaran?

Pokud bude tvar kopyta tak aby slo vytahnout z formy sadrove, pujde vytahnout i z "eprosinove".

Danikm napsal:

Nebo me jeste napadla jedna vec, nenasel by se tu nejakej "nadsenec s pochopenim" a nepostavil to na zakazku?..... Kvuli penezum bych volil catamaran s jednim motorem a kormidlem ...

A historie se opakuje, vypada ze vsichni rybari jsou stejni smile

Je zde sekce Nabídka a poptávka modelářských prací
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/viewforum.php?id=65

Tam bych rekl patri tvuj dotaz a za rybare tu kraluje JuraSach.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

http://inzerce.modelbazar.cz/p/_370040_1308082396.jpg
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Pr … re/370040/

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Jo na ten posledni model jsem koukal, ale mel bych trochu jine predstavy, kazdopadne dik za typ, zeptam se Jura Sacha smile.

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

JuraSacha se nezeptas, neb je zabanovan pro neustale se opakujici nesmyslne dotazy...

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Hele taky planuji zakrmovaci/vyvazeci lodku. Ale urcite se mi nechce delat formu. Planuji udelat plovaky katamaranu z xps, epp, depronu neboli extrudovaneho polystyrenu. Pak pokud se mi bude chtit tak olaminuji celou lod pres ten polystyrwn a nebudu to resit. Zadne kormidla, ale ovladani dvemi motory. Dale planuji dve vyklapeci komory a uprostred snekovity davkovac na bowlies.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Netfinity napsal:

...  Dale planuji dve vyklapeci komory a uprostred snekovity davkovac na bowlies.

Jako Šnek zásadně se šnekovým podavačen mesouhlasím!
Takové zneužívání šneků ke krmení ryb za účelem lovu sad

Chudák šnek jak potká rybáře wink

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Netfinity napsal:

Hele taky planuji zakrmovaci/vyvazeci lodku. Ale urcite se mi nechce delat formu. Planuji udelat plovaky katamaranu z xps, epp, depronu neboli extrudovaneho polystyrenu. Pak pokud se mi bude chtit tak olaminuji celou lod pres ten polystyrwn a nebudu to resit. Zadne kormidla, ale ovladani dvemi motory. Dale planuji dve vyklapeci komory a uprostred snekovity davkovac na bowlies.

puvodne jsem chtel taky dva motory, ale resim trochu i cenu, elektronika pro dva motory je o dost drazsi, sam nevim, jestli vysledny efekt je o tolik lepsi. Lodku chci pouzivat na Labi v docela silnym proudu, ale chci nejdriv vyzkouset jeden motor. z extr. polystirenu si chci udelat podklad pro formu,  mozna to asi taky tak udelam, ze to cely olaminuji a bude to aspon nepotopitelny smile...

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Ja vychazim z hotove lodi, nechce se mi experimentovat. Kormidlo tam urcite nechci z toho duvodu, ze planuji vyvazet na mistech kde je hodne rybaru vedle sebe a nerad bych kormidlem zavadil o neci vlasec. Proto dva srouby, ovladani protitahy, takze se otocim na miste. Oba lodni srouby budou v takovych ochrannych mrizkach, aby nemohly nasat rybarsky vlasec.

Stavbu planuji nekdy pres zimu.
Nechavam se inspirovat touto lodi:

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

A propo, nevíte někdo jak vyrobit ten šnekový dávkovač co je uprostřed, nebo kde koupit něco podobného ? 2 tisíce za šnekový dávkovač peletkových kamen se mi dávat nechce a mlýnek na maso ho má krátký.

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Hmmm, taky pekna varianta...

Share

Palec nahoru Palec dolu

14

Netfinity napsal:

A propo, nevíte někdo jak vyrobit ten šnekový dávkovač co je uprostřed, nebo kde koupit něco podobného ? 2 tisíce za šnekový dávkovač peletkových kamen se mi dávat nechce a mlýnek na maso ho má krátký.

Vyrobit to jiste jde, nejjednodužší varinata mě napadá takto:
- plastová tyčka
- plastové kroužky s dírou uprostřed s jedním řezem od středu (po nakroucení vznikne jeden závit)
- postupně nasouvat na tyčku a lepit (k tyčce a k sobě)
- dobrousit
Přesné to nebude, ale na tohle by to mělo stačit

Nevím jestli je to jasné, ale snad ano.

Zachovejte paniku :-)

15

Jo je to jasne, takhle jsem to taky planoval, jen jsem chtel pouzit trosku hrubsi plast a mam obavy, jestli po pujde v pohode formovat aby to udrzelo i lepidlo. Pak bych mohl jit i do detailu, ze bych do plastove tyce ktera bude jako osa musel vyfrezovat zavit, ktery by drzel tvar plastu u tehle tycky.

Share

Palec nahoru Palec dolu

16

1 mm HPS jde krasne ohnout do oblouku o prumeru 20mm, pokud to budes roztahovat jak psal jaroj zvladne to i silnejsi HPS (urcite napr 2mm silne). navic kdyz pouzijes tycku take z HPS a lepit budes toluenem, nebo jinym rozpoustedlem, tak po odvetrani rozpoustedla zbyde jen ten plat a nepotrebujes zadne frezovani zavitu, protoze kdyz se budes snazit o lom, tak to zlomis jinde nez v lepeni...

to same jde udelat s laminatem, ten staci 1mm, zalepit vterinakem k tycce a pro opravdovou jistotu muzes spoj zesilit tkaninou ale myslim ze to je zbytecne vzhledem ke zpusobu pouziti

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

OK diky za radu.

Share

Palec nahoru Palec dolu