51

Re: zavážecí člun pro rybáře

Laminátora jsem sháněl tady. Dával jsem možnost někomu si přivydělat. Nikdo z pražáků se neozval. Ten co mi dělal formu má známého co dělá ve firmě která se specializuje na laminování. když dokážou udělt z laminátu židli, velkou loď, box na střechu a podobné pak tohle možná pro ně nebude problém. Mám ještě jednu nabídku od mimopražských, čekám na konečné nabídky s cenou. Chci zavážečku která bude na světě jen proto aby splnila účel. Žádnou krásu. Celkově musí být cenou pod 50% komerčně prodávaných katamaránů (ne zavážeček typu Shark a nebo toho co někdo dělá z trupu Grygera Chellenger) jinak to nemá cenu protože mírně jetou seženu na inzerátech za 50-70% nákupní ceny. a to bych pak šel i do nevhodného typu a ten překopal...tady si ale chci udělt něco co by mělo splňovat co jsem tady asi před 3 mi roky napsal..co taková zavážečka musí umět...jen jsme v tuto dobu přidal 2,4GHz, telemetrii, gps info, přenos ze sondy echa na břeh..ale to už je technika scifi která s klidnou rybařinou nemá nic společného...

Jsem jen malé kolečko, ale přece se točím. Po mnoha letech se vracím, plácám se v začátcích ale rychle se učím..

Share

Palec nahoru Palec dolu

52

v Praze moc "laminátorů" není. Jediný, který mě napadá a o kterém vím, je Jirka Chaloupka, ale kontakt na něj nemám. Zkus se zeptat Petra Hájka, ten ho určitě má.

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

53

Ivvo . Petr Hájek je právě ten druhý mimopražský o kterém jsem psal..nicméně v Praze je hafo firem které laminují, je tady hafo firem co dělají s polystyrenem (reklamky např.) a 2 roky jsem se ptal kudy jsem chodil zda někdo někoho nezná co bi mi to uměl udělat - tu formu. Nemyslím tím, že bych si zadal zakázku u firmy..to by pak ta forma mohla stát víc jak hotový baitrunner....

Jsem jen malé kolečko, ale přece se točím. Po mnoha letech se vracím, plácám se v začátcích ale rychle se učím..

Share

Palec nahoru Palec dolu

54

Otazka je proc to nezkusis olaminovat sam?

Uvadis ze na vzhledu nezalezi. Tak si kup v modelarske prodejne nejmensi baleni Letoxitu, kousek skelne tkaniny. V prodejne barvy-laky kup nejlevnejsi tvrdy stetec nebo male molitanovy valecek. U benzinky "slohni" igelitovou rukavici z cerpaciho stojanu. Pak odrizni zkosenou kostku EPS ze ktereho mas model plovaku a zkus to sam smile

Je to jednoduche a navodu obrazkovych najdes na netu tuny.
Cena pak bude odpovidat jen spotrebovanemu materialu a bude to zlomek co si vezme firma ...

Sam sem se toho taky bal, ale dnes se uz nebojim smile

Modelařím pro radost, ne pro specializaci na danou kategorii modelů.
Turnigy er9x + Assan + Dickie Tug + Springer

Share

Palec nahoru Palec dolu

55

Snek . kdybych měl ty formy 3 tak klidně, netroufnu si na tak komplikovaný tvar..chci to zabalit celé do lamina naráz..je něco jiného dělat klasická tvar kde tu látku položíš, nastřihneš, vyrovnáš a kde je to dokola...dával jsem odkaz na toho od koho "kopíruji"..ten to olaminoval celé naráz...

Share

Palec nahoru Palec dolu

56

Celý naráz to určitě neolaminoval, musel to přinemenším laminovat po pruzích  a nebo to stále někde nastřihávat.Nejlepší spůsob takovýho tvaru je udělat nejdřív vrch a pak spodek.

Share

Palec nahoru Palec dolu

57

taky si myslím, že po pruzích látky..a do toho se pouštět nechci...

Share

Palec nahoru Palec dolu

58

páč jsem nikdy nic velkého nelaminoval...a podle návodu ? to bych pak šel dělat pilota letadly..na to jsou přece taky návody..kdyby šlo jen o přečtení návodu...

Share

Palec nahoru Palec dolu

59

JuraSach napsal:

páč jsem nikdy nic velkého nelaminoval...a podle návodu ? to bych pak šel dělat pilota letadly..na to jsou přece taky návody..kdyby šlo jen o přečtení návodu...

Pokud bys precet pozorne muj dobre mineny prispevek, tak jsem psal at si odriznes z stejneho EPS jako mas kopyto mensi kousek podobne zkoseny na zkouseni a uceni se. Nide jsem nepasl at laminujes hned na kopyto co mas na fotkach.

Sam tady hned pises ze laminovani nechces ochoten patricne zaplatit, takze pak fakt nechapu co chces.

Jinak predpokladam ze uz mas kopyto "obaleno" lepici paskou nebo novinama at mas pak hladky vnitrek po olaminovani a vyloupnuti kopyta. Takze pak neni problem na upravene kopyto striknout "chemopren ve sperji" a v klidu si prvni vrstvu tkaniny kontaktne prilepit k povrchu. (Pouzivaji tuto technologii letecti modelari pro uchyceni uhlikovych "rowingu" k XPS/EPS jadru kridla pred prekryti tkaninou pri vakuovem laminovani)

Nechci se nic ucit. Pokud nic nezkusim sam tak nic nepokazim, ale ani se nic taky nenaucim smile
To si dej do motta ..... ne to co tam mas ted sad

Share

Palec nahoru Palec dolu

60

Snek: že se snažíš.... ostatní už pochopili.:)

Share

Palec nahoru Palec dolu

61

snek. jasně..ale co jsem psal na začátku..kopyto vyráběl rybář který s polystyrénem pracuje v práci podle mých pokynů. V současnosti je to stále u něj nějakých xx km daleko (Pha.- H.K.). Slíbil mi zjistit zda by to zvládl jeho kamarád který laminuje v práci. Psal jsem, že nechci aby to bylo enormě drahé vzhledem k tomu, že hotovku si můžu koupit už odladěnou a vybírat se mezi hromadou typů. Z mýho pohledu je tohle dost komplikovaný tvar na laminování (nehledě na to, že laminovat v obýváku by asi manželka nerozdejchala a na balkoně je teď dost chladno) a tak učit se budu rád na normálních tvarech...

Share

Palec nahoru Palec dolu

62

SH..spíš že neodpovídáte na otázky na které jsem se neptal a já,, že jsem slušný se nechávám zatáhnout do diskuzí o velkýkm H...které mi nevyřeší s čím bych uvítal poradit..až na světlé výjimky kteří se drželi mých otázek...kdyby jste dali možnost zadavateli otázky si ji sám promazávat a nehrát si na bohy pak tady jsou jen odpovědi na co jsme se ptal...

Share

Palec nahoru Palec dolu

63

nj, ale to by ses nesměl ptá furt dokola na to samé a když ti někdo poradí tak hned tvrdit že to znáš jinak a lépe.

.... jestliže to funguje tak se do toho nes... smile

64

morpheus41 . o spojení paluby jsem se ptal několikrát proto, že nechápu jak bych měl sešroubovat dva díly kterů proti sobě nemají žádnou plochu, o vyžíznutí otvoru nahoře se ani nebudu vyjadřovat...ale zase slušně odpovídám na otázku co je OT v mým tématu...

Share

Palec nahoru Palec dolu

65

kdybys mi raději vysvětlil třeba jak se nastavuje mix u opticu abych to nemusel marně zkoušet hledat tady na fóru...v níávodu je to popsáno u letadel a u mávání křidélek...a motory to tam popsáno není...

Share

Palec nahoru Palec dolu

66

1. pokud chceš něco poradit musíš se zeptat, nikdo nemůže vědět co tě zrovna napadne, že nevíš a potřebuješ poradit. např na nasstavení mixů jsi se nikdy neptal atd...

2. motory se u mixů nastavují právě těmi křidélky

3. kdyby to bylo tak jednoduché, tak msob a ante mají na soutěžích podstatně více času na své modely a nesnažili se rozchodit rádia ostatních soutěžících...

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

67

JuraSach napsal:

morpheus41 . o spojení paluby jsem se ptal několikrát proto, že nechápu jak bych měl sešroubovat dva díly kterů proti sobě nemají žádnou plochu, o vyžíznutí otvoru nahoře se ani nebudu vyjadřovat...ale zase slušně odpovídám na otázku co je OT v mým tématu...

pokud nejsi schopen sám vymyslet, že když nemáš dosedací plochu tak ji je třeba vyrobit, tak to je potom těžké. Nikdo Ti nenapíše návod "vezmi pásek A4 3cm dlouhý a přilep ho lepidlem XY k bočnici B8 2mm od kraje....". A když navíc Ti někdo napíše osvědčené a tedy spolehlivé řešení, což je například ten dekl na střeše, (anténa, pohon, uložení baterek ... to bylo jen namátkou) a Ty hned odpovíš ne, já to udělám jinak, tak se nediv že už nikdo nic nepíše. Každá rada stojí radícího čas a úsilí, nemluvě o tom, že získání té znalosti ho stálo další úsilí a i finance a Tobě ho dává ZDARMA a Ty jsi líný sám popřemýšlet nebo něco si najít (naprostá většina Tvých dotazů tu byla mnohokrát probírána). Tat si to prostě dělej posvém. Ale neosočuj zde, že Ti nikdo nechce radit.

A poslední dobrá rada... se svým přístupem a znalostma to NEMÁŠ šanci postavit lépe a levněji v reálně dlouhé době než je prodávané řešení.

Share

Palec nahoru Palec dolu

68

JuraSach napsal:

jasně..ale co jsem psal na začátku..kopyto vyráběl rybář který s polystyrénem pracuje v práci podle mých pokynů. V současnosti je to stále u něj nějakých xx km daleko (Pha.- H.K.). Slíbil mi zjistit zda by to zvládl jeho kamarád který laminuje v práci. Psal jsem, že nechci aby to bylo enormě drahé vzhledem k tomu, že hotovku si můžu koupit už odladěnou a vybírat se mezi hromadou typů

Ted mi to docvaklo, presne jsi popsal jak to vlastne myslis.

Kopyto vyrobi kolega gratis, laminovani zajisti za minimalni peniz nejaka dalsi dobra duse, no a ty pak prijdes k hotovemu a budes frajerit na rybnice jak si zadarmo a bez prace prisel k zavazeci lodce smile

Nova doba chce nove manazerska postupy wink

Share

Palec nahoru Palec dolu

69

Snek napsal:
JuraSach napsal:

jasně..ale co jsem psal na začátku..kopyto vyráběl rybář který s polystyrénem pracuje v práci podle mých pokynů. V současnosti je to stále u něj nějakých xx km daleko (Pha.- H.K.). Slíbil mi zjistit zda by to zvládl jeho kamarád který laminuje v práci. Psal jsem, že nechci aby to bylo enormě drahé vzhledem k tomu, že hotovku si můžu koupit už odladěnou a vybírat se mezi hromadou typů

Ted mi to docvaklo, presne jsi popsal jak to vlastne myslis.

Kopyto vyrobi kolega gratis, laminovani zajisti za minimalni peniz nejaka dalsi dobra duse, no a ty pak prijdes k hotovemu a budes frajerit na rybnice jak si zadarmo a bez prace prisel k zavazeci lodce smile

Nova doba chce nove manazerska postupy wink

zapoměl jsi " někomu povolí nervy a přijede zapojit a naprogramovat elektriku, přinese si své kabely, konektory a regly...."   smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

70

oki..díky za vaše nápady.. co jsem potřeboval jsem se de fakto dozvěděl..
Snek...jen odpovím..doba kdy můj otec každou sobotu dopoledne s ostatními chlapi ležel na parkovišti pod autem a opravoval a opravoval je naštěstí už za námi...já zase umím jiné věci které taky bezplatně rozdávám...třeba kdybys potřeboval nainstalovat server, rozchodit na něm třeba diskuzní server..nebo jen kopmletně přeinstalovat počítač..nebo ho i kompletně sestavit..nikdy jsem si nevzal ani korunu...

Share

Palec nahoru Palec dolu

71

admin pls. uzamknout téma..až se mi něco vyvrbí požádám znovu o unlock..díky

Share

Palec nahoru Palec dolu