26

Re: co vše za plavidla může jezdit TT

Proč Artur nevyhovuje?Čím porušuje pravidla? A proč springer vyhovuje? - oboje je stejně vymyšlené - rád bych to věděl.

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

27

Artur pravidlům odpovídá ( nejezdi protože už má lepší léta za sebou) stejně jim odpovídá ten MINI CAT ( co si tak přestavujete  to pod takým slovom mooring operation) a pokud ne tak musí s TT vypadnout všechny springery a obslužné lodě bo jejich primárním účelem není tahaní jíních lodí.

Tohle mne už přestává bavit to vykládání pravidel jak si mi to hodí.  To pravidle mělo za účel nepustit do TT výletní parníky se skobou na lustru v palubě. Cokoliv jiného je u mne jen záliba v pruzení.

28

konečně rozumný slovo.....

Share

Palec nahoru Palec dolu

29

Ante napsal:

Tohle mne už přestává bavit to vykládání pravidel jak si mi to hodí.  To pravidle mělo za účel nepustit do TT výletní parníky se skobou na lustru v palubě. Cokoliv jiného je u mne jen záliba v pruzení.

Pak máš asi jiný názor než Keba, nemůžu si pomoci. Kebův výklad vhodných lodí výběr zužuje mnohem více, než naznačuješ.

Celkově mi přijde, že je celá Partička od Voraře ve výkladu tohoto bodu pravidel nějaká nejednotná.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

30

pěkné okurkové téma, vzhledem k tomu, že obě moje lodě dostaly "proměřovací certifikát" že se můžou účastnit TT, myslím že se může zapojit kde co......co je remorkéru ze 3m podobné.....neřešme kraviny, tohle bude na pořadu dne až nás bude tolik, že se nevlezeme do jedný soutěže a budou kola okresní, krajská, rajská, Brněnská, Ostravská, Moravská a Česká,......a samozřemě Pražská...
vážně- pokud by to někdo chtěl skusit a není si jistý, ať pošle fotku.....
   PS:navrhuji další okurkové téma, "která loď je dodělaná a která ne" - už to tady dlouho nebylo a někomu by to určutě udělalo radost :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

31

Vstoupím do toho jen s jednou poznámkou, která vyplývá jak z pozorování na TT akci tak i z jiných aktivit.

Pokud někdo chce stavět loď, která bude primárně určena pro TT, pak by měl volit vhodnou předlohu, tedy stavět takový model, který bude "dobře tahat". Jako obvykle účel tak trochu světí prostředky. A pokud staví to co se mu líbí, tak přes to, že model patří do kategorie, nemusí být pro tahání úplně tím nejlepším řešením.

Share

Palec nahoru Palec dolu

32

To PetrP http://www.duwsleepvaart.nl/duwsleepsit … ponbay.pdf
To je pěkná nástavba na Springera - třeba jen jako inspirace. Díky.

Share

Palec nahoru Palec dolu

33

Vypadla z toho docela zajímavá debata :-)

Schválně jsem hned na začátku předvedl strohý výklad pravidel, proč by se záchranářská loď neměla účastnit soutěže v TT a celé to dopadlo jak jsem předpokládal :-) Podle mého názoru tady ale padly dva rozumné argumenty, které správně interpretují tohle pravidlo.

Jak psal Ante, tak tohle pravidlo má zabránit tomu, aby se TT opravdu neúčastnil nějaký osobní parník nebo milionářská výletní jachta či něco podobně exotického a krajně nevhodného (bitevní loď).

Druhým rozumným argumentem (Vítek) bylo, že kdo se chce soutěže v TT účastnit, měl by volit vhodnou předlohu a ne se snažit prosadit svoji typově nevyhovující loď.

Já osobně, jako rozhodčí, bych například protestoval proti startu záchranářské lodi Halny nebo požárního člunu typu ZAR a pod. Typ lodě se v současnosti posuzuje např. při proměřování a nebo při příležitosti prvního startu modelu. O jaký přesný typ remorkéru nebo obslužné lodě se jedná se moc nezkoumá. Není ani dost dobře možné, aby v pravidlech byly přesně lodě typově specifikovány. Kdo se o tuto problematiku trochu zajímá vím, že se staví speciální typy, ale i "děvečky pro všechno".

Tug Towing je především o práci remorkérů a obslužných lodích v přístavech a na volném moři nebo na řekách. V tomto duchu je třeba postupovat při výběru vhodné předlohy pro stavbu makety a nebo volné stavby a nemusíte řešit problém, zda je vaše loď vhodná či nikoliv. :-)

Pokud má někdo pochyby o správné volbě své lodě, stačí poslat dotaz s fotkou na adresu tugtowing<zavináč>seznam.cz a dostane se mu odpovědi.

Keba

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

34

Keba napsal:

Pokud má někdo pochyby o správné volbě své lodě, stačí poslat dotaz s fotkou na adresu tugtowing<zavináč>seznam.cz a dostane se mu odpovědi.

Osobně bych se přimlouval za to, aby případný tazatel zveřejnil odkaz na fotku i zde. Rovněž i tu odpověď bych zde pak rád viděl ;-).

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

35

Ja súhlasím s ladousom. Myslím si, že by bolo pre všetkých prospešné, keby videli čo bolo a čo nebolo odsúhlasené pre TT a hlavne prečo.