26

Re: Schnellboot S1xx - polomaketa - prostor pro reakce čtenářů

Jak jsi připravoval měď před střikem  barvy?Nebude se ti to loupat?Nebo jsi použil "spešl" střik?

Share

Palec nahoru Palec dolu

27

Všechny barvy co používám jsou zde:
http://www.debeer-autolaky.cz/default.a … rtmentID=1
Zakladovka :http://www.debeer-autolaky.cz/Article.a … nguageID=1
Vrchní bohužel nemá katalogový list neb není volně prodejný z důvodů zakazu prodeje soukromým osobám. Odjahuje mimo jiné toluen: http://www.debeer-autolaky.cz/default.a … tmentID=48
je to bývalý DeBeer 500. Nakupuji na firmu tak mi to prodají.

Chybami se člověk učí, ale nesmí je opakovat.
Optimismus je pouze nedostatek informací.

Share

Palec nahoru Palec dolu

28

Zapoměl jsem na základ pro plast :http://www.debeer-autolaky.cz/Article.a … nguageID=1

Share

Palec nahoru Palec dolu

29

Milane, Ty nás tu lakuješ, máš někde kit, a ten teď fotíš :-)

Fakt moc pěkné, jsi dobrej, ale to bylo vidět i na jiných strojích, co jsi spáchal.
Jen tak dál, držím palce.

Zachovejte paniku :-)

30

Ahoj Jardo
Kytu mám spoustu big_smile.Měl jsem v rukách šnéla od Italeri a musím uznat že je fakt perfektní ale pokud chceme jezdit a hlavně se naučit jezdit, tak maketa asi není to pravé. Ono totiž moje dokování probíhá stylem náraz do prava, odraz doleva a průjezd bez zastavení a tím za plný počet wink. Jinak se dívám že taky pokračuješ parádně.

Share

Palec nahoru Palec dolu

31

Parádní je to modrobílé maskování. Přemýšlím nad ním. Mám i obrázky. Používala ho flotila operující na Baltu.

Share

Palec nahoru Palec dolu

32

Na polomaketu hodně detailů a pěkně udělaných. Na stojánku je přilepený asi nějaký kvalitní filc, který jsem v obchodě neviděl. Dávám molitan do oken a pořád se to protlačuje. A tak měním a přidávám vrstvy a pořád to není ono.

Share

Palec nahoru Palec dolu

33

T.Vilcsek napsal:

Na polomaketu hodně detailů a pěkně udělaných. Na stojánku je přilepený asi nějaký kvalitní filc, který jsem v obchodě neviděl. Dávám molitan do oken a pořád se to protlačuje. A tak měním a přidávám vrstvy a pořád to není ono.

Pokud to ma byt "zadarmo" pak lepsi nez molitan je uz dat pod lod na stojanek XPS (depron/tacek pod maso)
Delaji se z toho i tesneni pod splachovadlo na toalete a po pritazeni to nesesedne. Jinak skocit k calounikovi pro filc a nebo rozkuchat vyrazeny filcovy podprdelnik z kancelare smile

Modelařím pro radost, ne pro specializaci na danou kategorii modelů.
Turnigy er9x + Assan + Dickie Tug + Springer

Share

Palec nahoru Palec dolu

34

nebo místo molitanu do oken použít bílé těsnění - je to takový tenčí ale houževnatější pěnový plast, nebo silikonové těsnění s "D" nebo "E" profilem anebo v těsnění dveří rozvaděčů. - vše v samolepící  variantě.

Share

Palec nahoru Palec dolu

35

Já používám taky molitan. U Fletchera se poohlédnu po něčem více "gumovém" protože ten molitan mi neustále saje olej od hřídelí :-). Jinak velmi pěkná práce. Opravdu nemám slov myslím si že je to škoda do polomaket protože...jak říkám BOMBA ! :-)

Má pomalu se rozrůstající flotila:
Dokončené: USS Fletcher destroyer (1/144), Schnellboot S-100 (1/35), DGzRS Hermann Marwede (1/72), ACL Honesty (1/100)
Rozestavěné: Smit Houston (1/200), HMCS Snowberry (1/72), Schnellboot S-100 (1/72), HMAS Armidale (1/50), Watergeus (1/40)

Share

Palec nahoru Palec dolu

36

Ahoj
na stojánku je použito silikonové těsnění do oken. Má takové výstupky nebo vlnky a tím neleží celou plochou na dnu modelu. Večer doma vyfotím a dám do galerie. Molitan se neosvědčil, stárne a drolí se.

Share

Palec nahoru Palec dolu

37

těsnění je 10mm široké a 4mm vysoké vlnky
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/gallery/567_1302714067.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

38

Filc prodává Řempo (V Pardubicích v  Černý za Bory)pokud to má někdo blízko mají různé tloušťky ,nebo v Bau,Horn, či Obi lze použít filc pro zedníky na větší modely ideální.Nevím jak se bude chovat to těsnění v teple, jednou jsem jej použil a vím, že se mi to lepilo na model.

Pro Nalima:Někdo rád povídá o stavbě, ale nestaví.To neplatí o Tobě Milane.Jdeš správnou cestou.Ahoy

Share

Palec nahoru Palec dolu

39

Milane pozor na tyhle těsnění za teplého počasí se mi už mnohokrát barevně podepsalo na bílém povrchu lodě , stejné vlnky se dělají v bílé barvě ty jsou bez problémů.
Pravděpodobně šlo o reakci barvy se stopovým množstvím rozpouštědel co jsou uzavřena v zaschlé vrstvě a barevného pigmentu v silikonovém pásku, ale černý pásek mi udělal modré ,,primky,, na bílém trupu.

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

40

Dík za upozornění. Udělám testík doma v kuchyni (v troubě) a dám vědět.

Share

Palec nahoru Palec dolu

41

Taky se přidám. Do přepravních beden používám ono neporézní těsnění do oken se samolepkou, ale když už nic jiného tak se loď po 2-3 měsících fest "přilepí". Filc na stojánky mně nedávno došel a náhodou jsem objevil http://www.tovarna-plsti.cz/ Jsou  velmi ochotní i ke člověku, který odebere 0,06 kg za 10 KČ. Mají toho tam mraky a něco lze i přes e-shop.

Share

Palec nahoru Palec dolu

42

Ten filc jsem nikde v obchodě neviděl, zkusím ten podřitník, asi v Ikea.

Jinak s počtem detailů na polomaketě jsi to Milane trochu přehnal, donedávna jsi mohl vidět článek s mojí maketou s pěti detaily (4 úvazníky a 1 kruh), ale ten článek někam zmizel.

Share

Palec nahoru Palec dolu

43

Mě se zatím docela osvědčila topenářská izolační trubka. Je to taková jako pěnovka, ale povrch má téměř hladný a pololesklý. Zatím se mi na to nic nepřilepilo, barevné stopy jsem (sice nemám nic bílého, jen červené) zatím nezaznamenal.
Někdy - když mi njede o nějakou zvláštní estetiku - ji jen rozříznu a nasadím (docela to drží) nebo pod ní dám kousek oboustranně lepící pásky.
Jak říkám, není to to nejkrásnější, u mých lodí (cca do 2 kg) to dosud nečinilo žádné problémy se smačkáváním nebo tak.
Zdenek

Share

Palec nahoru Palec dolu

44

Jen pro doplnění: musím se přidat k ostatním se slovy chvály. Máš to Milane pěkně a hlavně čistě zpracované. Líbí se mi to.
Zdenek

Share

Palec nahoru Palec dolu

45

Místo pinpongových míčků by možná šly použít míčky na squasch, ty jsou o kus menší a o dost dražší.

Improvizace - základ života

Share

Palec nahoru Palec dolu

46

Dobry den.Chci se zeptat jak to jezdi na jeden sroub?Mam takovy trup tež a chtel bych ho postavit take na jeden.tak bych poprosil o radu:jaky prumer ma hridel?prumer sroubu?utahne to motor rady  MIG 500?dekuji homik

Share

Palec nahoru Palec dolu

47

Myslím že jezdí celkem přiměřeně a je celkem i dobře ovladatelný. Hřídel je včetně příruby pro motor 600 "Kompakt" na šroub M4/35mm Robbe.
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/ … 923979.jpg
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/ … 923999.jpg
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/ … 924019.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

48

Až na kamufláže (nemyslím to opravdu nijak zle, jen jsem modelář plastikových modelů, který se neustále hrabe v podkladech Schnellbootů a U-Bootů) jsou oba Schnellbooty opravdu překrásné. Fantastická, oku lahodící, práce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

49

Dík. Plastikáře obdivuji jak si dokážou pohrát s povrchovkou. Jinak oba jsou již ve "světě", ale na soutěžích jsem je letos neviděl.

Share

Palec nahoru Palec dolu

50

To mě mrzí, že už je nemáte. Bydlíte nedaleko, tak jsem myslel, že bych si toho krasavce vyzvedl osobně a poptal se na zkušenosti s ovládáním. Přesto díky za odpověď. Kdybyste se do nich zase pouštěl, dejte vědět prosím.

Share

Palec nahoru Palec dolu