1

Téma: OLOMÓCKÁ VANA 2010

19-20.6.2010 se bude konat 4.ročník Olomócké vany v TT[img][imgl][/imgl][/img]

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: OLOMÓCKÁ VANA 2010

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/_Pozvanky/20100619_Olomouc/01.jpg

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

3

Registrace účastníků i na email adrese: kaptn@seznam.cz
nebo na klubových stránkách

ev.tlf.: 603204213 ev 775204213

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

19-20.6.2010 se bude konat 4.ročník Olomócké vany v TT
- zatím tradičně nejnáročnější závod cirkusu TT s pěknou tradicí v nádherném prostředí Smetanových sadů
- pro nebojácné i zvědavé,matadory i úplné nováčky
-otevřený závod pro vše,co připomíná remorkér,stavbou vlastní fantazie nebo podle reálné předlohy
a POZOR!!!!-
1) i bez barevné úpravy a doplňků (to je věc cti každého kapitána)
2) u závodních premiér jsou povoleny remorkéry v různé fázi výstavby (závod je o technice a dovednosti jízdy a novou loď dokonaleji neprověří nic jiného,než náročný závod)
- nadále platí obecná pravidla TT
- v TTT bude vana Jolly Duck v tankerové verzi (2,8m,100-130kg)
- v LTT "soulodí van vedle sebe" , tzv svařenci  (2m,40kg) ev.pokud někdo přiveze vlastní lehkou vanu (2,0 - 2,4m,40kg)
- v TlTT několik variant,podle počtu zájemců - a) svařenci vedle sebe
                                                                - b)1,5 svařence za sebou, dováženo na 40kg
                                                                - c)"olomócké truhlíky" 2m 40kg
- varianty a,b,c jsou pro tento závod jedině možné, AVŠAK je na každém kapitánovi, kterou variantu si zvolí
Pojedou se 3 kola,... v sobotu trať 1,2 v neděli trať 1
- pro všechny kategorie je trať stejná
- časové limity budou stanoveny na místě (12-15 min)
- vysílačky budou odevzdány před zahájením závodu,vydávány pouze na zvl.povolení hlavního rozhodčího

Startovné: 1.loď 200,- Kč, 2.,3. loď 50,- další lodě jednoho rejdaře zdarma
- k disposici bude přístřešek,
- WC,restaurace,stánky s občerstvením cca 150m od jezírka
- ev zázemí Jardy Tesaře (200m)
- Satria - Aleš Bídovský - alias Bída alias Bídasan má v sobotu otevřeno do 12 hod
- jiní prodejci modelařiny, mimo přímé účastníky závodu, jsou samozřejmě vítáni,...ale jen na výslovné povolení ředitele závodu,....
- pravidla slušného společenského a modelářského chování jsou samozřejmostí, nedodržení pravidel bude nekompromisně řešeno vykázáním

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Dobrý den,
kde bych prosím našel ta "obecná" pravidla TT ?
Děkuji.
Keba

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

6

Dobrý den,
např.zde: http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … 2009110002
Přema

Share

Palec nahoru Palec dolu

7 Naposledy upravil: Přema (10-06-2010 09:17:16)

1,3 kolo: http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/gallery/144_1276157297.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

2.kolo: http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/gallery/144_1276157999.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Přema napsal:

Dobrý den,
např.zde: http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … 2009110002
Přema

Děkuji za odpověď.
Podle mě se nejedná o "obecná" pravidla. Jsou to pravidla, která se jmenují "Pravidla pro Tug Towing" a vydává je a spravuje pod hlavičkou Klubu NAMOLO! skupina rozhodčích, kteří jsou uvedeni zde:
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … 2009110001

Bylo by asi záhodno vytvořit nějaká jiná, opravdu "obecná" pravidla, se kterými si může každý dělat co chce, protože v propozicích na Olomouckou vanu jsou už pravidla "Pravidla pro Tug Towing", porušována.
Viz. bod 1) cituji:

Takže jen upozorňuji, aby později nedošlo k nedorozumění, že podle pravidel "Pravidla pro Tug Towing" se Olomoucká vana nepojede. Pojede se podle jiných, které si vytváří a upravuje dle vlastní vůle pořadatel této akce.

Keba

Keba - webmaster

10

Díky za upozornění,pokusil jsem se to napravit editací,bohuže 4x ze 4 pokusů se nepodařilo,proto prosím admina o nahrazení předchozího textu textem opraveným,...

19-20.6.2010 se bude konat 4.ročník Olomócké vany v TT
- zatím tradičně nejnáročnější závod cirkusu TT s pěknou tradicí v nádherném prostředí Smetanových sadů
- pro nebojácné i zvědavé,matadory i úplné nováčky
-otevřený závod pro vše,co připomíná remorkér,stavbou vlastní fantazie nebo podle reálné předlohy
a POZOR!!!!-

2) u závodních premiér jsou povoleny remorkéry v různé fázi výstavby (závod je o technice a dovednosti jízdy a novou loď dokonaleji neprověří nic jiného,než náročný závod)
- s vyjímkou těchto bodů platí pravidla TT uvedená zde na Mo-Na-Ku

- v TTT bude vana Jolly Duck v tankerové verzi (2,8m,100-130kg)
- v LTT "soulodí van vedle sebe" , tzv svařenci  (2m,40kg) ev.pokud někdo přiveze vlastní lehkou vanu (2,0 - 2,4m,40kg)
- varianty a,b,c jsou pro tento závod jedině možné, AVŠAK je na každém kapitánovi, kterou variantu si zvolí
Pojedou se 3 kola,... v sobotu trať 1,2 v neděli trať 1
- pro všechny kategorie je trať stejná
- časové limity budou stanoveny na místě (12-15 min)
- vysílačky budou odevzdány před zahájením závodu,vydávány pouze na zvl.povolení hlavního rozhodčího

Startovné: 1.loď 200,- Kč, 2.,3. loď 50,- další lodě jednoho rejdaře zdarma
- k disposici bude přístřešek,
- WC,restaurace,stánky s občerstvením cca 150m od jezírka
- ev zázemí Jardy Tesaře (200m)
- Satria - Aleš Bídovský - alias Bída alias Bídasan má v sobotu otevřeno do 12 hod
- jiní prodejci modelařiny, mimo přímé účastníky závodu, jsou samozřejmě vítáni,...ale jen na výslovné povolení ředitele závodu,....
- pravidla slušného společenského a modelářského chování jsou samozřejmostí, nedodržení těchto pravidel bude nekompromisně řešeno vykázáním

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Dovolím si ještě jeden dotaz.
Plánky pro Olomouckou vanu, výše zveřejněné, budou použity i v zápisech jízd a cedulkách na antény RC vysílačů?
Keba

Keba - webmaster

12

Ano,s mírnými úpravami stylu,.....

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Přema napsal:

Ano,s mírnými úpravami stylu,.....

No pokud nedojde k jejich zásadním změnám (nemyslím kurs), tak bych jen doporučil do propozic uvést (podobně jak je to zmíněno u vzhledu remorkérů), že i plánky neodpovídají pravidlům "Pravidla pro Tug Towing",  a vysvětlit jak se v plánku orientovat.

Děkuji.
Keba

Keba - webmaster

14

Zatím jsem to konzultoval s cca 31 lodičkáři,z toho jen jeden měl v 80 letech problém,jelikož byl napůl slepý. ;)Samozřejmě proběhne před startem instruktážní breeging. cool

Share

Palec nahoru Palec dolu

15

Přema napsal:

Zatím jsem to konzultoval s cca 31 lodičkáři,z toho jen jeden měl v 80 letech problém,jelikož byl napůl slepý. ;)Samozřejmě proběhne před startem instruktážní breeging. cool

Děkuji za "odpověď", ale myslel jsem zcela něco jiného.
Z plánku není poněkud zřejmé, co se považuje za branku a co za samostatnou bóji. Pokud se Olomoucká vana pojede podle pravidel "Pravidla pro Tug Towing", musí být v plánku vyznačeno co je branka, co je samostatná bóje a další (viz. zmiňovaná pravidla). Toto značení má svůj zásadní význam.
Pokud např. soulodí plavbu nedokončí pro technickou závadu, jak se potom budou počítat body? Podle plánku není zřejmé, zda se jedná o samostatné bóje, či branky a v bodech to udělá velký rozdíl. Je zde opět značný rozpor oproti avizovaným pravidlům, podle kterých se má soutěž pořádat a skutečností.
Také z plánku není zřejmé jakou funkci plní ty "siluety trupů". Nejsou nikterak označeny. Dotyky se budou počítat nebo ne? Jsou to součásti branky nebo samostatné bóje?

Keba

Keba - webmaster

16

Měl bych ještě jeden dotaz.
Není mi jasný teto bod - cituji:

V kategorii tlačných remorkérů si bude moci každý kapitán zvolit s jakým vlekem chce plout?
1) tato volba platí pro všechna kola ?
2) pro každé kolo může zvolit jiný vlek ?
3) jak se bude hodnotit když jeden kapitán v tom samém kole pojede s vlekm dle a) a druhý s vlekem dle b)?

Děkuji.
Keba

Keba - webmaster

17

Foto jen tak na okraj wink : http://kaptn.rajce.idnes.cz/Olomocka_vana_2010/
http://jarous2.rajce.net/park

Share

Palec nahoru Palec dolu

18

tohle jsem nasel na chatu monako od reditele zavodu

citace ze dne 21.6.2010:
(09:03:32) [přema] : Vana dopadla dobře,ztihl jsem oba svařence dokonce šplíchnout červenou,...a kupodivu je utlačil vedle sebe v soulodí i Jardy Sýkory Springer jednošroub

prijde mi to trochu malo. rad bych vedel jak tedy olomocka vana probihala, prohledl si zapisy z jizd, seznam ucastniku, seznam lodi, vysledkovou listinu, pripadne kdy bude nejaky clanek ze soutezniho klani? chtel bych vedet s cim meli ucastnici nejvetsi problem na trati a jak se vyporadali s extremnim zavodem v olomouci?

dekuji nex

ps: omlouvam se vsem milovnikum ceskeho pravopisu, ale diakritiku nepouzivam a za hrubku v citaci nemuzu. toto berte jako varovani pred nesmyslnym plkanim ohledne pravopisu, bezpredmetnym urazkam tykajiciho se inteligence, urovne vzdelani, kvalite ceskeho skolstvi a inteligenci jednotlivych diskutujich. jde mi pouze o to, kde jsou mozne ziskat informace z prubehu olomoucke vany 2010.

kazdy dobry skutek musi byt po zasluze potrestan

Share

Palec nahoru Palec dolu

19

Omlouvám se za pravopisnou chybu v hovorovém jazyce chatu.
Na naší klubové akci byla účast spíše komorní (patrně se kryla s jinými modelářskými aktivitami). O to více si účastníci "zapáčkovali" a měli možnost vytvořit nové TT týmy a prostor vyzkoušet netušené možnosti svých strojů na velmi náročné trati, které by jinde nevyzkoušeli. Vyhráli všichni zúčastnění.

Share

Palec nahoru Palec dolu

20

vazeny pane rediteli zavodu,

opravdu nerozumim vasemu retorickemu cviceni. zeptal jsem se jasne, konkretne, v bodech, protoze o akci, kterou propagujete mimo jine i na strankach monaka, chybi jakekoliv oficialni informace. prosakuji jen obcasne informace a ja nemam rad famy. vy jste vyrukoval s odpovedi hodnou nasich politiku. ve spouste vet jste vytvoril informacni hodnotu = jedna obrovska nula. chybi snad jiz jen podekovani strane a vlade. vase prispevky tykajici se jinych akcich nepostradaji velice jednoznacne a jasne formulovane nazory vuci vsem a kazdemu. s tim problem nemate. v cem je problem popsat akci, kterou jste poradal sam pro sirokou modelarskou obec, nebyl svazan nikym jinym nez sebou, vse si delal podle svych standardu? abych predesel nepochopeni sveho prispevku, trochu ho zjednodusim, protoze clanek se nejspis psat nebude:

1. kolik se zucastnilo kapitanu?
2. kolik se zucastnilo tymu?
3. kolik se zucastnilo lodi? jakych?
4. jak se osvedcila novinka kterou jste zavedl. myslim tu, ze si kapitan muze vybrat sam s jakym typem soulodi pojede soutezni jizdu? (citace z propozic: "v TlTT několik variant,podle počtu zájemců - a) svařenci vedle sebe - b)1,5 svařence za sebou, dováženo na 40kg - c)"olomócké truhlíky" 2m 40kg")
5. vysledkova listina? (citace z propozic: "zatím tradičně nejnáročnější závod cirkusu TT s pěknou tradicí", pokud jde o zavod, existuje vysledkova listina, minimalne v predchozich rocnicich vzdy byla)

akce byla inzerovana jako zavod pro velice sirokou verejnost a proto se jako verejnost zajimam o jeji prubeh.

dekuji nex

Share

Palec nahoru Palec dolu

21

další foto: http://ja11.rajce.idnes.cz/Olomocka_Vana_2010/

Share

Palec nahoru Palec dolu

22

Vážený pane Alexandře Pompoši.
Píše se rok 2010. Po vašem příspěvku jsem si připadal jako někde v Číně, v 50.letech,  za Velkého Maa nebo po roce 1968 u nás, kdy se jednotlivec musel zpovídat jednotlivci tzv. zastupujícího věřejnost. Vše  bylo  popsáno výše,... při dřívějších ročnících,... na letošním předstartovním briefingu .... . Nepovažuji za nutné a vhodné dál  pokračovat v tomto vlákně v planých disputacích. Myslím, že letos zúčastnění (bohužel jich bylo poskrovnu) pochopili vše potřebné k příjemně strávenému času, ke kterému není třeba slovně exhibovat a dalekosáhle se rozepisovat a vlastně ani nevím, k čemu by to bylo prospěšné. Zasvěceným je jasné, že vám nejde o opravdový zájem o Olomóckó vanu, k jejímuž zrušení v rámci TTCupu  jste  i Vy svým chováním přímo přispěl ....

P.S. Psaní bez diakritiky je opravdu přinejmenším neslušné a o něčem svědčí.

Share

Palec nahoru Palec dolu

23

vazeny pane rediteli zavodu,
ja jsem se pouze slusne zeptal. mate pravdu. je to jako za minuleho rezimu. ja se jen ptam ve stejnem duchu, v jakem vy odpovidate. na reditele zavodu jste se pasoval vy sam .vase informovace totiz jsou jak vystrizene z dob komunismu. chovate se jako v jednom uz ponekud vousatem vtipu.

breznev s reaganem si dohodnou zavod v behu. reagan samozrejme vyhraje a rude pravo druhy den informuje palcovymi titulky. generalni tajemnik sovetskeho svazu, soudruh breznev, se zucastnil extremniho bezeckeho zavodu a obsadil uzasne druhe misto. stejneho zavodu se zucastnil i prezident imperialistickeho usa, ktery dobehl predposledni.

mate spoustu velkohubych prohlaseni, napadate kazdeho pod jakoukoliv i tou nejmensi zaminkou. kecu pod clankem o protivanove jsme museli precist vsichni spoustu, ale vy delate chybu jen v hovorove cestine. cesky pravopis je jen jeden. cely spor, ktery vznikl o olomocke vane, byl totiz presne o tom co jste predvedl. o vasem naprostem lemplovstvi a spouste vaseho nabubreleho ega - "nejdulezitejsi je poradatel, na soutezicich nezalezi". omyl, bez soutezicich muze poradatel poradat co chce, ale ani titul reditel prilehleho universa to nezachrani, bez soutezicich zadna soutez neni. lide se mohou u vody sejit kdy chteji a poradatele k tomu nepotrebuji.

pripravujete jednu jedinou soutez za cely rok a i tu dokazete nebetycne zvorat. neopomenete se vsak posmivat, ze dva mesice na pripravu souteze cca 300 km daleko je dost. nestydite se vyuzivat prace vsech okolo, a pak se naparovat jak jste to zvladl. nezvladate vubec nic. ani to, kdyz jste se mohl predvest jak to umite. i to jste jako poradatel jiz tradicne zbabral.

o tom, ze jako soutez ma olomocka vana spoustu chyb vedi vsichni, kteri za vas v minulych rocnicich hasili jednu chybu za druhou. snazili jsme se vas na to upozornit. vy jste si to ale vyhodnotil jen tak, ze jste skvely, takze si prosim neberte minule rocniky do ust.

olomouckou vanu jste zrusil jen a jen vy, nikdo jiny. je mi opravdu lito raseta a lidi co jste tam oblbnul. vas opravdu ne. chtel jsem slyset vas nazor, protoze jste si uz v propozicich uzurpoval vsechna prava jako reditel zavodu. takze je to porad stejne. budete tu plkat nesmysly, fakta si otacet jak se to hodi. holt se budeme muset smirit s nazory lidi, kteri tam byli.

1. olomoucka vana ma nejhezci prostredi z celeho TT, ale na tom vy nemate ani tu sebemensi zasluhu. tim vsak jeji klady konci.
2. nic se nezmenilo, protoze start mate v propozicich na 10:00 a vy jste jeste v 11 hodin stavel trat. to vse ve meste kde bydlite, ve vode, ktera je po kolena.
3. trat na vode, ktera je jiz 4 roky stejna, neodpovida zde zverejnenym plankum ( asi dalsi z tradic olomocke vany )
4. zajisteno opet nebylo nic. podle vasich slov to prece neni vec poradatele. lidi at si bydli kde chteji, baterky si dobijeji kde chteji, kdyz bude nepriznive pocasi at si poradi jak chteji... ja jsem reditel zavodu

olomoucka vana je podle vasich slov extrem. neni, je to soutez jako kazda jina. jedine co je extremni je vase naprosto nepochopitelne chovani. nekdo tady ma v avataru, ze neni ostuda chybu udelat, ale opakovat ji. vy jste se to rozhodl jeste povysit. vy si ze svych chyb jeste delate prednost. prohlasite je za extrem. je mi lito,ale mam obavu, ze ani ted jste nepochopil, ze bez soutezicich se zadna soutez nekona. no nevadi, hlavni je reditel zavodu, ktery prohlasi, ze "vana se povedla, vse se ztihlo..." (aby take ne pri ucasti 5-6 lodi) a nazve to treba komornim klubovym setkanim.

to, ze se soutez nepovede se stava. na tom neni nic divneho,ale je chlapske to priznat a ne tvrdit, jak bylo vse super. svym chovanim jen bohuzel potvrzujete, ze se chovate jako rozmazleny fracek, kteremu sebrali hracky.

me osobne vana od chvile kdy jste ji zrusil pro TT cup nezajima, ale vase prekrucovani faktu mi opravdu vadi. doted jsem si myslel, ze kdyz vase ubohe hlasky budu ignorovat, prestane vas to bavit. bohuzel jsem se mylil a vy si mlceni vetsiny lidi docela mylne vysvetlujete jako souhlas. souhlas to neni v zadnem pripade. proste nemame cas a ani chut reagovat na kazdou pitomost co napiste. bohuzel jsem jen clovek a obcas ten pohar trpelivosti pretece.

s tihle trapnym vykanim jste si zacal vy. byl jsem zvykly, ze modelari si mezi sebou tykaji, ale budiz, budu to akceptovat, jakkoliv nesmyslne mi to prijde. jen kdyz jste tak akuratni, laskave nekomolte me jmeno, nebo se ho naucte alespon sklonovat. pro modelare jsem normalne nex, vetsina z nich to vi. svuj nazor jsem rekl, vy jste mi ho jen potvrdil. dal se tim neminim zabyvat a necham to na jinych, at si udelaji svuj nazor.

nex

ps: vsadil jsem se a vyhral lahev sve oblibene tullamorske rosy, protoze jsem rekl, ze vase ego nevydrzi a kdyz nemate argumenty, vytahnete diakritiku. alespon za to diky

Share

Palec nahoru Palec dolu

24

Jak typické,proto: "No comment"

Share

Palec nahoru Palec dolu

25

Doufám, že tuto trapnou debatu utne reportáž za akce, kterou jsem obdržel e-mailem.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous