1

Téma: TT Olomócká vana 2010 - vyjmutí soutěže z Tug Towing Cup 2010

Vážení Kapitáni!
Přema se rozhodl vyjmout Olomóckó vanu 2010 ze seriálu TT Cup 2010 a pořádat ji jako soukromou akci.
Bylo zde již ohledně této situace jedno vlákno, které jsem smazal. Údajně proto, že jsem špatně pochopil Přemův příspěvek do vlákna, který jsem chápal jako odpověď na svůj, jemu adresovaný, dotaz.

Vypadnutí soutěže ze seriálu v současné době řešíme a o výsledku Vás budeme v průběhu několika dní informovat.
Keba

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

2

Re: TT Olomócká vana 2010 - vyjmutí soutěže z Tug Towing Cup 2010

OBNOVA TEXTU PŮVODNÍHO VLÁKNA

* 2010,....

#1 Dnes 11:02:09

Přema
    Kapitán
    Místo: Olomouc

Olomócká vana 2010,....

No,vpravdě,čekal jsem,zda se Keba ohledně výtlaku ozve,....uvedu toto na pravou míru,....trup na YAM stál cca 8 -10 000,...pokud si někdo myslí,že jsem ho rozřezal jen tak z plezíru,je na krutém omylu,... právě že jsme stran velkého vleku toto s Kebou ad hog museli konzultovat,přímo s Kebou,tak jeho parametry jsem přizpůsobil nejen velkému kačerovi,ale i zvyklostmi ze zemí,kde TT je již provozováno delší dobu... a propos na dotížení velkého kačera se používaly tašky a cihly,...že ano
Jelikož je mi podsouváno něco,co není(např srovnávání s F1-vytrženo hodně z kontextu),kdy šlo spíše o co nejobecnější pravidla a pokud možno narovnané podmínky pro všechny stejné,a dobrovolné, definitivně je oficiálně  Olomócká vana mnou nepořádána,letošním rokem počínaje.
Pro zájemce,spokojence,vyrovnané se stávajícími dosavadními místními zvyklostmi a úrovní,uspořádám dle počtu zájemců neformálním NEOFICIÁLNÍM setkání a soutěž pro Ol.vanu typickou,letos ve stávajícím termínu.
Olomócká vana bude čistě soukromá záležitost,na kterou srdečně zvu

---------------------------------------------------------------------------------

#2 Dnes 12:30:24

Eda
    Kapitán
    Místo: Praha, Kutná Hora

Re: Olomócká vana 2010,....

Cožeto? :-)

---------------------------------------------------------------------------------

#3 Dnes 12:30:36

Přema
    Kapitán

Jelikož nadále a stále nelze autorem editovat,čímžto zároveň žádám o smazání předchozího mého příspěvku:

No,vpravdě,čekal jsem,zda se Keba ohledně výtlaku ozve,...ozval....uvedu toto na pravou míru,....trup na YAM alias Jolly Ducka stál cca 8 -10 000,...pokud si někdo myslí, že jsem ho pro tento účel rozřezal jen tak z plezíru,je na velmi krutém omylu,... právě, že jsme stran výroby velkého vleku toto s Kebou museli často konzultovat ad hog,přímo při výrobě, takže parametry olomouckého Ducku jsem přizpůsobil nejen velkému kačerovi z Prahy,ale i zvyklostem ze zemí,kde TT je již provozováno delší dobou... a propos na dotížení velkého kačera se používaly tašky a cihly,takže v regulérní zátěži má určitě hodně přes 100kg...že ano
Jelikož je mi podsouváno něco, co není (např srovnávání s F1-vytrženo hodně z kontextu), kdy v diskusích ve skutečnosti šlo spíše o co nejobecnější pravidla, pokud možno narovnané podmínky pro všechny stejné, zcela závislé na dobrovolnosti každého účastníka, s nefér pseudoargumentací pod pás,... definitivně je oficiálně  Olomócká vana mnou NEpořádána a trvám na jejím vynětí pod touto hlavičkou z TTCupu,počínaje již letošním rokem .
Pro příp.zájemce,"spokojence", vyrovnané se stávajícími dlouhodobě neměnnými dosavadními místními zvyklostmi, pravidly a úrovní, uspořádám dle počtu zájemců neformální, zcela dobrovolné NEOFICIÁLNÍ setkání a soutěž pro Ol.vanu typickou, letos ve stávajícím termínu.
Dnešním dnem je Olomócká vana moje čistě soukromá a dobrovolná záležitost.

kontakt: kaptn@seznam.cz
+420603204213,+420775204213
                                                                                 fanda TT Přema z Olomouce
                                                                                 ředitel závodu

#4 Dnes 13:51:23

RomanT
    Administrator

Přemo, neblbni.......myslím že jediné výtky byly k váze velkého kačera a k trati v tom smyslu, že by mohla být(pro velký) plynulejší- obojí je řešitelné ,můžeš to nechat tak jak to je,stejně pojedem, nebo do kačera dát míň vody a o 2 branky míň ........vo co teda jde??
Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

#5 Dnes 14:07:31

RomanT
    Administrator

myslím že TT u nás jezdí či skusilo dost lidí- není asi vše idealní, je co vylepšovat, ale jedna základní věc je jasná- pravidla. V nich o složitosti tratě, váze vleků nic není. Nikdy nedosáhneme idealní kombinace- ale je třeba, dle MĚ, stavět tratě co nejférovější ke všem lodím, snažit se aby se teamy dostaly co nejvíc na vodu(oddělené tratě a pod), a aby jsme si to co nejvíc užili....je to těžké a vyžaduje to mnoho nejen finančních, ale i psychyckých(není to cizí slovo?) sil. Nikdy nebudeme spokojeni všichni- někdo bude hudrat že na jeho special byla trať moc jednoduchá, někdo že stavěl remorkér jako maketu 3 roky a porazil ho springoš postavený za 14 dní typ horká jehla....někdo má slabé baterky a někdo krátkou loď.....
Přemo- postav to podobně jako loni a předloni,klidně vkomponuj nové věci- pokud se jízda bude posuzovat podle pravidel TT cupu, nemáme nikdo problém...........

#6 Dnes 15:00:45

Keba
    Site Admin
    Místo: Praha
    Web

Přema psal:

Jelikož nadále a stále nelze autorem editovat,čímžto zároveň žádám o smazání předchozího mého příspěvku:
    ...

Omlouvám se, ale první příspěvek nelze smazat, zrušilo by se tím celé vlákno.
Pokud Přemo chceš smažu celé vlákno.

Keba
Keba - webmaster
http://www.mo-na-ko.net
wwwmonako@seznam.cz

#7 Dnes 15:31:13

Keba
    Site Admin
    Web

Přemovi jsem nejdříve odpověděl na jeho e-mail, kde mě informoval o svém rozhodnutí, vyjmout Olomóckou vanu z TT Cup 2010 a pořádat ji jako soukromou akci.
Osobně považuji za velmi nešťastné na MoNaKo-DF bez souvislostí a vysvětlení vytahovat útržky toho co se odehrálo jinde. Nedává to smysl, pouze vyvolává zmatek. Proto zveřejním svou odpověď i tady:

Ahoj Kapitáne!
Popravdě nechápu proč chceš Olomouckou vanu zrušit. Nikdo tam po tobě přeci nechtěl nic jiného než abys trochu upravil trať a případně odlehčil vlek pro těžký tug towing, protože je opravdu velmi těžko zvladatelný a upravil některý úseky tratě. Taky padl návrh pro samostatnou trať pro tlačáky. Mám kopii celého chatu a četl jsem si to několikrát.

Zrušit Olomouckou vanu, přesněji vyjmout ji z poháru a pořádat jako soukromou akci, je tvoje rozhodnutí a budeme ho respektovat.

Co se týče srovnání TT a F1 - nic jsem ti nepodsunul. Napsal jsem tam obecné oslovení "pánové" - tedy směrováno všem.

Konzultace výtlaku vleku - nepopřel jsem že jsme spolu vlek konzultovali, ikdyž si to moc nepamatuji. Co vím určitě, že doporučení výtlaku se vyhýbám. je to vachrlatá veličina. Rozměry vleku jsou OK - problém vidím s jeho hmotností.

Velký Kačer se skutečně plnil taškami a možná i cihlami. To máš pravdu. Jen je potřeba to uvést jaksi celé. A to, že se tak dělo jednou v Protivanově. Kde Velký Kačer byl naložen na čáru ponoru. Po testu letěla naprostá většina zátěže z vleku ven. A poté hmotnost vleku určitě nepřesáhla 100kg. Je to vidět i na fotkách z Protivanova, Velký Kačer má minimální ponor. V Otrokovicích a Oseku bylo zátěže minimum (jestli vůbec nějaká) stejně tak v Braníku, kdy bylo na dně pár závaží pro zlepšení stability. V Panistavce byl myslím bez zátěže úplně.

Já zase považuji za nefér vytahovat věci, které se odehrály na chatu na MoNaKo-DF. Ten kdo si tvůj příspěvek přečte nemůže vědět co se psalo. Takto to vypadá, jako by Ti všichni chtěli ukřivdit a pošpinit tě.

Měj se fajn.
Keba
Keba - webmaster
wwwmonako@seznam.cz

#8 Dnes 16:16:17

Keba
    Site Admin
    Web

Protože předchozí příspěvky působí trochu zmatečně, zveřejňuji záznam celého chatu.
Kdo má tedy zájem se dozvědět, co Přemu vedlo k rozhodnutí které učinil, může si záznam stáhnout.
UPOZORNĚNÍ
Nutno číst CELÉ a od posledního řádku dokumentu směrem nahoru!

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/_Cla … kaVana.rar

Keba
Keba - webmaster
wwwmonako@seznam.cz

#9 Dnes 16:27:33

Keba
    Site Admin
    Web

Vzhledem k rozhodnutí, které Přema udělal (stažení Olomócké vany z TT Cup 2010) budeme všechny kapitány brzo informovat o řešení výpadku soutěže z poháru.
Keba
Keba - webmaster
wwwmonako@seznam.cz

#10 Dnes 19:38:57

jaroj
    Kapitán
    Místo: Okolí Berouna
    Web

Keba psal:

Protože předchozí příspěvky působí trochu zmatečně, zveřejňuji záznam celého chatu.
    Kdo má tedy zájem se dozvědět, co Přemu vedlo k rozhodnutí které učinil, může si záznam stáhnout.
    UPOZORNĚNÍ
    Nutno číst CELÉ a od posledního řádku dokumentu směrem nahoru!

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/_Cla … kaVana.rar

Keba

Tak jsem to přelouskal celé (dal jsi k tomu 2 piva abych to vůbec rozdejchal) a je mě z toho smutno, pánové!
Zachovejte paniku :-)

#11 Dnes 21:14:45

Přema
    Kapitán

Kebo díky,.....souhlasím

#12 Dnes 21:18:16

RomanT
    Administrator

Doufám že souhlasíš s tím že Vana bude.....jinak seš mrtvej Tobolka.....

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

3

Předběžný termín,pokud do toho něco nepřijde-tsunami,povodeň,sopečný prach,.... 19.7.2010
Bližší informace budou sděleny do 14 dní
Kontakt viz výše a tady: www.klublodnichmodelaruolomouc.estranky.cz

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Oprava a omluva všem: 19.6.2010

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Přema napsal:

Oprava a omluva všem: 19.6.2010

Doktore - a podíval ses při výběru tohoto termínu do kalendáře????

To jen tak na okraj...

MONAKO I, CARIBIC, RARACH, SC B2
a potom už jenom letadla:
EXTRA 300S na 30ccm, FW 190 na 15ccm, SuperZoom na stříďák, ...... atd

Share

Palec nahoru Palec dolu