26

Re: Google SketchUp - dotaz na kreslení

To fery :  Prečo , preboha , máte tak pomalú stránku?Horko ťažko sa na ňu dostanem, ale brovsovanie po nej
je už nad moju trpezlivosť. To ste na doma robenom serveri ? ( drevenom a na paru ?  smile  )

Share

Palec nahoru Palec dolu

27

Tujano napsal:

To fery :  Prečo , preboha , máte tak pomalú stránku?Horko ťažko sa na ňu dostanem, ale brovsovanie po nej
je už nad moju trpezlivosť. To ste na doma robenom serveri ? ( drevenom a na paru ?  smile  )

Zdravím,
před chvilkou jsem se na to forum díval a běhá docela rychle, ač tedy ta úvodní stránka nabíhá ukrutně pomalu. Je to dáno tím, že to běží na neplaceném serveru, který uživatelům na stránky vnutí všelijaké reklamy. Proto je to zdarma, ovšem na úkor kvality.

PS: Zkoušel jsem to poslat jako soukromou zprávu, ale schránka je plná.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

28

Už jsme s adminem diskutovali o přemístění stránek na jiného poskytovatele. Jakmile se rozmyslíme na kterého, hodím sem link znovu. Já jsem taky rozladěný z webzdarma, je to tragédie, ale zkus na ty stránky jít přes Firefox, a ne přes IE. Aspoň prozatím, než to vyladíme smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

29

Náš admin je rychlejší než myšlenka, než jsem stačil protřít oči, stránky byly přemístěny na sketchup.wu.cz/forum. Mám radost, zvlášť, že se nám podařilo získat jako moderátora pana Mikače, kterého bereme jako jednoho z nejlepších odborníků přes SketchUp. Takže nakoukněte a máte-li jakýkoliv dotaz ohledně SketchUpu, bez obav se ptejte. smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

30

To je ono, hneď sa idem registrovať   smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

31

Ahoj, nedalo mi to a tak jsem z cvičných důvodů zkusil vymodelovat kajutovou nástavbu přibližně takového tvaru, jaký potřeboval IVVO. Celý postup jsem zachytil na video a můžete se na ně podívat na stránce sketchup.wu.cz/forum. Třeba vám pomůže k lepšímu využívání funkcí SketchUpu. Protože SketchUp je prostě jednička. big_smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

32

Postup je v sekci "Rady pro nováčky - jak na to...", zapomněl jsem přiložit přesnou adresu příspěvku yikes

Share

Palec nahoru Palec dolu

33

To Snek: Ahoj Sneku, inspiroval jsi mě a hned jdu přidat do sekce "Plugins" další pluginu "UnfoldTool" i s popisem činnosti. Ty jsi ji tady popsal výborně a já jen doplním, že další program, který se specializuje na rozvinování tvarů je Pepakura, link přidám na stránky o SketchUpu. Bude se to hodit modelářům, specializovaným na papírové modely. (Pokud ho už neznají wink ).

Share

Palec nahoru Palec dolu

34

To Snek: big_smile Měl jsem stejnou myšlenku a už se stalo, obě pluginy jsem přidal. big_smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

35

Neví někdo co se stalo s tim forem. Když se snažim připojit tak to hlásí chybu.

Dokončeno: H.M.S. Victory; La Real

Share

Palec nahoru Palec dolu

36

Mne to hrá...

Share

Palec nahoru Palec dolu

37

Mě už taky.
Ale pár dní jsem se na tu stránku nemohl dostat.

Dokončeno: H.M.S. Victory; La Real

Share

Palec nahoru Palec dolu

38

Omlouvám se za občasnou nedostupnost fóra o SketchUpu, problém intenzivně řešíme. Zatím nemůžeme přijít na to, co se děje při načítání stylu. Kdyby měl někdo nějakej nápad.....  smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

39

Tak jsme změnili šablonu a zdá se, že to pomohlo, nechtěl bych to zakřiknout. Držte nám palce a navštěvujte nás často. Taky bychom uvítali, kdybyste se některými modely (i rozestavenými), pokud jsou vytvořeny za pomoci SketchUpu u nás pochlubili. Máme na to galerii... smile sketchup.wu.cz/forum

Share

Palec nahoru Palec dolu

40

Dobrý den,

potřebuji nakreslit plynulou nekruhovou křivku (např. náběžnou hranu křídla jako http://www.policky.cz/Model/kridlo.jpg
).
Jak to udělat, aby byly křivky plynulé?

Děkuji

Share

Palec nahoru Palec dolu

41

nejjednodužší je asi použít křivku neboli spline...bude to chtít si s tím vyhrát a použít co nejvíce bodů. po vytvoření křivky není problém rozdělit pomocí rozřezávání.

Share

Palec nahoru Palec dolu

42

skret napsal:

nejjednodužší je asi použít křivku neboli spline...bude to chtít si s tím vyhrát a použít co nejvíce bodů. po vytvoření křivky není problém rozdělit pomocí rozřezávání.

Asi jsem nějaký pomalejší. Co to je spline, v menu něco takového nemám, jen Arc a Freehand.

Share

Palec nahoru Palec dolu

43

Díky za odkazy. Stáhnul jsem LibFredo6 3.4c.zip, podle manuálu nakopíroval, viz.
http://www.policky.cz/Model/InstalaceFredo6.jpg
soubory, ale v menu Windovs se mi po restartu SketchUpu nic neobjevilo. Nevíte, v čem může bát chyba?

Share

Palec nahoru Palec dolu

44

Wow tohle se vám povedlo big_smile google sketchup mám taky ale nedovedu na něm ani zdaleka to co vy....klobouk dolů všem

Má pomalu se rozrůstající flotila:
Dokončené: USS Fletcher destroyer (1/144), Schnellboot S-100 (1/35), DGzRS Hermann Marwede (1/72), ACL Honesty (1/100)
Rozestavěné: Smit Houston (1/200), HMCS Snowberry (1/72), Schnellboot S-100 (1/72), HMAS Armidale (1/50), Watergeus (1/40)

Share

Palec nahoru Palec dolu