1

Téma: AIRBRUSH

ahojte, prosím vás hodte mi tu niaký e-shop ( slovenský ) kde sa dá objednať najlacnejší airbrush na tie bombičky  - nie kompresor.
Ďakujem

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: AIRBRUSH

Napríklad tu:

http://www.modelshop.sk/index_main.php? … mp;akcia=2

Ale nečakaj od toho "bombičkového" systému a najlacnejšej pištole žiadne zázraky. Skôr budeš sklamaný.

Dá sa za pár šupov (10€) zohnať celkom použiteľný airbush a kompresor zadarmo z vyradenej chladničky, s ktorým dosiahneš relatívne veľmi dobré výsledky.

PeterP

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

bombičky nebrat, sám spotřebuji hodně vzduchu a práci s bombičkou si nedokářu představit. kompresor bude vždy lepší volbou, stačí obyčejný, univerzální min 4 bary. airbrush bych kupoval od firem /od nejlepších/ Iwata, badger, paschee, hansa. nejlépe na global.ebay.com nebo www.ebay.com

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Kompresor z ledničky je sice fajn (a často zadarmo), ale má jednu nevýhodu – vzduch je znečištěný unikajícím olejem. Pro modelářské barvy to ale možná tolik nevadí a dá se koupit odlučovač oleje. Osobně jsem měl trochu problém s množstvím vzduchu z ledničkového kompresoru – bylo ho málo a tlak byl naopak zbytečně vysoký, ale asi dost záleží na připojeném airbrushi.

Alternativou k "bombičkám" je velká tlaková lahev, která vydrží opravdu dlouho, stačí ji někde nechat dofouknout jednou za čas. Vzduch z ní je čistý, bez oleje a je naprosto tichá :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Odlučovač oleje se dělává z odkalovacího filtru pro spalovací motory. ale o tom ví víc spíš petr hájek.

.... jestliže to funguje tak se do toho nes... smile

6

OK.

Mažem svoj príspevok.

PeterP

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

v Baumaxu mají perfektní kompresor i se vzdušníkem za 3000 Kč

Elektronická Sekretářka Nojby pro neznalé: JSEM MUŽ

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Osobně ho mám a je prefektní, doporučuji.

Elektronická Sekretářka Nojby pro neznalé: JSEM MUŽ

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Cca před rokem jsem koupil přímo u Orliku Minikompresor AS189. Je to pravděpodobně tentýž co odkazoval kolega. Podle mých informací z jiného zdroje jsozu všechyn tyto mašinky z Číny a tady je doplňují značkou. Jinak spokojenost. Jen je nutné dokoupit hadici k pistoli.
http://www.orlik.cz/cs/produkty.aspx?id=cgf

Na samo domo konstrukce je spousta návodů na plasťáckých fórech, ale pokud je vše uděláno jak má být - tedy bezpečně, tak i přes zisk ledničkového kompresoru to nemusí být nejlacinější konstrukce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Šneku, podle tebe by asi bylo nejbezpečnější si koupit už hotový model asi ne ? Protože při manuální práci si můžeš způsobit plno různých zranění.

11

Ante napsal:

Šneku, podle tebe by asi bylo nejbezpečnější si koupit už hotový model asi ne ? Protože při manuální práci si můžeš způsobit plno různých zranění.

Ante, ty jsi asi ještě neviděl roztrženou nádobu, co? Pak bys tak nemluvil.

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

zdravím rozhádané,
kompresor používám ledničkový nejlépe z kalexky do roku výroby 70´neb ten má jiný systém mazání než ty klasické ve tvaru oválu(ten starý je ve tvaru pecnu kulatého chleba a je zavěšen na výšku), vzduchojem nepoužívám protože používám pistolky vlastní výroby s trvalým proudem vzduchu (stejně funguje i VÝBORNÁ PISTOLE ZE SSSR AEROGRAF) čínské hračky mi jaksi nevyhovují, nebaví mě zjištovat kus od kusu zda to nové těsnění snese či nesnese nitroředidlo či toluen stejně jako to předešlé.
Rázy tlaku mi vyrovnává silikonová hadička v délce minimálně 5m odlučovač oleje je jednoduché vyrobit ze skleničky od dětské výživy  na níž je nalito mezikruží v místě hrdla z tzv umělého kamene (epox pryskyřice s kamennou drtí), ze stejného materiálu je i víko které je staženo s mezikružím šrouby M6 v počtu minimálně 6ks po obvodu.Tímto víčkem prochází 2 trubičky z mosazi(made in OBI) JEDNA JDE KE DNU LÁHVIČKY DRUHÁ  JEN PROJDE VÍČKEM A JE NA NÍ NASAZEN VZDUCHOVACÍ KÁMEN PRO AKVARISTY. ten slouží jako jemný filtr neb uvnitř skleničky je nápln z VAPEXU sloužící jako odlučovač samotný , vapex víří v proudu vzduchu ze spodní trubičky a zachytává spolehlivě veškerou mastnotu , když přestane vířit je čas na jeho výměnu.
Stejným způsobem je vyroben i odvlhčovač  - je to druhá sklenička  jen s tím rozdílem že už není uvnitř ani vzduchovací kámen a ni vapex ale nápln ze směsy lihu a nitroředidla -LÍH ODSTRANÍ SVOU HYGROSKOPIČNOSTÍ VODNÍ KONDENZÁT A ŘEDIDLO VYLEPŠÍ VZDUCH JDOUCÍ DO PISTOLE .

CO SE TÝČE NEBEZPEČNOSTI A TLAKU Z LEDNIČÁKU , JE TO O KVALITĚ PROVEDENÍ  LEDNIČÁK DOKÁŽE NAFOUKNOUT VZDUŠNÍK I NA 16-20 atm .
oSOBNĚ JSEM TO VYZKOUŠEL NECHTĚNĚ  KDYŽ SE ZASEKL ORIGINÁL SERIOVĚ VYROBENÝ POJISTNÝ VENTIL NASTAVENÝ NA 8atm. , NICMÉNĚ MNOU OSOBNĚ ZKRÁCENÝ A OBYČEJNOU ELEKTRICKOU SVÁŘEČKOU NA DVORKU SVAŘENÝ VZDUŠNÍK Z AVIE TENTO TLAK BEZ NÁSLEDKŮ VYDRŽEL.
Osobně si myslím a jistě mi dá i logika za pravdu že pokud použiju systém s otevřenou vzduchovou cestou je to naprosto bezpečné za zlomek ceny koupených čínských superstrojů.
P.S. každý kompresor nejdříve vypustím abych věděl kolik je třeba mít olejové náplně , to je důležité hlavně u těch současných ledničáků, jsou totiž trošku nelogicky v obalu umístěny tak že kompresorová část je až nad motorem, ten má dutou hřídel s vnitřním závitem a tím pouze čerpá olej z vany pod motorem a mazání je tudíž jen rozstřikem , pak stačí o půl decky oleje méně a je o problém postaráno.Starý typ kompresoru má celý pístový mechanizmus v olejové lázni.
Osobně nahrazuji olej originální , normálním olejem pro kompresory a raději  dávám o decku navíc.

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Tlakové nádoby jsou nebezpečné- NEBEZPEČNÉ- měl jsem co dočinění se smrtelným úrazem když dotyčný přetlakoval nádobu (spletl si číslování na budíku- výrok vyšetřovatele) tlakovka se utrhla a praštila ho do hlavy.......po domácku se dá vyrobit spousty věcí - ale apeluji na zdravej rozum, pokud někomu radím jak udělat kompresor na stříkání z ledničáku, aniž bych ho znal, věděl nakolik je schopen to uhlídat a pod....mám opravdu chuť to pomazat....myslím že tlakové nádoby nad 1,5-2atm (i kotle na páru a pod), pyrotechnika větší než 5g prachu-odpalovaná pomocí RC a podobné věci patří na jiné stránky nebo do SZ.Myslím že tyto věci by se neměly zde řešit - maximálně napsat- mám ledničák,jsem spokojený kdo chce ať mi napíše, pošlu mu fotky, popis a pod......

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

14

Osobne mám kompresor urobený z chladničkového kompresoru, tlaková nádoba je z práškového hasiaceho prístroja. Na airbrush stačí tlak okolo 1 - 1,5 atmosféry, takže tlakový spínač vypína pri cca. 4 atm. Hasiaci prístroj bol (tuším) do okolo 15 atm., takže nemá čo buchnúť. A je na ňom aj originál pretlakový ventil, takže je to bezpečné riešenie.  Do pištole mi ide vzduch cez regulátor tlaku. Tie 4 atm. používam len pri čistení pištole. Ani tam viac netreba. Odlučovač (filter) mám medzi kompresorom a tlak. nádobou.
Tie chladničkové kompresory majú jednu veľkú výhodu - sú tiché, čo ocení zbytok rodiny.

15

romane ,
pomaž co libo.
Píšu o svých zkušenostech a nechávám zásadně na dotyčném bastlíři zda si troufá stejně či méně neb více, nikomu tudíž nevnucuji , ale též zásadně nezamlčuji možnosti a zkušenosti.
A zásadně si nemyslím , že podobné návody by si dotyčný měl hledat na jiných fórech kde nezná účastníky a tudíž jim ani nemůže příliš důvěřovat.Tady se vesměs známe a víme co kdo skutečně zkusil nebo používá a né jen že si ,,kecá pentli ,, a dává k dobru co kde slyšel.

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

16

Mazat nebudu - znovu jsem to pročet a je to více méně ok - jen je opravdu potřeba zdůraznit- a to znovu a znovu- že to v určitých aplikacích není BEZPEČNÉ
    Omlouvám se za zaplevelení vlákna, a bavme se už jen o AIRBRUSHI ......
děkuji za pochopení

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

nebezpečnej může být i profi kompresor, když ho do ruky dostane blbec, měl jsem kolpresor z lednice taky a chodí dodnes bez problémů i novému majiteli, je to jen v lidech a přístupu

Pavel Daněk
  Al khubar a Schnellboot S-100, ve stavbě
  FUTABA 3PM 2,4GHz, 6EX 2,4GHz

Share

Palec nahoru Palec dolu