1

Téma: Který časopis vybrat?

Chtěl bych si předplatit nějaký modelářský časopis který by byl nejvhodnější?Já preferuji lodě a syn se začal zajímat o letadla.
       Děkuji Josef

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Který časopis vybrat?

Já bych jen doplnil, že v té RC revue je ta nabídka článků pro lodní modeláře trochu pestřejší. Obě dvě periodika však už díky své podstatě nemohou v rychlosti zveřejnění informací ze soutěží konkurovat webovým serverům.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

3

www.modelarstwookretowe.pl

a pokud umíš německy tak SchiffsModel, ModellWerft (dají se objednat přes RC Revue),  nějaké francouzké, anglické ty z hlavy nevím...

pak dlouho nic...

ještě nic....

pak RC Revue,
pak RC Modely....

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Navazuji na SH. Záleží také na tom, o jaké lodní modely máš zájem. Pokud výhradně o válečné, objednej si jím navrhované Modelarstwo okrętowe, který má vysokou úroveň, jinak Poláci vydávají ještě časopis Modelarz, který je všeobecný, ale oproti našemu starému Modeláři se věnuje lodnímu modelářství podstatně víc. Pak máš možnost objednat si zahraniční časopisy německé a anglické, Francouzi vydávají časopis La Bateau reduit, a ještě jeden specializovaný na modely opatřené parními stroji, a dál až po ty naše RC modely a Revue. Podotýkám, že německý  ModellWerft byl původně víc o stavbách modelů, teď je z toho také sbírka inzerátů jako u těch našich.

JUDr. Karel Sochor koncem února 2019 zemřel.
Čest jeho památce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Do Polska to mám přes kopec tak si tam zajedu pro nějaký časopis a jinak zkusím RC revue aby mohl číst i syn.Poradím si s angličtinou ale žádná sláva to není.

Snek:Proč se vyhýbáš model-hobby?

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Model Hobby je (nebo alespoň byl...ale neslyšel jsem že by se něco změnilo) reklamní plátek vydávaný organizátory výstavy ModelHobby v Praze doplněný několika modelářskými články aby to nevypadalo blbě...

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

vlnovec napsal:

Snek:Proč se vyhýbáš model-hobby?

Mě zas na něm poslední dobou "fascinují" recenze, kde v podstatě jen opíšou popis od výrobce ale samotný model v chodu vůbec nevyzkouší... I podle mě je tenhle časák ze všech nejslabší, ale i tak ho kupuju (stejně jako RC Revue a RC modely). Recenze jsou většinou k ničemu, ale občas se i v něm vyskytnou zajímavé informace.

Nejlepší je podle mě asi RC revue, jen je škoda že se to rozdělilo na samostatný časopis pro auta (RC Cars). Občas si člověk rád přečte i o autech, ale samostatně se to podle mě kupovat nevyplatí - RC Cars jsou obsahově dost slabé a navíc se díky zvolené grafické úpravě někdy i špatně čtou.

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Z anglických jsou asi nejznámější: Model Boats a Marine Modelling International.
Podobně zaměřené, ale nějak mě víc padnul do oka MB než MMI. Jsou tam recenze stavebnic, různé návody, reportáže ze staveb různých modelů, foto-exkurze po většinou vojenských lodích a co druhý měsíc plánek.
V MMI plánek taky občas vyjde, ale není to pravidelné. Úroveň plánků bývá obdobná, nečekej podklady pro špičkovou maketu, spíš jsou to polomakety (stand-off scale models). Ale některé jsou velice sympatické, u většiny je popsán i postup stavby nebo doplňující informace.
Polské Modelarstwo Okretowe je dobrý časopis, ale jak psal Karaso, je zaměřený hlavně na vojenské (konečně, je to v duchu názvu časopisu, protože okret = vojenská/válečná loď). Zaměření: hlavně kartonové modely, plastikové a mikro-modely. Plovoucími modely se zabývá v menším rozsahu. V každém čísle je vložený plánek, nějaký plánek pro mikro-modeláře a plánek nějaké výzbroje. K té jsou většinou připojeny 3-D náhledy.
Uff! Takže asi tak...
Zdenek

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

caute,
neviete nahodou, kde by sa dal zakupit alebo objednat francuzsky casopis MRB ?(okrem oficialnej stranky) Mam nejake starsie cisla co som prave vyhrabal a chcel by som vidiet aj ich nejake nove cislo. V starych su aj planky, tak ci nieco davaju aj do novych ... Nekupuje si ich niekto nahodou ?

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

MartinS napsal:

caute,
neviete nahodou, kde by sa dal zakupit alebo objednat francuzsky casopis MRB ?(okrem oficialnej stranky) Mam nejake starsie cisla co som prave vyhrabal a chcel by som vidiet aj ich nejake nove cislo. V starych su aj planky, tak ci nieco davaju aj do novych ... Nekupuje si ich niekto nahodou ?

Ahoj Martin

Nové MRB sa mi každý mesiac dostávajú do ruky na prečítanie  (  no ... skôr pozretie si obrázkov smile), pretože to odoberá kamarát. Pokiaľ viem, tak to objednal cez oficiálnu stránku.

Mám doma aj nejaké staršie  čísla ( 5-1O rokov dozadu) a keď ich porovnám s novými, subjektívne sa mi zdajú tie staršie lepšie. 

V starších je viac návodov, čo ako urobiť , aj  s  fotodokumentáciou  stavby modelov (parádne  boli najmä návody od J.C Chazaraina).   Tuším mali  staré čísla aj viac strán. Vložené plánky sa v tých starých objavovali iba sporadicky, ale dali sa objednať  celkom slušné  plány modelov  popisovaných v jednotlivých číslach.

Teraz sú  síce plány vložené v každom čísle, použiteľnosť  niektorých je, myslím,  dosť diskutabilná , pretože sú to často len  veľmi jednoduché  náčrtky  nevalnej kvality.   

Objavil sa nedávno jeden super podrobný plán na maketu, ale bol to  zreprodukovaný poľský plán na Halny big_smile

Na druhej strane, keď MRB porovnám napríklad s nemeckými Modelwerft alebo  SchiffsModel, ktoré sa dajú kúpiť v Rakúsku,  resp. britský  Marine Modelling,  je to MRB  myslím obsahovo stále najzaujímavejšie.

PeterP

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

tak myslis, ze sa mi to velmi neoplati ? samozrejme francuzsky neviem, ale v starom cisle sa dalo vsetko pochopit aj z obrazkov. Je pravda, ze sa vsetko uz publikovalo a nemaju dalej co vkladat do casopisov, ci uz MRB ale aj ostatne. Co nove mozu priniest je asi postup pri stavbe nejakej konkretnej lode. To iste plati aj pre casopisy s inou tematikou ako napr. rybarcenie, o psoch, fitness atd. Vsetko podstatne uz bolo popisane. Preto vsade vidime coraz viac inzercie a reklamy.

PeterP napsal:
MartinS napsal:

caute,

Ahoj Martin

Nové MRB sa mi každý mesiac dostávajú do ruky na prečítanie  (  no ... skôr pozretie si obrázkov smile), pretože to odoberá kamarát. Pokiaľ viem, tak to objednal cez oficiálnu stránku.

Mám doma aj nejaké staršie  čísla ( 5-1O rokov dozadu) a keď ich porovnám s novými, subjektívne sa mi zdajú tie staršie lepšie. 

V starších je viac návodov, čo ako urobiť , aj  s  fotodokumentáciou  stavby modelov (parádne  boli najmä návody od J.C Chazaraina).   Tuším mali  staré čísla aj viac strán. Vložené plánky sa v tých starých objavovali iba sporadicky, ale dali sa objednať  celkom slušné  plány modelov  popisovaných v jednotlivých číslach.

Teraz sú  síce plány vložené v každom čísle, použiteľnosť  niektorých je, myslím,  dosť diskutabilná , pretože sú to často len  veľmi jednoduché  náčrtky  nevalnej kvality.   

Objavil sa nedávno jeden super podrobný plán na maketu, ale bol to  zreprodukovaný poľský plán na Halny big_smile

Na druhej strane, keď MRB porovnám napríklad s nemeckými Modelwerft alebo  SchiffsModel, ktoré sa dajú kúpiť v Rakúsku,  resp. britský  Marine Modelling,  je to MRB  myslím obsahovo stále najzaujímavejšie.

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

Tažko povedať - oplatí , alebo neoplatí.

Ak oželieš tých 70 € predplatného, určite si tam niečo zaujímavé nájdeš. 

Keby sa takýto časopis predával v slovenskej ( českej) mutácii, alebo aspoň v angličtine, určite by som si ho predplatil.  wink

PeterP

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Opět bych zopakoval doporučení na Modelarstvo Okretowe (Polsko)...
- je to čitelné i pro neznalého cizích jazyků
- je to souhrn lodní maketové modelařiny - kity, funkční i stolní makety
- v každém čísle je vložený maketový plán + několik nákresů
- často tam bývají 3D modely nějakých normalizovaných částí lodí - jeřáby, dělové věže, radarové systémy, PL komplety,... s plánem
- 4 stránky recenzí knížek,kitů, vystřihovánek,... ale opravdu recenzí a ne reklamních žvástů jako v RCx
- seznam co je nového, co se chystá, co vyšlo..
- technologické postupy...

jako mínus by mohlo být, že je to většinově zaměřené na vojenské lodě.

Share

Palec nahoru Palec dolu

14

dobre, skusim si pozriet toho poliaka.

SH napsal:

Opět bych zopakoval doporučení na Modelarstvo Okretowe (Polsko)...
- je to čitelné i pro neznalého cizích jazyků
- je to souhrn lodní maketové modelařiny - kity, funkční i stolní makety
- v každém čísle je vložený maketový plán + několik nákresů
- často tam bývají 3D modely nějakých normalizovaných částí lodí - jeřáby, dělové věže, radarové systémy, PL komplety,... s plánem
- 4 stránky recenzí knížek,kitů, vystřihovánek,... ale opravdu recenzí a ne reklamních žvástů jako v RCx
- seznam co je nového, co se chystá, co vyšlo..
- technologické postupy...

jako mínus by mohlo být, že je to většinově zaměřené na vojenské lodě.

Share

Palec nahoru Palec dolu