26

Re: O Branický soudek - extrém TT - 13.září 2009

Ještě jsem zapomněl dodat...
Dokončuji popis "couvačky" pro soutěžící a rozhodčí. Couvačka je vlastně plavební kanál, kde je předepsaný manévr couvání. Couvání musí provést vlek vždy. Couvat musí i remorkéry, ale jeden remorkér ze soulodí couvat nemusí. Tedy u jednoremorkérového týmu musí couvat jen vlek, u dvouremorkérového týmu musí procouvat vlek a jeden remorkér, u tříremorkérového týmu musí procouvat vlek a dva remorkéry.
Přesné znění zveřejníme tento týden.

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

27

Možná jsem šťoural nebo mám malou představivost, ale nějak nemůžu přijít na to, jak jednoremorkérový tým může s vlekem (plošinou) procouvat. Předpokládám, že jednoremorkérový tým vleče vlek (plošinu) upoutanou na zádi nebo směrem k zádi.

Share

Palec nahoru Palec dolu

28

Mám takovou malou zprávu pro vzdálenější(Morava a pod). Pokud by měl někdo zájem přijet už v pátek večer, (noc a pod) mohl by přespat u nás.Nabídka:podlaha, sprcha, slušné zacházení,rohlík+káva k snídani. Podmínka: vlastní spacák(karimatka).Do Bránika je to od nás cca 20 min autem (15km?)
Dejte mi vědět.

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

29

RomanT napsal:

Mám takovou malou zprávu pro vzdálenější(Morava a pod). Pokud by měl někdo zájem přijet už v pátek večer, (noc a pod) mohl by přespat u nás.Nabídka:podlaha, sprcha, slušné zacházení,rohlík+káva k snídani. Podmínka: vlastní spacák(karimatka).Do Bránika je to od nás cca 20 min autem (15km?)
Dejte mi vědět.

a to beres jen Moravaky jo? ja to mam na branik 30 km to bych mel bliz big_smile

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

30

Jsi skryt pod tím: a pod..........

Share

Palec nahoru Palec dolu

31

Tatka napsal:

Možná jsem šťoural nebo mám malou představivost, ale nějak nemůžu přijít na to, jak jednoremorkérový tým může s vlekem (plošinou) procouvat. Předpokládám, že jednoremorkérový tým vleče vlek (plošinu) upoutanou na zádi nebo směrem k zádi.

Jednoremorkérový tým je o tom, že musí procouvat jen vana, remorkér může jet dopředu, neboli, jak budu muset couvat, otočím remorkér, připlácnu ho k vaně a rozjedu se, v ten moment bude vana couvat a já se budu modlit, aby vana příliš nezatáčela....

32

Godric napsal:
Tatka napsal:

Jednoremorkérový tým je o tom, že musí procouvat jen vana, remorkér může jet dopředu, neboli, jak budu muset couvat, otočím remorkér, připlácnu ho k vaně a rozjedu se, v ten moment bude vana couvat a já se budu modlit, aby vana příliš nezatáčela....

Díky za vysvětlení... pokud se mně to podaří celý dát aspoň trochu dokupy, tak abych se případně naučil modlit smile. Docela rád bych dojel do Braníka "na zkušenou".

Share

Palec nahoru Palec dolu

33

Určitě doraž, každej rád uvidí tvůj výrobek, navíc bys ho mohl vyzkoušet i naostro...

34

Jak jsem se znínil, tady je popis "couvačky" pro soutěžící a rozhodčí. Byla maximální snaha, aby tato nová překážka co nejvíc vyhovovala vžitým pravidlům této sezóny.

10. plavební kanál s couváním

10.1 Popis překážky:
Jedná se o plavební kanál, který se v druhé polovině své délky rozšiřuje na dvojnásobek původní šířky. V místě rozšíření je vyústění kanálu. Zadní stěna plavebního kanálu je otevřená.

10.2 Předepsaný způsob proplutí:
10.2.1 Soulodí vpluje do plavebního kanálu s couváním přímo jeho zaústěním.
10.2.2 Z prostoru plavebního kanálu s couváním musí soulodí vycouvat jeho vyústěním.
10.2.3 Při couvání platí pravidlo, že manévr couvání musí porovést předepsaný počet lodí podle vzorce: počet lodí v soulodí mínus jeden remorkér. Vlek tedy musí procouvat vždy.
10.2.4 Couvání se za správně provedené považuje tehdy, pokud soulodí vyústěním kanálu propluje v obrácené poloze (otočená kolem podélné osy v horizontální rovině o 180°) než do něj vplula zaústěním.
10.2.5 Během proplouvání plavebního kanálu s couváním může soulodí zcela opustit prostor plavebního kanálu s couváním zadní otevřenou stěnou, ale musí se do něj vrátit opět přes zadní otevřenou stěnu. Jinak se jedná o minutí - 15b.

10.3 Hodnocení dotyků:
10.3.1 V brance platí, že se počítá první dotyk každé lodi na každé bóji. Stěny plavebního kanálu s couváním jsou protažené bóje. Dle pravidel tedy platí, že se počítá každý první dotyk na každé straně kanálu zvlášť. Dvoučlenné družstvo může tedy za dotyky v plavebním kanálu s couváním nasbírat max. 3 trestné body x počet stěn x 2 (za směr vpřed a vzad).
10.3.2 V plavebním kanálu s couváním se rozlišují dva směry plavby - vpřed a vzad.
10.3.3 Směr vpřed začíná v okamžiku, kdy soulodí zahájí plavební kanál s couváním vplutím do zaústění. Směr vpřed končí v okamžiku, kdy soulodí zahájí směr vzad (couvání).
10.3.4 Směr vzad (couvání) začíná v okamžiku, kdy soulodí zahájí opuštění plavebního kanálu vplutím do vyústění nebo zcela opustí plavební kanál s couváním otevřenou zadní stěnou. Směr vzad (couvání) končí v okamžiku, kdy soulodí celé propluje vyústěním plavebního kanálu s couváním.

10.4 Další penalizace:
10.4.1 Pokud se nepodaří družstvu procouvat vyústěním plavebního kanálu s couváním předepsaným způsobem, je penalizováno za neprovedený manévr - 10b.

10.5 Manévrování s vlekem při proplouvání překážky:
10.5.1 jedno členné družstvo:
    Platí pravidlo o manévrování s vlekem na trati (viz. bod 5.).
10.5.1 dvoučlenné družstvo:
    10.5.1.1 Je povoleno manévrování způsobem trup o trup.
    10.5.1.2 Od okamžiku, kdy tažný remorkér celou délkou trupu vpluje do plavebního kanálu s couváním jeho zaústěním nebo otevřenou zadní stěnou pokud jej touto zadní stěnou soulodí opustilo.
    10.5.1.3 Končí okamžikem, kdy oba remorkéry celou délkou trupu opustí plavební kanál s couváním jeho vyústěním nebo otevřenou zadní stěnou.
10.5.2 tříčlenné družstvo:
Platí pravidlo o manévrování s vlekem na trati (viz. bod 5.).

10.6 Povinnosti soutěžících a rozhodčích při proplouvání překážky:
10.6.1 Rozhodčí ani soutěžící nemají při proplouvání této překážky žádné zvláštní povinnosti.

Konec

Keba - webmaster

35

Prosíme všechny zájemce o soutěžní setkání "TT Branický soudek", aby se co nejdříve registrovali! Potřebujeme vědět přesný počet soutěžících z organizačních důvodů. Děkujeme za pochopení. Keba

Keba - webmaster

36

Ahoj- znovu připomínám-chce li někdo přenocovat u nás, ať mi dá vědět. Zatím mám jen jednoho nocležníka (tj vyhrává postel) .podnínky: Vlastní spacák.
Nabídka: Nocleh, snídaně, koupelna. Do Braníka cca 20 min...

Share

Palec nahoru Palec dolu

37

Ahoj!
Připomínám dobrovolníkům na stavbu tratě pro Branický soudek, že zítra (pátek) začínáme v 16:00!
Díky všem statečným co dorazí.
K.

Keba - webmaster

38

Ahoj!
Díky že jste se přihlásili na soutěžní setkání "O Branický soudek" a máme pro Vás několik informací:

- vzhledem k počtu přihlášených družstev prosím počítejte s tím, že start soutěže proběhne minimálně o hodinu dřív oproti původnímu plánu!!!
- trénink bude z časových důvodů probíhat bez vleků !!!
- připravte svoje remorkéry co nejpečlivějí - na technické závady nebude čas!!! :-)
- psychicky se připravte na to, že na molu bude hodně rušno a těsno!
- doporučujeme sebou vzít teplé oblečení, předpověď slibuje slunečné ale chladné počasí
- k dispozici bude: přípojka 220V, varná konvice

Braník to je extrém ve všech směrech, který dovedou zvládnout a užít si jen ti nejotrlejší kapitáni, což určitě všichni jste smile
Těšíme se na Vaši účast.
Keba

Keba - webmaster

39

už je připravena tradiční lahev hnusné Whiskey pro smolaře Bránika 08.............

Share

Palec nahoru Palec dolu

40

Aby se nevypila dřív, než ji někdo dostane

Takže počítám, že se vynechá pauza na oběd, takže asi svačinku sebou...

41

Na pohoštění je pamatováno, všichni soutěžící dostanou grilované masíčko :-)

Keba - webmaster

42

Keba napsal:

Na pohoštění je pamatováno, všichni soutěžící dostanou grilované masíčko :-)

vsichni teda nevim, maso uz je nalozene a najednou se vyrojilo novych lidi jako much. kdo pozde chodi, tak se ucho utrhne ;-)

kazdy dobry skutek musi byt po zasluze potrestan

Share

Palec nahoru Palec dolu

43

Nešlo by to posunout o týden? Nějak nestíhám s lodí yikes

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

44

Mě povídej, šel sem vyzkoušet Abeille a urval sem kormidlo sad

45

V propozicích k Braníku najde vypsané startovní pořadí a čísla kanálů, která Vám byla přidělena.

Keba - webmaster

46

že by někdo chtěl tu lahev..........za smůlu?

Share

Palec nahoru Palec dolu

47

Už je zalepené, snad ním nepoteče, raději sem ale Abeille nedával na vodu, bude se to muset prubnout při závodech smile

48

Včera večer u sila......mám to za sebou!
Ještě jednou Děkuji všem co přišli! A ti co nepřišli, přišli o parníky, poloviční eskymáky,maso, chaluhy,běžícího Jirku godrica,přiležitost si pokecat a vůbec tak okolo kolem.
Ahoj

Share

Palec nahoru Palec dolu

49

Ahoj!
Děkujeme všem za skvělou účast na Branickém soudku! Doufáme, že se Vám Braník líbil a že jste si to užili.
Mám na všechny fotografy prosbu. Opravdu jsem nestíhal fotit a tak prosím pošlete fotky na památku a případně svolení je zveřejnit na MoNaKu.
Díky všem!
Keba

Keba - webmaster

50

Taky díky za skvělou zábavu. Braník byl extrém a plošina ještě větší smile

Jinak Romane, zas tak sem se nenaběhal, jen párkrát sem zahučel tam, kde sem neměl smile