1

Téma: DELFTship a HSL-156

Dobrý den,
podařilo se mi získat plány na záchraný člun RAF. (asi) vzhledem k častému kopírování však rozměry i tvary žeber nekorespondují s parametry lodi a i jinak se mi jeví být v některých místech jejich tvar zborcený. Chtěl jsem si proto vytvořit model trupu v DELFTship a pak vyexportovat tvary žeber do nějakého cadu. Abych však řekl pravdu, nějak se mi nedaří. Byl by někdo z vás ochoten popsat (stačí v bodech) rekonstrukci trupu v tomto programu?

Zatím se mi podařilo vložit a kalibrovat podkladové obrázky, vytvořit žebro na dané pozici (ovšem už bez patřičného profilu). Pak jsem se pokoušel tažením za řídící body křivek dostat žebra do pozic existujících žeber (v podkladovém obrázku). Ale nijak jsem nepokročil. Je možné, že mám zbytečně mnoho řídících bodů nebo dělám nějakou systémovou chybu.

Přeji pěkný den, Pavel Riedl

Pokud má někdo z vás chuť se přímo bavit s rozdělaným trupem, tak si jej může stáhnout zde: www.kkr.cz/download/HSL-156b.fbm

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: DELFTship a HSL-156

Jen se zeptám, protože v češtině zatím žádný návod není, zda jsi postupoval dle tutoriálu, který je ke stažení na stránkách DEKFTshipu?
Nevím, jaké máš zkušenosti s 3D modelováním, ale případně bych ti mohl pomoci, ale to je spíše pro ICQ. wink

3

Ano, teď se tím prokousávám. Jde to ztuha, ale zlepšuje se to. Jen bych měl ještě jeden dotaz. Mám dosti silný stroj, ale posun bodů je dost pomalý. Až neskutečně. Může to být způsobené tím ,že kreslím loď ve skutečných mírách a podkladovou bitmapu mám taky dost velkou?

Loď má kousek přes 19 metrů, bitmapy jsou tři a dohromady mají 6MB.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Míry lodi na to nemají vliv. Tu pomalost způsobuje obrázek na pozadí - alespoň to platí u mého PC. wink