1

Téma: Plánek, nebo stavebnici SCHEWENINGEN 3 a plachetnice PAS8T

Dostal jsem od známého staré a velmi poškozené modely lodí SCHEWENINGEN 3 a plachetnice Pasát. Oba dva modely vyráběla v minulosti Igra, nebo Modela...nevím to přesně. Sháním na ně plánek popřípadě stavebnici, možná se někomu válí na půdě.:P. Jelikož jsem letecký modelář tak nemám vůbec žádnou páru ohledně pohonů lodí( motory, chlazení, regulátor, ovládání plachet...) Dále by se mi hodili aspoň fotky těchto modelů, abych je mohl dodělat. Díky za pomoc...;)

Nemusíš vše znát, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Plánek, nebo stavebnici SCHEWENINGEN 3 a plachetnice PAS8T

Nejake fotky najdes v galerii. Ja Scheweningen vlastnim, ale plan sa bohuzial niekde rozplynul.

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

stačí tohle ?

4

Ante napsal:

stačí tohle ?

co??? Nic se mi tu nezobrazilo...:(

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Pěkný obrázek je v katalogu fy. TELTECH Ostrava, kde je doporučován motor Speed 400-600 a napájení 6-8 článků 1700-4000 mA.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Lenze Scheweningen3 co sa robil (alebo robi?) v Teltech Ostrava je v inej mierke ako bol Scheweningen3 v sedemdesiatych rokoch. Ostravsky je dlhy 80cm a ten stary asi 66cm, takze aj ten motor bude stacit ten mensi.

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Inak na strankach http://navi.modelisme.com/article85.html  je stavebnica Scheweningenu z Teltechu velmi pekne popisana (bohuzial vo francuzstine), ale su tam aj fotky celeho postupu stavby.

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Našel jsem v archívu výkres ze stavebnice SCHEVENINGEN 3 od firmy IGRA. Jedná se o půdorys a bokorys s označením dílů stavebnice. Dále je zde rozkreslená kabina, naviják, člun a ohrazení na palubě. Popis stavby jsem bohužel nenašel. Mohu nechat okopčit.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Plachetnici Pasát jsem postavil a dlouho  s ní jezdil.Bohužel,historické smetiště si už užilo.Ale kdyby jsi potřeboval s něčím konkrétním poradit,ozvi se.Je to celkem jednoduchá stavebnice,plavba vyžaduje minimálně doplnit o autokormidlo

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Kormidlo potřebuje celkem velkou plochu,minim.1/3 ploutve,cca její dolní třetina.

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Přema napsal:

Plachetnici Pasát jsem postavil a dlouho  s ní jezdil.Bohužel,historické smetiště si už užilo.Ale kdyby jsi potřeboval s něčím konkrétním poradit,ozvi se.Je to celkem jednoduchá stavebnice,plavba vyžaduje minimálně doplnit o autokormidlo

Jde mi hlavně o konstrukci stěžně a velikost plachet...trup je už hotový, chybí právě kompletně ten stěžen, nevím jak má být vysoký, jeho průměr. počet závěsů na něm, velikost a uchycení ráhna a systém lanoví...promiň mi neodborné výrazy, ale jsem v lodním modelářství amatér, stavím RC letadla a k lodím jsem si odskočil....

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

BEN napsal:

Našel jsem v archívu výkres ze stavebnice SCHEVENINGEN 3 od firmy IGRA. Jedná se o půdorys a bokorys s označením dílů stavebnice. Dále je zde rozkreslená kabina, naviják, člun a ohrazení na palubě. Popis stavby jsem bohužel nenašel. Mohu nechat okopčit.

Kdyby ti to nevadilo a byl ochotný mi plánek zkopírovat a zaslat mi ho byl bych ti vděčný...samozřejmě vše zaplatím....

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Pošlu, ale nevím kam

Share

Palec nahoru Palec dolu