Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
Monako I - 4
Monako I
zobrazení: 1793
známka: 5.00
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
18.06.2020:

Jelikož se chystáme na dosavadní pořadatelský vrchol sezóny v podobě MiČR plachetnic Footy v Dráchově, šla práce na článcích stranou. Jak probíhala 6. června soutěž v Ostravě, se můžete dočíst na webu pořádajího KUBIK-Teamu.

Redakční poštu si přečteme až v neděli večer, děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v Dráchově, popř. vám přejeme pěkné dny u vody někde jinde.


08.06.2020:

V červnu se již rozbíhají akce lodních modelářů, a proto obnovujeme sloupeček pozvánek. Některé akce se svolávají dosti narychlo, jiné se chystají dlouhé měsíce. Věříme, že si vyberete.

 

 Archiv novinek


Tug Towing

TUG TOWING - telegraf

Chronologicky řazený zpravodaj pro kapitány remorkérů, kteří se účastní tug towingu. Vyhlašování soutěžních setkání, propozice, informace o změnách pravidel, zprávy o stavbě nových remorkérů a mnohé další.


Do této části můžete přispívat i Vy. Obzvláště vítané jsou zprávy o zahájení či dokončení stavby remorkérů, vleků nebo o založení nových týmů a pod. Stačí, když napíšete svoji zprávičku na adresu: tugtowing@seznam.cz. Obrázky můžete připojit samozřejmě také.


 
POSLEDNÍ ZPRÁVA
 

23.9.2010


OBSAH

1. Úvod
2. Postřehy ze školení rozhodčích
3. Občanské sdružení Klub NAMOLO! o.s.
4. Výsledky
5. Na závěr

 

 
ARCHIVY
 
Archiv zpráv: 2009, 2010
Diskusní fórum pro kapitány: Tug Towing CZ
 

 
PŘEHLED ZPRÁV ZA ROK 2010
 

 

6.9.2010


OBSAH

1. Úvod
2. Stavba tratě pro Branický soudek
3. Občerstvení na Branickém soudku
4. Plánky tratí
5. Změna časového plánu

 

 

13.8.2010


Ahoj Kapitáni!
Proběhla aktualizace seznamu soutěžních i nesoutěžních setkání, doplnění několika zajímavých odkazů, aktualizace foto a videogalerií a aktualizace registrace kapitánů na soutěžní setkání "O Branický soudek".
Keba

 

 

21.7.2010


Zprávy z loděnice MoNaKo

Byla úspěšně dokončena oprava nákladní vany NAMOLO včetně imitace nákladu. Bylo provedeno utěsnění trupu, opravné nátěry, oprava bortu a oprava imitace nákladu klád.
Oprava vleku Malý Kačer pro lehký tug towing je těsně před dokončením. Hotová je oprava palub a provizorní oprava nástaveb. Zbývá provést zatěsnění paluby na přídi vleku
Proběhla také oprava skalisek s majáky a skaliska s červenou bójí. Bohužel historický maják krupobití poškodilo natolik, že jej bude nutné vyměnit. Jeho oprava je provizorní. Souběžně s opravou byly vyrobeny tři nová skaliska. Jedno ve tvaru písmene "L" s přístavem a zelenou bójí a dvě menší skaliska s imitací vysílačů a signalizačním sloupkem "zákaz kotvení". Jak se opravy podařily se můžete podívat v obrázkové galerii.
Všechny plastové trubky na stavbu překážek byly očištěny od zbytků izolep. Byly vyrobeny nástavce na vjezdové majáčky pro překážky. Na Workshopu proběhne jejich test dříve než bude pokračovat výroba dalších.
Vše se tedy podařilo opravit tak, aby bylo možné dohodnutý materiál použít na nadcházejícím TT Workshopu v Příbrami. Jediné co bude na TT Workshopu chybět, bude vlek Velký Kačer, jehož kompletní rekonstrukce je náročnější. Zatím se podařilo opravit spojovací zámky jednotlivých segmentů

 

 

7.7.2010


Lodní telegraf

OBSAH:

1. Úvod
2. Registrace remorkérů
3. Tug Towing Workshop 2010
4. O Branický soudek - vyvrcholení TT sezóny a TTC2010 5. Rekonstrukce vybavení pro TT

 

 


7.6.2010

Ahoj páni Kapitáni!


OBSAH

1. Stravování
2. Stavba tratě
3. Soutěžní tratě
4. Tip na výlet pro doprovod kapitánů
5. Kontrola registrace na soutěžní setkání a rezervace ubytování

Ahoj Kapitáni!
Již popáte bude uspořádáno soutěžní setkání lodních modelářů - Víkend s Tug Towingem. Je to vlastně malé jubileum a když budeme malinko přehánět jako naši žurnalisté, tak je to de-facto s Branickým soudkem nejstarší soutěž v tug towingu v ČR :-)

1. Stravování
Zůstává v platnosti to, co je psáno v propozicích, ale provozovatel kempu nám nabídl uvařit klasický gulášek s chlebem. Nabídka byla přijata a počítejte tedy s tím, že v sobotu na oběd bude gulášek, samozřejmě za poplatek :-).

2. Stavba tratě v Panistavce
Opět Vás chceme poprosit o pomoc při stavbě tratě. Pokud by někdo z Vás mohl přijet do Panistávky už v pátek v poledne, bylo by to vynikající. Budeme vděčni za každou pomoc. Dejte nám prosím vědět na adresu: tugtowing@seznam.cz

3. Soutěžní tratě
Soutěžní tratě se momentálně projektují. Budou u propozic zveřejněny nejpozději do čtvrtka.

4. Tip na výlet pro doprovod kapitánů
Pro nesoutěživý doprovod kapitánů máme jeden zajímavý tip na výlet do nedalekého Pelhřimova.
Festival rekordů a kuriozit - pozvánka
Festival rekordů a kuriozit - infočlánek

5. Kontrola registrace na soutěžní setkání a rezervace ubytování
Mám na Vás ještě jednu prosbu. Zkontrolujte si prosím svoji registraci na Víkend s tug towingem, hlavně pásma RC vysílačů a kanálů (Poslední zpracovaný údaj 7.6.2010 ve 22:00 hod.). Je možné, že při tom fofru jsem někde udělal chybku. Chceme se tak vyhnout případným drobným prostojům jako nás teď potkaly v Protivanově. Případné nesrovnalosti oznamte prosím na adresu: tugtowing@seznam.cz

Snad jsem nic nezapoměl. Předem moc děkuji všem, kteří nám pomohou a mějte se fajn!

Tug Towingu ZDAR!
Keba Na začátek článku

 


25.5.2010

Ahoj páni Kapitáni!

OBSAH

1. Nakládka vybavení
2. Doprava vybavení do Protivanova
3. Soutěžní tratě

Ahoj Kapitáni!
Dnes opravdu jen telegraficky pár organizačních informací před Protivanovem.

1. Nakládka vybavení
Nakládka vybavení pro stavbu tratí a vleků proběhne ve čtvrtek - 27.května 2010 v 17:30 hodin v Praze-Braníku za Ledárnami. Pokud nám někdo přijde pomoci s nakládkou budeme rádi.

2. Doprava vybavení do Protivanova
Do Protivanova tentokráte bude hlavním dopravcem a stavbyvedoucím Nex. Z Prahy odjede v pátek ráno, aby dopoledne byl náklad v Protivanově. RomanT se po Májové regatě nakonec uzdravil dříve než se čekalo, ale poveze pouze větší věci (vleky), protože přijede do Protivanova až v pátek večer.

3. Soutěžní tratě
Soutěžní tratě jsou vyprojektovány. Budou u propozic k Protivanovu zveřejněny nejpozději do čtvrtka.

Snad jsem nic nezapoměl. Předem moc děkuji všem, kteří nám pomohou a mějte se fajn!

Tug Towingu ZDAR!
Keba Na začátek článku

 


20.5.2010

Ahoj páni Kapitáni!

OBSAH

1. Změny v ubytování
2. Stavba tratě
3. Vybavení pro zázemí
4. Vleky pro soutěž
5. Doprava materiálu do Protivanova

Ahoj Kapitáni!
Druhé soutěžní setkání v tug towingu, v Protivanově je už za pár dní. Organizačně z toho máme tak trochu hlavu v pejru, ale snad vše klapne k Vaší i naší spokojenosti. Kromě soutěžních plaveb se opět pokusíme o noční plavby a také by měla proběhnout veřejná diskuse jak vylepšit soutěž tlačných remorkérů. A vezměte si něco na opékání, možná bude i táboráček.

1. Změny v ubytování
Nemusíte se lekat, nic závažného se neděje. Pouze jsem zapomněl, že jsme při domluvě ubytování správci objektu slíbili, že nejdříve obsadíme spodní řadu chatek. Proto jsem ty z Vás, kteří si objednali chatky přesunul do spodní řady. Věřím tomu, že jsem Vám tím nezpůsobil žádné Vážné újmy. Za tento drobný zmatek, který jsem způsobil, se omlouvám. Prohlídněte si souhrn objednávek ubytování, kde najdete svoji objednávku a nové číslo chatky.
(http://www.mo-na-ko.net/php/portal/_Clanky0000/TT-CZ/Tabulky/RozpisUbytovani.html)

2. Stavba tratě
Vzhledem k tomu, že se toho na nás na poslední chvíli nahrnulo opravdu hodně, chceme Vás poprosit o pomoc při stavbě tratě. Pokud by někdo z Vás mohl přijet do Protivanova už v pátek dopoledne, bylo by to vynikající. Budeme vděčni za každou pomoc. Dejte nám prosím vědět na adresu: tugtowing@seznam.cz

3. Vybavení pro zázemí
V místě startoviště bude přípojka 220V a je tam i krytý prostor pro uložení lodních modelů. Přesto bych poprosil, pokud někdo máte volný párty-stan a jste ochotni ho do Protivanova vzít a zapůjčit na dobu konání soutěže organizátorům, bylo by to skvělé. V případě, že stan vezmete, dejte nám prosím vědět na adresu: tugtowing@seznam.cz

4. Vleky pro soutěž
Ze strany organizátorů budou zajištěny vleky pro všechny tři kategorie. Mnozí z Vás mají vleky vlastní a určitě je budou brát i do Protivanova. Pokud berete vlastní vlek, dejte nám prosím vědět na adresu: tugtowing@seznam.cz pokusíme se naplánovat zpestření soutěže.

5. Doprava materiálu do Protivanova
Bohužel se stalo to, čeho jsme se vždycky obávali. Náš vrchní dopravce, RomanT si poranil na Májové regatě vazy v koleně a pravděpodobně do Protivanova nebude moci přijet. Bude nám výrazně chybět nejen jako organizátor a rozhodčí, ale také jako dopravce. Proto v tuto chvíli akutně sháníme dopravu z Prahy-Braníka do Protivanova. Stačí auto s tažným zařízením. Podmínkou je, aby bylo možné věci naložit ve čtvrtek odpoledna a materiál byl v Protivanově v pátek nejpozději do 12:00 hodin. Pokud někdo z Vás o něčem ví, dejte nám prosím vědět na adresu: tugtowing@seznam.cz

Snad jsem nic nezapoměl. Předem moc děkuji všem, kteří nám pomohou a mějte se fajn!

Tug Towingu ZDAAR!
Keba Na začátek článku

 


4.3.2010

Ahoj páni Kapitáni!

OBSAH

1. Olomócká vana 2010 vyjmuta z Tug Towing Cup 2010!
2. Registrace remorkérů
3. Nový vlek pro tug towing
4. tug Towing Workshop 2010
5. Vzhled remorkérů
6. Týmové znaky

1. Olomócká vana 2010 vyjmuta z Tug Towing Cup 2010!
Na úvod jedna nepříjemná zpráva. Přema se rozhodl, že soutěžní setkání v tug towingu „Olomócká vana 2010“ nebude započítávána do Tug Towing Cup 2010 a nadále bude pořádána jako soukromá akce. Výpadek soutěže z Tug Towing Cup 2010 v současné době řešíme. Myslíme si, že bylo škoda, kdyby se pohár rozpadl a proto jsme se rozhodli uspořádat náhradní soutěž, ale pouze na jiném místě a jakmile bude vše definitivně ujednáno, budeme Vás ihned informovat (pravděpodobně se tak stane 8.dubna 2010). Tug Towing Cup bude mít nadále čtyři soutěže jak bylo původně plánováno.

2. Registrace remorkérů
Byly postupně zpracovány všechy Vámi zaslané podklady. V současnosti je evidováno 9 remorkérů v lehkém tug towingu, 11 remorkérů v těžkém tug towingu a 13 remorkérů v tlačných remorkérech. To už je slušná sbírka remorkérů, které používáte při tug towingu a z uvedených parametrů lze již načerpat hodně inspirace. Proto prosím ty z Vás, kteří ještě údaje o svých remorkérech nezaslali, aby si našli chvilku pro vyplnění formuláře a poslali nám to.

3. Nový vlek pro tug towing
Na letošním jarním setkání lodních modelářů v Praze na Lužinách představil tým TF323 nový vlek. Vypadá opravdu velice hezky a určitě se s ním na některém soutěžním setkání v tug towingu setkáte. Vzhledem ke svým parametrům bude určený pro kategorii těžkého tug towingu. Doufám, že od majitélů vleku brzy obdržíme podrobnější parametry a rozšíříme seznam vleků pro tug towing.

4. Tug Towing Workshop 2010
Brzy se dovíte informací o novém setkání příznivců tug towingu!

5. Vzhled remorkérů
Vzhled remorkéru je vizitkou každého kapitána, který tug towing jezdí. Je jasné, že ne každý svede a nebo chce postavit maketu. Na druhé straně existují remorkéry, které jen stěží naplňují pravidlo o vzhledu remorkéru. Tug towing by měl být také, mimo jiné, i propagací lodního modelářství. Bylo žádoucí, aby každý kapitán se zamyslel nad vzhledem svého remorkéru, zda splňuje alespoň základní rysy lodě. Mezi ně patří třeba poziční světla (opravdu nemusí být funkční), stožár, antény, úvazníky, záchranné prostředky, zábradlí a pod. Většinou stačí na model přidat pár detailů a jeho vzhled se radikálně změní k lepšímu. Několik sezón holé nástavby a nezasklená okna nejsou nejlepší vizitkou majitele remorkéru.

6. Týmové znaky
Tým Nautilus zveřejnil svůj lodní znak pro tug towing.

Keba

 


4.3.2010

Ahoj páni Kapitáni!
- byly doplněny výsledky ze soutěžního setkání - Zimní Tug Towing v Mostě 2010
- reportáž ze soutěžního setkání - Zimní Tug Towing v Mostě 2010
- doplněn seznam kapitánů a jejich start v jednotlivých týmech
- doplněn seznam soutěníchtýmů a jejich historie
- doplněn přehled soutěžních setkání v tug towingu
- doplněna video a foto galerie
Keba

 


23.2.2010

Ahoj páni Kapitáni!
Těsně před Mostem ještě prosba a krátké info:
Nakládka materiálu do Mostu.
Jsme domluveni s RomanemT, že nakládka věcí proběhne ve čtvrtek (25.února) v 17:00 hodin. Sejdeme se v Braníku u klubovny. Prosím, kdo z pražských kapitánu může a je ochoten pomoci aby přišel. Věcí potáhneme dost.
Díky
Info
- bohužel ze soutěže odstoupil tradiční tým Šífparta.
- kdo bude parkovat na parkovišti u DDM, dostane kartičku s potvrzením od DDM, kterou si umístí za přední sklo, je to kvůli místní policii, která parkoviště občas kontroluje
- ubytování je definitivně potvrzeno - všichni se nacpeme do hotelu Špejchar
- došlo k drobné změne tratě
- tým TF 323 zveřejnil svůj týmový znak (viz. stránky o TT)
Keba

 


12.2.2010

Ahoj páni Kapitáni!
Soutěžní setkání v tug towingu v Mostě již klepe na dveře a podle počtu přihlášených týmů to bude velkolepé největší setkání v dějinách tug towingu v ČR. Tug towing asi opravdu láká další lodní modeláře, protože mezi sebou přivítáme několik nových kapitánů. Máte se tedy na co těšit a připravte se - bude to masakr!
Vysoký počet přihlášených týmů bude klást opravdu značné nároky na organizaci celého setkání. Stísněné prostředí bazénu určitě prověří naši vzájemnou toleranci a ohleduplnost. Proto bych Vás chtěl poprosi, abyste během celé soutěže dodržovali pokyny organizátorů a rozhodčích, sledovali průběh soutěže abychom nikoho nemuseli nahánět a nebo nezavazeli soutěžícím a rozhodčím během pobíhání při soutěžní plavbě okolo bazénu. Také bych Vás chtěl poprosit o pomoc s přípravou tratě. Bez Vaší pomoci to půjde pomalu a o to míň času bude na trénik a soutěžní plavby. Stejně tomu bude při úklidu. Připravte se na to, že budeme odevzdávat RC vysílače do "RC šatny", abychom minimalizovali možná rušení. Toto opatření se bude týkat i RC vysílačů které pracují v pásmu 2,4GHz! Žádné vyjímky nebudou! Po uzávěrce přihlášek již žádné nové týmy se do soutěže nebudou moci přihlásit! Pouze jednotliví kapitáni pro případné doplnění týmů.(http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view.php?nazevclanku=zimni-tug-towing-a-ponorky-v-moste-propozice&cisloclanku=2010010002#Registrace)
Malá vodní plocha prověří zase Vaše schopnosti ovládat svoje remorkéry. Tentokráte na Vás bude čekat trochu jiný koncept tratě i netradiční zahájení soutěžní plavby. Letošní trať má na svědomí Ante. Popis plavby a plánky tratí najdete v propozicích k soutěžnímu setkání v Mostě (http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view.php?cisloclanku=2010010002#Planky). Pozorně si je nastudujte! Trénink (pokud bude) je výhradně bez vleků!
Prosím, překontrolujte si registraci (http://www.mo-na-ko.net/php/portal/_Clanky0000/TT-CZ/Tabulky/TTC01-2010.htm) a v případě nepřesností napiště upřesňující údaje nebo změny (na adresu: tugtowing@seznam.cz). Součástí registrace jsou i částky startovného, které zaplatíte při registraci na místě. Prosíme připravte si přesnou částku předem.
Máte-li pochybnosti o vzhledu svého remorkéru ve vztahu k pravidlům, můžete poslat foto remorkéru (na adresu: tugtowing@seznam.cz), aby byl rozhodčími posouzen ještě před zahájením soutěže. Všechny remorkéry budou před zahájením soutěžních plaveb oficiálně proměřeny (délka trupu). Po proměření každý remorkér dostane "Certifikát" o měření a každý kapitán "Kapitánský patent".
V Mostě již poplujeme podle nových pravidel pro tug towing (ver. 1.7)(http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view.php?cisloclanku=2009110002). Změn v nových pravidlech je prakticky minimum, ale jednu zásadní tam naleznete. Proto si nová pravidla pečlivě přečtěte, abyste pak nebyli v průbehu soutěže některým z výroků rozhodčích zaskočeni. Dotazy, připomínky a další můžete psát na MoNaKo-DF v sekci Tug-Towing, kam mají přístup výhradně kapitáni, kteří tug towing aktivně provozují a tudíž ví o čem píší. (nebo na adresu: tugtowing@seznam.cz)
Pamatujte, že:
- před vstupem do bazénu je nutné mít na nohou vhodnou obuv!
- v prostorách bazénu je zakázána konzumace jídel!
- zkontrolujte svoje modely, zda z nich neuniká mazivo, neoprýskává barva a pod. aby nedošlo ke znečištění vody v bazénu.
Ubytování je potvrzeno, obsadíme celý hotel Špejchar. Jmený seznam zájemců o ubytování již byl zaslán na hotel. Celá hotelová restaurace tak bude jen pro nás a ten divnej hostinskej už tam není :-) Parkování je přímo před hotelem.
Vážení Kapitáni, Prakticky celé vybrané startovné bude opět věnováno Dětskému domovu v Mostě a během soutěžního setkání se mezi nás přijdou podívat i dědi z domova (http://www.ddmost.wm.cz/aktuality/sponzorsky-dar/). Prohlídnou si modely našich lodí a chvilku budou sledovat i naše plavby. Pokud máte i jiný zajímavý model jako třeba auto, tank, vrtulník a pod., vezměte ho prosím sebou, ať je to pestřejší. Již loni jsme dětem ještě navíc předali malý dar v podobě sladkostí. Když každý z nás koupí jeden - dva sáčky bonbónů, bude to pro děti opět veselejší.
UPOZORNĚNÍ - změna termínu soutěžního setkání v tug towingu - Olomócká vana 2010 !!! (http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view.php?nazevclanku=tug-towing-soutezni-setkani&cisloclanku=2009090011#2010)
Díky a nezahálejte
Již brzy se Vás někdo zeptá co jste vlastně dělali od posledního Braníku!
Keba

 


1.2.2010

SETKÁNÍ PONOREK Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ ZRUŠENO !!!
Velice se omlouváme všem ponorkářům a příznivcům ponorek, ale z organizačních důvodů bylo setkání ponorkářů v Mostě zrušeno. Důvodem je vysoký počet startujících týmů v tug towingu. Z časových důvodů není možné organizačně zabezpečit dostatečný prostor pro plavení ponorek.
Děkuji za pochopení. Keba

 


21.1.2010

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Všichni zájemci o Zimní tug towing a ponorky v Mostě, kteří si doposud nerezervovali ubytování v hotelu Špejchar, mají tak trochu smůlu. Ubytovací kapacita hotelu byla již vyčerpána Přesto je provozovatel ochoten ubytovat i více lidí za podmínky, že si sami přivezou spacák, karimatku a budou spát u někoho v pokoji na zemi. Samozřejmě po předchozí domluvě s těmi, kteří budou na pokoji bydlet.
Keba

 


14.1.2010

Školení rozhodčích tug towingu
1) kdy: 24.ledna 2010 (neděle)
2) v kolik hodin: od 11:30 (AM)
3) kde: Praha, restaurace "Na pasece"
4) parkování v blízkém okolí retaurace: oranžové zóny jsou v neděli zdarma a povětšinou volné
5) program školení:

  • oběd
  • opakování platných pravidel
  • činnost rozhodčího během soutěžní plavby
  • rozbor sporných situací a jak postupovat při jejich hodnocení
  • návrhy na doplnění případné změny v pravidlech
6) veselice rozhodčích
7) placení
8) odchod domů
Páni rozhodčí prosím Vás o dochvilnost, protože někteří z nás budou vážit dalekou cestu, tak ať nemarníme čas.
Díky a mějte se fajn!
Keba

 


6.1.2010

Doplněny informace o ubytování do propozic k Zimnímu Tug Towingu v Mostě! Nezapomeňte včas vyplnit a odeslat registrační formuláře!

 


4.1.2010

Právě bylo publikováno:
Tug Towing Cup 2010: vyhlášení a pravidla
Zimní tug towing a ponorky v Mostě: propozice
V propozicích najdete všechny potřebné informace pro účast na tomto setkání. Nezapomeňte včas vyplnit a odeslat registrační formuláře!

 
 
PŘEHLED ZPRÁV ZA ROK 2009
 


4.12.2009

Aktualizován přehled remorkérů, kapitánů a vleků. Byly opraveny chyby, kterých jste si všimli na které jste upozornili. V seznamu remorkérů najdete ke stažení registrační formulář na svůj remorkér. Neváhejte a registrujte svůj remorkér na tug towing.

 


16.11.2009

Pomalu se začíná plnit přehled remorkérů, které se účastnily a nebo účastní tug towingu. Hlavní přehled je uložen v excelovské tabulce. Abecední seznam, je sumárním přehledem. Jak bude tento seznam aktuální bude záležet jen na jednotlivých kapitánech jak pošlou údaje o svých remorkérech.

 


13.11.2009

Tým NeJaToD oficiálně představil svoje týmové znaky pro nadcházející sezónu.

 


12.11.2009

Jsou stanoveny termíny soutěžních setkání v tug towingu pro rok 2010. Do Tug Towing Cup 2010 se budou započítávat celkem čtyři soutěže:
27. - 28.2.2010, Zimní tug towing v Mostě (již pevně stanovený termín)
1. - 2.5.2010, Olomócká vana(zatím bez záruky)
12. - 13.6.2010, Víkend s tug towingem v Panistávce (zatím bez záruky)
11.9.2010, O Branický soudek (zatím bez záruky)
V jednání je také prázdninový „Tug Towing Wokshop“ (víkendová akce) v blízkosti Příbrami na soukromém pozemku. Jednalo by se o setkání příznivců tug towingu. Během setkání by proběhlo malé školení z pravidel, promítání filmů, možná i nějaká přednáška. Na postavené trati by probíhal hlavně trénink a na závěr by proběhla malá soutěž.

 


12.11.2009

Během zimního období 2009/2010 je naplánována kompletní rekonstrukce vleku „MRAZ LINE“, přezdívaného „Velký Kačer“. Rekosntrukci provedou RomanT a Keba v domácí loděnici MoNaKo. Plánováno je snížení celkové výšky trupu, nové paluby, nástavby a oprava nátěrů. O průběhu oprav budeme informovat.
Keba

 


12.11.2009

Pro "Tug Towing Cup 2010" budeme používat toto logo. Vychází z těch předchozích, takže zase žádná velká novinka to není.

 


12.11.2009

Všichni kapitáni, kteří se účastnili tug towingu mohou na MoNaKo-DF získat přístup do kategorie "Tug Towing - CZ". Stačí, abyste byli na MoNaKo-DF registrováni a na adresu:tugtowing@seznam.cz zašlete zprávu, ve které uvedete svoji přezdívku pod kterou jste na MoNaKo-DF registrováni. Po ověření Vám administrátor udělí práva pro přístup.

 


12.11.2009

Zahájem provoz stránek MoNaKo - Tug Towing

 

Keba Na začátek článku

Autor: Jaroslav Vaškeba (Keba) | Vydáno dne 12. 11. 2009 | 7263 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Související články:
Tug Towing se dočkal svého webu (25.11.2010)
O Branický soudek 2010: Jaký byl konec první pětiletky? (17.10.2010)
Jak jsme uřízli kus Velkýho Kačera a kabel k tomu aneb kovomodelařina v praxi (10.10.2010)
Lodní telegraf 23.9.2010 (23.09.2010)
Lodní telegraf 6.9.2010 (06.09.2010)
TT Workshop v Příbrami (13.08.2010)
Lodní telegraf 7.7.2010 (07.07.2010)
O Branický soudek 2010 - propozice (06.07.2010)
TT Workshop 2010 (30.06.2010)
TUG TOWING - stavba tratí (18.06.2010)
Víkend s "Ťuk Kroupingem" v Panistávce 2010 (15.06.2010)
TT Cup 2010: Protivanov - maraton lodních ořů (08.06.2010)
Víkend s Tug Towingem 2010 - propozice (03.06.2010)
Tug Towing v Protivanově - propozice (16.04.2010)
Tug Towing Cup 2010 odstartoval v Mostě! (04.03.2010)
Last Minute těsně před zahájením TT sezóny (23.02.2010)
Zimní tug towing a ponorky v Mostě - propozice (03.01.2010)
Tug Towing Cup 2010 - vyhlášení a pravidla (02.01.2010)
TUG TOWING (12.11.2009)
TUG TOWING - soutěžní setkání (12.11.2009)
TUG TOWING - soutěžní týmy (12.11.2009)
TUG TOWING - plánky tratí (12.11.2009)
TUG TOWING - fotogalerie (12.11.2009)
TUG TOWING - video (12.11.2009)
TUG TOWING - seznam rozhodčích (12.11.2009)
TUG TOWING - přehled vleků (12.11.2009)
TUG TOWING - odkazy (12.11.2009)
TUG TOWING - pravidla (12.11.2009)
TUG TOWING - úvod (12.11.2009)
TUG TOWING - kapitáni (12.11.2009)
TUG TOWING - remorkéry (12.11.2009)
Tug Towing na MoNaKu v novém! (11.11.2009)


Tug Towing -> TUG TOWING - telegraf
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Pozvánky
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Stavba trupů lodních modelů - 1. část
01. 01. 2020
Počet komentářů: 10

Laminování lodních trupů pomocí formy
08. 02. 2020
Počet komentářů: 2

Stavba trupů lodních modelů - 2. část
21. 01. 2020
Počet komentářů: 2

Zimní posezení s MoNaKem 2020 se blíží
13. 01. 2020
Počet komentářů: 2

Deník z mistrovství světa lodních maket Naviga sekce NS 2019 v Bánku - 4. díl
21. 07. 2019
Počet komentářů: 2

Veletrh Model Hobby 2019 už není jediný
20. 12. 2019
Počet komentářů: 2

Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence