Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
Výroba lože moždířů - 9
Postup výroby lože moždířů
zobrazení: 2077
známka: 0
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
21.01.2021:

Zimní večery si můžete zpříjemnit společenskou hrou na modelářské téma: Slalomky F3-E.


10.01.2021:

Ačkoli tu před chvílí přibyla pozvánka na první letošní akci, kdovíjak to s ní nakonec bude. Minulé roky touto dobou bylo jasno, v které dny se sejdeme s modely na Lužinách či v Písku a kdy uspořádáme to či ono, jenže tentokrát je to sázka do loterie. Proto vyjma akcí, na které je potřeba zajistit ubytování, pevný termín ničeho neplánujeme a přizpůsobíme se aktuální situaci.

 

Měsíc od vydání posledního článku si dovoluji poprosit ctěnou čtenářskou obec o spolupráci, jelikož bez přispění těch, kteří něco hezkého postavili a během stavby tu a tam pořídili nějakou fotečku své nové lodě či ponorky, žádný nový článek v dohledné době nevyjde.

 

Předem děkuji.

 

ladous

 

 Archiv novinek


Archiv

TT O Branický soudek - propozice

Ahoj!
Atraktivní prostředí, malá vodní plocha, která nedává prostor k velkému manévrování, krátké časové limity k proplutí, věčně se houpající molo, které kapitáni prakticky nemohou opustit. Jedna trať, dvě kola a vítěz bere všechno. Takové bude poslední letošní soutěžní setkání lodních modelářů „O Branický soudek“ v Tug Towingu, pořádané neoficiálním Klubem NAMOLO! Přihlásit se mohou všichni modeláři, kteří si chtějí Tug Towing zajezdit. Nemusíte být členy žádného klubu a pod. Stačí si připravit svůj model remorkéru, pročíst propozice, pravidla, přihlásit se a nakonec přijet do místa děje. V hezkém prostředí se můžete setkat s ostatními modeláři a užít si lodních modelů. Výsledky soutěže se započítavají do Tug Towing Cup 2008.

Toto soutěžní setkání podporujíKoubkova 1726/8, Praha

Termín   Přihláška   Startovní listina   Organizátoři   Misto   Poplatek   Provoz RC   Pravidla   Časový rozhvrh   Diskuse   Startovní pořadí a přidělená čísla kanálů

Na začátek článku Startovní pořadí
Vypsané startovní pořadí a přidělené kanály

Na začátek článku Termín konání soutěžního setkání
Soutěžní setkání proběhne dne 13. září 2008 od 9:00 hodin (sobota).

Na začátek článku Jak se přihlásit na soutěžní setkání ?

 • Nejdříve si pozorně přečtěte tuto stránku a prostudujte všechny odkazy, pokyny a hlavně pravidla soutěže.
 • Pokuste se s někým domluvit a vytvořit jedno,dvou nebo tříčlenný soutěžní tým.
 • Můžete se také přihlásit i samostatně a tým si domlouvat později nebo až v místě pořádání soutěže. K domluvě můžete využít diskuse.
 • Vyplňte přihlášku (za každého člena týmu zvlášť) a můžete ji odeslat dvěma způsoby:

  1)Pomocí elektronického formuláře.
  2) Nebo si vytiskněte papírový formulář, vyplňte ho a zašlete poštou na adresu:

  Jaroslav Vaškeba
  Dunická 3144
  141 00 Praha 4

  Na Vámi uvedenou elektronickou adresu dostanete potvrzení o přijetí přihlášky ke zpracování a později i potvrzení vaší přihlášky (uvedení v startovní listině). Pokud potvrzení neobdržíte do 48 hodin, kontaktujte organizátory soutěže. V případě, že přihlášku pošlete na formuláři klasickou poštou, dojde Vám potvrzení přihlášky také písemnou formou.


PŘIHLÁŠKA DO SOUTĚŽE - ELEKTRONICKÝ FORMULÁŘ

PŘIHLÁŠKA DO SOUTĚŽE - PAPÍROVÝ FORMULÁŘ


Přihlášku vyplňte co nejpečlivěji a pokud možno uveďte všechny požadované údaje. Jsou důležité, zejména pro stanovení startovního pořadí (kolize kanálů). Přihlásit se můžete nejpozději do 10.září 2008 23:00 hodin a nebo přímo v místě pořádání soutěže. Seznam přihlášených budete moci sledovat na této stránce.
Případné změny, upozornění či zprávy Vám budou zaslány na vámi v přihlášce uvedenou elektronickou nebo poštovní adresu.

Na začátek článku Startovní listina

Seznam přihlášených soutěžících

Kontaktní elektronická adresa na organizátory: KlubNAMOLO@seznam.cz

Na začátek článku Místo konání soutěžního setkání
Opět se sejdeme v Praze - Braníku za Ledárnami na zahradě klubovny sdruženi Argo. Cesta z místa parkování bude vyznačena cedulkami. Parkování je možné cca 50m od klubovny.
K dispozici bude elektrická přípojka 220V, voda, WC, možnost si uvařit kávu, čaj, ugrilovat maso. Zhruba 100m od klubovny je stánek s občerstvením (klobása, langoše, limonády pivo) nebo cca 1000m restaurace Hamrsport.
Na začátek článku Registrační poplatek
Platí se za každého soutěžícího 50Kč a budete jej hradit po svém příjezdu do místa konání soutěže.

Na začátek článku Časový rozvrh soutěže
Časový rozvrh je nezávazný a může se po domluvě účastníků soutěže podle potřeby změnit

	Pátek
	16:00 - 19:00	stavba tratě a příprava zázemí pro soutěž
	Sobota
	09:00		začátek radiového klidu
	09:00 - 12:00 	trénink (bez vleků), školení rozhodčích
	12:00		konec radiového klidu
	12:00 - 12:45	oběd
	12:45 		slavnostní zahájení soutěže, instruktáž
	13:00		začátek radiového klidu
	13:00 - 15:00	1. soutěžní kolo
	15:00 - 17:00	2. soutěžní kolo
	17:00		konec radiového klidu
	17:00 - 17:15 	vyhlášení výsledků
	17:15 - 19:00	úklid tratě
	

Na začátek článku Provoz RC během pořádání soutěže
Na soutěži bude provoz řízen pomocí kolíčkového systému. V době vyhlášení radiového klidu nesmí být žádný RC vysílač zapnut bez toho, aby soutěžící zapnutí konzultoval s rozhodčími. Po získání souhlasu od rozhodčího soutěžící umístí na anténu svého vysílače signální kolíček. Bez signálního kolíčku nesmí být RC vysílač zapnutý! Po skončení soutěžní jízdy co nejdříve soutěžící vypne RC soupravu a signální kolíček vrátí rozhodčím. Po skončení radiového klidu se účastníci soutěže o provozu RC souprav domlouvají sami.

Důležité upozornění
Během soutěže bude možný provoz RC souprav pouze v pásmu 27MHz, 40MHz a 2,4GHz! a pořadatel si vyhrazuje právo během radiového klidu vybrat od soutěžících RC vysílače do úschovy, aby se vyloučilo náhodné rušení.

Na začátek článku Pravidla soutěže a rozhodčí
Soutěžní setkání proběhne podle pravidel pro TT Cup 2008 a pravidel pro TT.

Nominovaní rozhidčí: Bambinot, Ante, Keba, Ivvo, Nex, RomanT.

Na začátek článku Soutěžní trať
Bude tvořena jedním okruhem. Obě kola se pojedou stejným směrem. Pro lehký TT bude použit vlekj Malý Kačer (dostal nové nástavby, viz. obrázková galerie) a pro těžký TT bude použit vlek Těžební plošinba (viz videosnímek).


Na trati se objeví zcela nová překážka, tzv. couvačka. Obrázky této překážky si můžete prohlídnout v obrázkové galerii. Jedná se vpodstatě o plavební kanál ve kterém je předepsaný manévr couvání. Soulodí propluje část plavebního kanálu klasicky a druhou (sousední část) musí procouvat.

Na začátek článku Pravidla pro: 10. plavební kanál s couváním
10.1 Popis překážky:
Jedná se o plavební kanál, který se v druhé polovině své délky rozšiřuje na dvojnásobek původní šířky. V místě rozšíření je vyústění kanálu. Zadní stěna plavebního kanálu je otevřená.

10.2 Předepsaný způsob proplutí:
10.2.1 Soulodí vpluje do plavebního kanálu s couváním přímo jeho zaústěním.
10.2.2 Z prostoru plavebního kanálu s couváním musí soulodí vycouvat jeho vyústěním.
10.2.3 Při couvání platí pravidlo, že manévr couvání musí porovést předepsaný počet lodí podle vzorce: počet lodí v soulodí mínus jeden remorkér. Vlek tedy musí procouvat vždy.
10.2.4 Couvání se za správně provedené považuje tehdy, pokud soulodí vyústěním kanálu propluje v obrácené poloze (otočená kolem podélné osy v horizontální rovině o 180°) než do něj vplula zaústěním.
10.2.5 Během proplouvání plavebního kanálu s couváním může soulodí zcela opustit prostor plavebního kanálu s couváním zadní otevřenou stěnou, ale musí se do něj vrátit opět přes zadní otevřenou stěnu. Jinak se jedná o minutí - 15b.

10.3 Hodnocení dotyků:
10.3.1 V brance platí, že se počítá první dotyk každé lodi na každé bóji. Stěny plavebního kanálu s couváním jsou protažené bóje. Dle pravidel tedy platí, že se počítá každý první dotyk na každé straně kanálu zvlášť. Dvoučlenné družstvo může tedy za dotyky v plavebním kanálu s couváním nasbírat max. 3 trestné body x počet stěn x 2 (za směr vpřed a vzad).
10.3.2 V plavebním kanálu s couváním se rozlišují dva směry plavby - vpřed a vzad.
10.3.3 Směr vpřed začíná v okamžiku, kdy soulodí zahájí plavební kanál s couváním vplutím do zaústění. Směr vpřed končí v okamžiku, kdy soulodí zahájí směr vzad (couvání).
10.3.4 Směr vzad (couvání) začíná v okamžiku, kdy soulodí zahájí opuštění plavebního kanálu vplutím do vyústění nebo zcela opustí plavební kanál s couváním otevřenou zadní stěnou. Směr vzad (couvání) končí v okamžiku, kdy soulodí celé propluje vyústěním plavebního kanálu s couváním.

10.4 Další penalizace:
10.4.1 Pokud se nepodaří družstvu procouvat vyústěním plavebního kanálu s couváním předepsaným způsobem, je penalizováno za neprovedený manévr - 10b.

10.5 Manévrování s vlekem při proplouvání překážky:
10.5.1 jedno členné družstvo:
Platí pravidlo o manévrování s vlekem na trati (viz. bod 5.).
10.5.1 dvoučlenné družstvo:
10.5.1.1 Je povoleno manévrování způsobem trup o trup.
10.5.1.2 Od okamžiku, kdy tažný remorkér celou délkou trupu vpluje do plavebního kanálu s couváním jeho zaústěním nebo otevřenou zadní stěnou pokud jej touto zadní stěnou soulodí opustilo.
10.5.1.3 Končí okamžikem, kdy oba remorkéry celou délkou trupu opustí plavební kanál s couváním jeho vyústěním nebo otevřenou zadní stěnou.
10.5.2 tříčlenné družstvo:
Platí pravidlo o manévrování s vlekem na trati (viz. bod 5.).

10.6 Povinnosti soutěžících a rozhodčích při proplouvání překážky:
10.6.1 Rozhodčí ani soutěžící nemají při proplouvání této překážky žádné zvláštní povinnosti.

Obrázková galerie
Obrázková galerie

Videosnímek
Videosnímek

Autor: Nex
30 MB / 30 vteřin

Keba Na začátek článku

Autor: Jaroslav Vaškeba (Keba) | Vydáno dne 14. 07. 2008 | 9514 přečtení
Počet komentářů: 6 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Související články:
Zimní Lužiny 2014 - oslavíme třináctku! (03.11.2014)
Kúcanské Kúty 2014 - parníkáři podruhé zamíří na Slovensko (02.09.2014)
Lánská louže 2014 završí Pohár modelů hasičských lodí 2014 (04.08.2014)
Springer Cup 2014 - 15. pozvánka do Písku (02.08.2014)
Letní Lužiny 2014 - pozvánka last minute (13.07.2014)
Výstava „Naše moře…“ Rakousko-uherské válečné námořnictvo (1850 - 1918) (12.06.2014)
Springer Cup 2014 - 14. pozvánka do Písku (29.05.2014)
Pozvánka na Okolo Ostrova Open regatu - Memoriál Karla Egrta a první soutěž Poháru modelů hasičských lodí 2014 (18.04.2014)
Parní Vyžlovka 2014 - pozvánka na 11. sraz parníkářů (13.03.2014)
Jarní Lužiny 2014 - pozvánka (05.03.2014)
Zimní posezení s MoNaKem 2014 - pozvánka last minute (12.01.2014)
Nabídka zájezdu na parní veletrh Echtdampf-Hallentreffen 2014 v Karlsruhe (20.11.2013)
Zimní Lužiny 2013 - pozvánka (03.11.2013)
Zavírání lánského mola 2013 - pozvánka (07.10.2013)
Springer Cup 2013 - 13. pozvánka do Písku (11.09.2013)
Kúcanské Kúty 2013 - parníkáři se poprvé setkají na Slovensku (08.09.2013)
Září začne Lánskou louží 2013 a 5. soutěží Poháru modelů hasičských lodí 2013 (30.07.2013)
Tug Towing Workshop 2013 a 4. soutěž Poháru modelů hasičských lodí 2013 proběhnou v Příbrami (18.07.2013)
Model Hobby 2013 - hledá se koordinátor dění u bazénu (25.06.2013)
Vyzkoušejte si Tug Towing na Proseku 2013 (24.06.2013)
Pozvánka na Okolo Ostrova Open regatu - Memoriál Karla Egrta a druhou soutěž Poháru model hasičských lodí 2013 (16.05.2013)
Springer Cup 2013 - 12. pozvánka do Písku (10.05.2013)
MiČR lodních maket sekce NS 2013 vypukne v Jinolicích (29.03.2013)
RC makety plachetnic NSS zahájí sezonu 2013 na Kristýně (25.03.2013)
Veřejná soutěž Lo-55 v Duchcově - pozvánka (23.03.2013)
První pozvánka na třebíčskou Kuchyňku (20.03.2013)
Parní Vyžlovka 2013 - pozvánka na 10. sraz parníkářů (19.03.2013)
Brodský 2013 - pozvánka na sraz nejen Offshore lodních modelů (18.03.2013)
Jarní Lužiny 2013 již za dva týdny (08.03.2013)
Plavte se s lodními modeláři na české replice historické plachetnice La Grace v létě 2013 (05.03.2013)
For Model 2013 - pozvánka (10.02.2013)
Výstava v Proboštově 2013 - pozvánka (09.02.2013)
Zimní posezení s MoNaKem 2013 (29.01.2013)
Veletrh Prodítě 2013 - pozvánka (14.01.2013)
Zavírání lánského mola 2012 klepe na dveře (26.10.2012)
Zimní Lužiny 2012 - pozvánka (17.10.2012)
Pozvánka na zavírání mola ve Velkém Přítočně 2012 (07.10.2012)
Model Hobby 2012 - první den (27.09.2012)
Model Hobby 2012 - nultý den (26.09.2012)
Model Hobby 2012 - informace pro účinkující (20.09.2012)
Regata Istropolitana 2012 - pozvánka (13.09.2012)
Podzimní posezení s MoNaKem 2012 (05.09.2012)
Springer Cup 2012 - 11. pozvánka do Písku (30.08.2012)
Pohár Velkého Přítočna modelů hasičských lodí zakončí první ročník Poháru modelů hasičských lodí 2012 (20.08.2012)
Noční Košík 2012 nakonec bude (08.08.2012)
3. akce Poháru modelů hasičských lodí 2012 a Tug Towing Workshop 2012 v Příbrami klepou na dveře (07.08.2012)
Druhý letošní sraz modelářů v Otrokovicích se blíží (06.08.2012)
Bitka o Atlantik II míří do Žiliny (24.07.2012)
Jaká bude Lánská louže 2012? (23.07.2012)
Jablonec 2012 - pozvánka (18.07.2012)
Model Hobby 2012 - propozice (26.06.2012)
Přijďte na Den obce 2012 do Velkého Přítočna i se svými modely (07.06.2012)
Springer Cup 2012 - 10. pozvánka do Písku (12.05.2012)
Okolo Ostrova Open regata 2012 a první soutěž Poháru modelů hasičských lodí 2012 = pozvánka na Letní Lužiny 2012 (27.04.2012)
Pozvánka do Otrokovic na jarní sraz 2012 (22.04.2012)
Moravský pohár 2012 brzy vypukne (12.04.2012)
Brodský 2012 - pozvánka na sraz nejen Offshore lodních modelů (02.04.2012)
Přijďte poprvé odemknout molo ve Velkém Přítočně (01.04.2012)
Vemte svou plachetnici na Kristýnu 2012 a utkejte se s mezinárodní konkurencí v NSS (29.03.2012)
Pozvánka do Duchcova na veřejnou soutěž Lo-50 (27.03.2012)
Otevírání lánského mola 2012 proběhne o Velikonocích (26.03.2012)
Pozvánka na Vyžlovku 2012 (11.03.2012)
Jaké budou Jarní Lužiny 2012? (09.03.2012)
Výstava modelů lodí v Čelákovicích zpříjemní jarní dny roku 2012 (01.03.2012)
Zimní posezení s MoNaKem 2012 (15.02.2012)
V Otrokovicích vystaví své modely (22.01.2012)
Kladenští modeláři zvou na výstavu (16.01.2012)
Ve Velkém Přítočně se bude zamykat voda (18.10.2011)
Zimní Lužiny 2011 - oslavme 10 let MoNaKa (17.10.2011)
Zavírání lánského mola 2011 se blíží (12.10.2011)
Model Hobby 2011 - třetí den (01.10.2011)
Model Hobby 2011 - druhý den (30.09.2011)
Model Hobby 2011 - první den (29.09.2011)
Model Hobby 2011 - nultý den (28.09.2011)
Podzimní Čeněk 2011 se starými modely - pozvánka (20.09.2011)
Večer na rejdě 2011 - pozvánka (08.09.2011)
Druhý Springer Cup 2011, veřejná soutěž Lo-72 a devátý sraz lodních modelářů v Písku - propozice (26.08.2011)
Model Hobby 2011 - propozice (23.08.2011)
Noční jízdy ve Velkém Přítočně - pozvánka (22.08.2011)
Bitka o Atlantik - pozvánka (17.08.2011)
Lánská louže 2011 klepe na dveře (27.07.2011)
Nejen TT Workshop 2011 se blíží (20.07.2011)
První sraz na Proseku je za dveřmi (09.07.2011)
Noční Košík 2011 proběhne u Čeňka (30.06.2011)
Springer Cup 2011, soutěž Lo-62 a osmý sraz lodních modelářů v Písku - propozice (18.05.2011)
Okolo Ostrova Open regata 2011 klepe na dveře (11.05.2011)
Pozvánka na MiČR NS 2011 v Plzni (21.04.2011)
Pozvánka na Jarní Lužiny 2011 (20.03.2011)
Co chystá MK Lány a okolí v roce 2011? (16.03.2011)
Pozvánka na Vyžlovku 2011 (13.03.2011)
Jarní Čeněk 2011 - propozice (08.03.2011)
Pozvánka na veletrh Modelář 2011 (05.02.2011)
Zimní (Vánoční) Lužiny 2010 - pozvánka (17.11.2010)
Pojďte slavit s MoNaKem (16.10.2010)
Staňte se vystavovatelem na Model Hobby 2010 (30.08.2010)
Pozvánka na Podzimní Splaviska 2010 (16.08.2010)
Podzimní Military Lužiny 2010 - pozvánka (14.08.2010)
Springer Cup 2010 podruhé a 7. sraz Klubu NAMOLO! v Písku - propozice (17.07.2010)
Velké Dářko 2010 se blíží (14.07.2010)
Noční Košík 2010 - pozvánka (03.07.2010)
Lánská louže 2010 - pozvánka (22.06.2010)
Vezměte provětrat plachetnici na Letní Lužiny 2010 (15.06.2010)
Springer Cup 2010 a 6. sraz Klubu NAMOLO! v Písku - propozice (13.04.2010)
Pozvánka na Jarní Splaviska 2010 (05.04.2010)
Co s modely hasičských lodí? (27.03.2010)
Výstava Kouzelný svět modelů v Milevsku (13.03.2010)
Pozvánka na Jarní Lužiny 2010 (07.03.2010)
Pozvánka do Písku - popáté s Klubem NAMOLO! (31.07.2009)
Pozvánka na Noční Košík 2009 (08.07.2009)
Pozvánka na Letní Lužiny 2009 (13.06.2009)
Pozvánka na Splaviska (24.05.2009)
Víkend s Tug Towingem - propozice (26.04.2009)
Pozvánka do Písku - již počtvrté s Klubem NAMOLO! (21.04.2009)
Pozvánka na Jarní Lužiny 2009 (22.03.2009)
Pozvánka na sraz Offshore modelů lodí (06.03.2009)
Pozvánka na Podzimní Lužiny (21.09.2008)
Pojďte opět na Splaviska ! (15.09.2008)
Sraz majitelů modelů plachetnic se blíží - rybník Velké Dářko (23.07.2008)
Konec prázdnin s Klubem NAMOLO! (08.07.2008)
Noční Košík bude již popáté! (06.07.2008)
Pozvánka na Letní Lužiny 2008 (17.06.2008)
TT Olomócká vana 2008 - propozice (01.06.2008)
Dotkni se Písku s Klubem NAMOLO! (15.04.2008)
Víkend s Tug Towingem 2008 v Oseku (18.03.2008)
Pozvánka na Jarní Lužiny 2008 aneb Pell-Mell (03.03.2008)
Stránky www.minisail.cz (08.01.2008)
Pozvánka na Zimní (Vánoční) Lužiny (29.11.2007)
Pozvánka na podzimní setkání lodních modelářů - Lužiny SPEED (30.09.2007)
Pozvánka na setkání - Klub NAMOLO! poprvé v Písku (30.07.2007)
Večerní setkání lodních modelářů v Brně na Splaviskách (25.07.2007)
O Branický soudek 2007 - propozice (16.07.2007)
Pozvánka na Noční Košík 2007 (25.06.2007)
Letní setkání lodních modelářů v Brně na Splaviskách (30.05.2007)
Pozvánka na letní Lužiny - Wind (30.05.2007)
Setkání modelářů v Brně na Splaviskách (22.03.2007)
Pozvánka na přátelské setkání Parolodní společnosti (21.03.2007)
Víkend s Tug Towingem 2007 - propozice (05.03.2007)
Jarní (military) Lužiny 2007 (20.02.2007)
Pozvánka na Mi ČR v Duchcově - kat. C (20.02.2007)


Pozvánky a propozice -> Archiv -> TT O Branický soudek - propozice
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Vyrobte si vlastní svěrky
29. 02. 2020
Počet komentářů: 1

Deštivé mistrovství ČR plachetnic Footy 2020
08. 07. 2020
Počet komentářů: 1

Letní Prosek 2020 - naposledy bez mačety
27. 08. 2020
Počet komentářů: 1

53. Jablonecká kotva a 49. Modrá stuha 2020
26. 09. 2020
Počet komentářů: 1

Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence