Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
Peterbilt - 3
americký truck
zobrazení: 2190
známka: 0
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
17.02.2020:

V článku Představujete své modely najdete nový přírustek - WESTERN FLYER.


08.02.2020:

Zimního posezení s MoNaKem se v pátek 7. února 2020 v Restauraci Na tý louce zelený v Praze zúčastnilo 16 modelářů. Děkujeme za účast a slibujeme, že si podobnou akci zopakujeme dříve než za 5 let, kdy se konala ta minulá.

 

 Archiv novinek


Pell Mel

Model Hobby 2011 - čtvrtý (a poslední) den

V této chvíli je sice 20. modelářský veletrh Model Hobby za námi, ale neuškodí se vrátit na začátek nedělního rána. Poté, co jsem byl včera v osm ráno u bazénu jako první, jsem předpokládal, že tomu tak bude i dnes. Ovšem ponorkáři jsou nedočkaví ;-). Však byl také pádný důvod, neboť výstava se dnes zavírala už ve čtyři odpoledne.

Bláhově jsem si myslel, že se za světla dostanu domů, ale opak byl pravdou. Neděle probíhala za skromnější účasti lodních modelářů i jejich modelů, a tak jsme alespoň modely rozestavili dále od sebe, aby stoly nepůsobily úplně poloprázdně.

Atrakcí dne se stalo lodní pólo dvoučlenných družstev. Jirka Chaloupka tak alespoň částečně zachránil svou reputaci. A já věřím, že do příštího roku dětské nemoci této nové atrakce odstraní.

Odpoledne se neslo v duchu postupného uklízení, ovšem odjíždět hned po skončení veletrhu by bylo kvůli ucpanému výjezdu marné, což na vlastní kůži okusili jablonečtí. Moje maličkost nafasovala na cestu domů o pár „drobností“ navíc. Při řešení problému s nakládáním jsem objevil prodlužovák, který od samotného příjezdu tolik chyběl.

Po vyklizení haly následovala bojová porada nad možnou podobou budoucího ročníku. S Jirkou Chaloupkou a Michalem Černým jsme u aut debatovali do šesti večer. Nápadů máme všichni dost, avšak s vlastní realizací to bude jistě horší.

Podívám-li se jen na sebe, tak zatím nemohu zaručit, že si příští rok vůbec udělám čas na tolik dnů v kuse. Letošní konstelace hvězd se nemusí opakovat, přihlédnu-li i k finanční stránce věci - byť jsme měli vstup, parkování a stravu zdarma, tak mi to přijde za čtyřdenní šaškování docela málo.

Abych nekřivdil, tak někteří modeláři, mezi nimiž bylo i pár lodních, dnes ve tři odpoledne obdrželi pohár s diplomem a nějakou maličkostí za Model roku 2011. Kupodivu se seznam oceněných velmi blížil seznamu našich včerejších nominací, které jsme nepředali dál. Jen těch oceněných bylo méně.

Na setkání někde u vody se těší ladous Na začátek článku

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 02. 10. 2011 | 3274 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.euPell Mel -> Model Hobby 2011 - čtvrtý (a poslední) den
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Pozvánky
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence