Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
Jaboule
Úprava motoru s novými výfuky a kabeláží
zobrazení: 1024
známka: 0
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
08.02.2020:

Zimního posezení s MoNaKem se v pátek 7. února 2020 v Restauraci Na tý louce zelený v Praze zúčastnilo 16 modelářů. Děkujeme za účast a slibujeme, že si podobnou akci zopakujeme dříve než za 5 let, kdy se konala ta minulá.


25.01.2020:

Postavili jste nějaký hezký lodní model? Pošlete nám pár snímků a podělte se s našimi čtenáři o veškeré peripetie, který jeho zrod provázely.

 

 Archiv novinek


Reportáže 2011

6. Česko-rakouský pohár v Netolicích

Úvodní obrázek článku O víkendu 4. až 5. června 2011 se v ATC Podroužek nedaleko jihočeských Netolic konala každoroční soutěž Česko-rakouského poháru, chcete-li Austria Cup, v kategoriích lodních maket. Jelikož jsem se po celou sobotu věnoval píseckému Springer Cupu 2011, zamířil jsem do Netolic až v neděli. Z minulých let jsem byl zvyklý na plejádu rakouských modelářů, kteří jindy na naše území nezavítají, takže jsem vyrazil velmi natěšen.

Pokud si někdo pamatujete loňskou reportáž, pak jistě víte, že se točila kolem manželů Voráčkových a jejich parníků. Ti se však letos kdesi rekreovali, a tak bylo předem zřejmé, že za české parníkáře nejspíše nikdo neodstartuje.

Obrázek v článku Obrázek v článku Obrázek v článku
Karl Kastner přivezl parník Resolve.

Fotky detailů

Obrázek v článku Mnohem více snímků obsahuje galerie na Rajčeti. Snažil jsem se vždy vyfotit model jako celek a poté jeho detaily.

Nečekané překvapení
Po příjezdu jsem tedy zamířil rovnou k vyvěšené startovní, resp. průběžné výsledkové listině, abych se přesvědčil, jaká je situace. Objevil jsem alespoň dva rakouské parníkáře, což je pro pořádnou soutěž žalostně málo, ale narazil jsem i na jiná jména, která jsem rozhodně nečekal. Mám na mysli Štefana AbelaPetera Mikulku z dalekého Slovenska, se kterými se běžně potkávám na soutěžích maket plachetnic NSS. Tentokrát však naložili jiné modely, jelikož soutěž plachetnic na programu nebyla. Slovo modely není na místě, neboť oba přivezli nádherné makety.

Obrázek v článku Obrázek v článku
Arkona Štefana Abela patří k nemnoha polyfunkčním modelům, se kterými se lze na našem území setkat.

Před případnou nepřízní počasí byly modely uschovány ve velkém stanu, ve kterém bylo sice jako ve skleníku, ale značná část modelů se dala detailně nafotit, čehož jsem využil.

Obrázek v článku Obrázek v článku Obrázek v článku
Statické hodnocení k soutěži maket patří. Pokud dodáte fůru podkladů jako Peter Mikulka ke svému Visarendu, jsou všichni spokojeni. Pokud však podobně jako Zdeněk Křítek veškeré podklady zapomenete doma, je zle.

Předčasný konec reportáže
Následné pokusy o focení modelů na vodě v protisvětle nedopadly nejlépe, nicméně několik zajímavých okamžiků jsem snad zaznamenal. Rád bych se o této akci rozepsal více, ovšem byl jsem přítomen jen na závěrečné 3 hodiny, a tak nemohu poskytnout podrobnější zprávy.

Obrázek v článku Obrázek v článku Obrázek v článku
Whisper-Larissa Franze Feichtenschlagera byla druhým přítomným parníkem. Štefan Abel se podivuje nad černou barvou pod čárou ponoru.

Obrázková galerie
Obrázková galerie

Foto: ladous © 2011

Pro MoNaKo ladous Na začátek článku

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 21. 06. 2011 | 5847 přečtení
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.euReportáže -> Reportáže 2011 -> 6. Česko-rakouský pohár v Netolicích
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Pozvánky
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence