Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
TR 25
TR 25
zobrazení: 2694
známka: 5.00
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
21.01.2021:

Zimní večery si můžete zpříjemnit společenskou hrou na modelářské téma: Slalomky F3-E.


10.01.2021:

Ačkoli tu před chvílí přibyla pozvánka na první letošní akci, kdovíjak to s ní nakonec bude. Minulé roky touto dobou bylo jasno, v které dny se sejdeme s modely na Lužinách či v Písku a kdy uspořádáme to či ono, jenže tentokrát je to sázka do loterie. Proto vyjma akcí, na které je potřeba zajistit ubytování, pevný termín ničeho neplánujeme a přizpůsobíme se aktuální situaci.

 

Měsíc od vydání posledního článku si dovoluji poprosit ctěnou čtenářskou obec o spolupráci, jelikož bez přispění těch, kteří něco hezkého postavili a během stavby tu a tam pořídili nějakou fotečku své nové lodě či ponorky, žádný nový článek v dohledné době nevyjde.

 

Předem děkuji.

 

ladous

 

 Archiv novinek


Tug Towing

TT Cup 2010: Protivanov - maraton lodních ořů

A je to v ****. Řekl jsem si, když Přema na DF zrušil Olomouckou vanu. Ale skupinka nadšenců, se nedala zahanbit a prakticky čerstvě vykovanou horkou jehlou se podařilo ušít záskok - Protivanov. Keba s Nexem se sebrali a jeli domluvit přímo se správcem kempu v Protivanově naši další soutěž Tug towingu. Vše klapalo jak bylo předpokládáno. Avšak nechval dne před večerem, co se nestalo! Po návratu z Májové regaty jsem začal mít strach podruhé. RomanT se v poslední den regaty zranil a ohrozil tím celou soutěž (nechci Ti to Romane dávat za příčinu, ty za to nemůžeš, osud tak chtěl). Avšak i takový karambol není překážkou - ten den večer čtu DF a najednou "kvák" - zpráva od Nexe po Skypu: "Nex: nazdar, tak mam nejnovejsi info a jestli to umis, dej se na modleni" , popravdě mě tím nejdřív vyděsil.

Balení věcí od bójí, závaží až po všelijaké serepetičky

S tím, že podstatnou část věcí budu muset odvést Nexovým Terracanem do Protivanova osobně mě šokovalo, ale nebylo to nic oproti tomu že 3 dny před odjezdem mi Nex sdělil, že Terracanu se odporoučely stěrače. Šok. No stáli na naší straně i svatí, a ve čtvrtek v 17:00 jsem společně s Nexem vyzvedl Terracana ze servisu a jeli jsme naložit náklad. Pro mě opravdu nezvyk, řídit takovou obludu. Ale co naplat, zvyknul jsem si.

Pátek

Vyrážíme společně s Nexem a Ivvem směr Protivanov. Cesta proběhla více méně v poklidu, až na to že jsem to od kluků schytal, že prý jezdim jako prase. :-D Dorazili jsme na místo a po přivítání se s Béčkama a jejich juniory, jsme začli stavět trať. Nex pořídil člun s elektromotorem, Msob dodal trakční baterii, to se to pak staví. Do přípravy tratě se zapojil vehementně i tým Atigram s Robertem Jurkou. No stavělo se, počasí nám přálo. Co víc si přát. Ale to byste nesměli znát Kebu. Dorazil, tuším kolem sedmé večer, a už to začalo. Prý , že není postavená trať, že se tu flákáme. No evidentně to rychleji nešlo Kebo, sám jsem svědkem toho, že člun byl pořád v nasazení života a smrti, posádky se na něm vystřídaly celkem tři. Přesto nebyla trať večer hotová a musela být ráno dostavěna. Páteční večer jsem ještě stačil využít ke kontrole své lodi a přípravě "not" pro rozhodčí a soutěžící. A jakožto rozhodčí jsem se musel chtě nechtě zúčastnit i školení, které bylo tentokrát poněkud živější než jindy.
V době stavění tratě vytáhl Msob svoje éro a velmi riskantně si to namířil skrz empair. Byl to souboj letadlo vs. kovový sloup. A jak to bývá sloup neustoupil. Letadlo sice skrze dvě stupačky empairu proletělo, ale bylo bez křídel a minimálně na 3 kusy.

Sobota

Ještě nikdy se mi nechtělo z postele tak pomalu jako v Protivanově. Ale co, nakonec jsem vylezl. Kouknu k vodě a co nevidím, Keba a Eda dostavují trať - supr, navíc se na nás směje sluníčko, nebude to tak zlé. Na 10:30 byl vyhlášen briefing tratě , od 10:45 rádiový klid a od 11:00 jízdy prvního kola. Funkci elektronické sekretářky převzala Monika společně s Markem Sobaniecem mladším. O Rc šatnu se výborně postaral Jakub Šablatura, avšak zde budu apelovat na soutěžící. Ani 30% z Vás nevracelo své RC vysílačky do šatny. Asi zavedeme trestání :-D. Při odchodu z briefingu jsem si nemohl nevšimnout Radka Šandy, který "za vteřinu dvanáct" osazoval a stříkal barvou svůj remorkér, tak aby splňoval pravidla. Hned po briefingu zapřáhl RomanT s Kebou naloženou Sofii Maersk a vydali se na trať k určení časového limitu kola. Čas na jednu jízdu pro všechny kategorie 15 minut. Ale Sofia Maersk byla těžkým kalibrem na kočírování na postavené trati, tedy byla odebrána všechna voda z balastních nádrží a nahradily ji dlažební kostky. Ale co se nestalo, i zkušenému týmu jako je Red Team se povedlo celou vanu převrátit. Sofia Maersk byla s dlažebními kostkami prostě vratká. No ještě byla v záloze Fóglovka, do které byla přeložena zátěž a mohlo se s ní jezdit o dosti lépe. V sobotu se nám podařilo odjet dvě kola, což bylo dle plánu. Avšak druhé jízdy se nám pokoušel pokazit déšť. Tým XXL se nezapomněl pochválit, jak jsou dobří a vzápětí si přidali do svého kurzu obratiště navíc. Také za to byli po zásluze potrestáni trestem za dotyky. O menší narušení programu, resp. startovního pořadí se postaral Nex, když v registraci vyplnil WIFI ale nakonec jel s 40MHz a kanálem 53. Jaká náhoda, že kanál 53 měli hned 3 soutěžící a ke všemu ke konci startovní listiny. A aby toho nebylo málo tak se mu nějakým záhadným způsobem povedlo poslat elektroniku v jedné z lodí do modelářského nebe. Ale vyřešil to nejlépe jak mohl. Přehazoval elektroniku z jedné lodě do druhé. Večer se ještě neunavní piloti pokoušeli rozehnat mraky na neděli svými letadly a kapitáni svých remorkérů vypluli mezi rozsvícené bójky. Došlo i na skoro utopení lodě, kterou vlastním kaskadérským činem, skokem v oblečení do vody, zachránil Čochtan. Dlouho do noci se rozebíralo co a jak vylepšit, shodli jsme se, že by bylo třeba vymyslet nový lepší způsob kotvení bójek. Milan Sedláček se nabídl, že vytvoří prototyp nové bóje s lepším ukotvením. Doufám, že se mu to povede.

Neděle

Nesměla by to být soutěž TT Cupu, aby se něco nepřihodilo. V neděli těsně před startem týmu Nejatod jsem stál u břehu a vidím Nexe, vracejícího se ke stolku pro svojí vysílačku. A pak rána. Otočím se a vidím ze země sbírajícího se Nexe. Evidentně vysílačce se nic nestalo. Ale Nexova bunda byla hezky hnědá. Poprvé byl vznesen protest proti verdiktu rozhodčích. O co šlo ? RomanT jel společně s Markem Sobaniecem juniorem za tým Nojo Furt, a protest byl podán proti dotyku v doku po odpočtu 3s při přistávání. Hlavní rozhodčí - MSOB - by mohl rozhodnout ve prospěch svého syna, což by nebylo objektivní, proto se zřekl rozhodnutí. Nakonec byl protest zamítnut. U rozhodování jsem přímo nebyl, tudíž jen krátká informace o protestu.

Doježděno,spočítáno.

Výsledky jsou již v tabulce TT Cupu 2010, tak jen pro připomenutí:

TLR:

1. místo: Fičák
2. místo: ČSPLO II.
3. místo: Tlačmen


LTT:

1. místo: NeJaToD
2. místo: Nojo Furt
3. místo: LoVe Lite


TTT:

1. místo: LoVe
2. místo: Otazník
3. místo: Parat

Fotogalerie

Nojby: http://nojby.rajce.idnes.cz/TT_Protivanov_2010/
Rc Fógli: http://www.rcfogli.cz/modules.php?name= … amp;page=1
JeJe: http://picasaweb.google.cz/vitj99/2010_05_29_LodeProtivanov
Tomarack: http://tomarack.rajce.idnes.cz/Protivanov_TT_2010

Diplomy a ceny rozdány. Je čas vyrazit domů. Cestou zpátky jsem vezl materiály rovnou ke klukům z Red Teamu, kteří bydlí pár kilometrů od Panistávky. No takovej slejvák jsem v autě ještě nezažil. Ani stěrače na plný výkon nestíhali. Zpomalil jsem na 60 a modlil se, aby se mi něco nepřihodilo. Sice jsem po šestihodinové cestě padl do postele jak mátoha, ale ten víkend s Vámi všemi za to stál. Rád bych ještě poděkoval všem, kteří se podíleli na stavbě tratě, jejímu balení, rozhodčím za jejich obětavost stát celý den u vody a pískat, Jajce a Nexovi za perfektní čtvrteční azyl. Vyjímečné díky patří klukům z Příbrami. Vrhli se na stavbu tratě v tom největším lijáku a upřímně makali jako šrouby. Poděkování patří také sponzorovi soutěže firmě DSYS za ceny pro vítěze jednotlivých kategorií.

V Panistávce se budete muset obejít beze mě a bez ESN.
Tug Towingu zdar. Nojby Na začátek článku

Autor: Michal Neubauer (Nojby a ESN) | Vydáno dne 08. 06. 2010 | 11248 přečtení
Počet komentářů: 33 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.euTug Towing -> TT Cup 2010: Protivanov - maraton lodních ořů
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Vyrobte si vlastní svěrky
29. 02. 2020
Počet komentářů: 1

Deštivé mistrovství ČR plachetnic Footy 2020
08. 07. 2020
Počet komentářů: 1

Letní Prosek 2020 - naposledy bez mačety
27. 08. 2020
Počet komentářů: 1

53. Jablonecká kotva a 49. Modrá stuha 2020
26. 09. 2020
Počet komentářů: 1

Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence