Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
Bižuterie
Tohohle jsou na lodi jen 2 kusy, ale celkem se povedly.
zobrazení: 1701
známka: 3.00
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
08.02.2020:

Zimního posezení s MoNaKem se v pátek 7. února 2020 v Restauraci Na tý louce zelený v Praze zúčastnilo 16 modelářů. Děkujeme za účast a slibujeme, že si podobnou akci zopakujeme dříve než za 5 let, kdy se konala ta minulá.


25.01.2020:

Postavili jste nějaký hezký lodní model? Pošlete nám pár snímků a podělte se s našimi čtenáři o veškeré peripetie, který jeho zrod provázely.

 

 Archiv novinek


Reportáže 2010

Výstava železničních modelů a kolejišť - Nový Jičín 2010

Když si vzpomeneme na začátky serveru MoNaKo, tak si všimneme, jak mnoho článků se věnovalo železničním modelům. Dnes se k železničním modelům vracíme spíše sporadicky, když některý z našich čtenářů a aktivních dopisovatelů navštíví výstavu některého z klubů železničních modelářů. Tentokrát jde o výstavu v Novém Jičíně, která se konala u příležitosti 130. výročí železnice v Novém Jičíně. Za poslední březnový víkend ji navštívilo téměř 900 diváků. Ale více již prozradí Tom Vilcsek, který se za MoNaKo na výstavu vypravil.

V sobotu 27. 3. 2010 jsem navštívil výstavu železnic v Novém Jičíně pořádanou v městské knihovně. Železničním modelářstvím jsem se nikdy nezabýval, takže nejsem schopen nic odborně popsat. Bylo vystavených celkem 7 kolejišť různých velikostí – N, TT a O. Na některých bylo vidět, že se na nich stále pracuje, tedy že nejsou ještě dostavěny. Ale alespoň je vidět, jak to celé vzniká.

Modelovou železnici jsem viděl naposledy někdy kolem roku 1985, takže železnici s větším rozchodem kol než v té době běžným jsem viděl poprvé v životě (asi jde o velikost O?). Ta mne zaujala nejvíce i díky rozličným efektům. Např. při brzdění vlaku realisticky pískaly brzdy. Vagony byly mezi sebou spojeny nejspíš magnetem (žádný háček a naproti dírka). Stálo za to počkat si na spuštění parní lokomotivy, která mě absolutně dostala svojí realistickou funkčností. Mám pocit, že nejenom charakteristický zvuk parního stroje ale i kouř z komína se měnil podle rychlosti jízdy. Hustota kouře byla dle mého názoru zcela měřítková.

O co méně toho vím o železničních modelech, vlastně nevím vůbec nic, o to více jsem se snažil fotit. Vstupné bylo velice příznivé a propagace velmi dobrá a tomu i odpovídala opravdu obrovská návštěvnost - především rodin s dětmi.

Obrázková galerie
Obrázková galerie

Foto: Tom Vilcsek © 2010

Videosnímek
Videosnímek
 (Tom Vilcsek © 2010)
201 s na serveru YouTube

Pro MoNaKo Tom Vilcsek, Ostrava Na začátek článku

Autor: Tom Vilcsek | Vydáno dne 04. 04. 2010 | 8825 přečtení
Počet komentářů: 7 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.euReportáže -> Reportáže 2010 -> Výstava železničních modelů a kolejišť - Nový Jičín 2010
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Pozvánky
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence