Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
Chyby při plaňkování - 2
Na dvou obrázcích jsou vidět díry v plaňkování - dalo by se to zatmelit (ani by to nebylo vidět), ale řekl jsem si, že když už to je
zobrazení: 2192
známka: 3.50
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
21.01.2021:

Zimní večery si můžete zpříjemnit společenskou hrou na modelářské téma: Slalomky F3-E.


10.01.2021:

Ačkoli tu před chvílí přibyla pozvánka na první letošní akci, kdovíjak to s ní nakonec bude. Minulé roky touto dobou bylo jasno, v které dny se sejdeme s modely na Lužinách či v Písku a kdy uspořádáme to či ono, jenže tentokrát je to sázka do loterie. Proto vyjma akcí, na které je potřeba zajistit ubytování, pevný termín ničeho neplánujeme a přizpůsobíme se aktuální situaci.

 

Měsíc od vydání posledního článku si dovoluji poprosit ctěnou čtenářskou obec o spolupráci, jelikož bez přispění těch, kteří něco hezkého postavili a během stavby tu a tam pořídili nějakou fotečku své nové lodě či ponorky, žádný nový článek v dohledné době nevyjde.

 

Předem děkuji.

 

ladous

 

 Archiv novinek


Reportáže 2007

Jaký byl Víkend s TT v Protivanově

Tato akce začala už vlastně ve středu na klubovém setkání v Braníku u Vltavy v jehož závěru proběhla nakládka potřebného vybavení. Dokonce, jak se později ukázalo, jsme ani nic nezapomněli (až na pár bezvýznamných detailů). Ve čtvrtek před polednem jsem už sedal k Antemu do auta v poledne se k nám připojil RomanT s Jirkou a o půl jedné naše kolona čítající dva vozy vyrazila po D1 směr Brno. Cesta proběhla nečekaně hladce a ve tři odpoledne za pěkné bouřky jsme vjeli do areálu rekreačního střediska v Protivanově.Ceny pro soutěžící věnovali:

Model Hooby Magazín - předplatné magazínu, upomínkové předměty, časopis
RC Revue - poháry pro vítězná družstva
Varta - sady nabíječek, tužkové akumulátory a další...
Nakladatelství MareCzech - knižní publikace
Modelářská elektronika DSys - stejnosměrné regulátory 10A
Pepa-model - laminátové trupy remorkéru Watergeus
Yacht e-shop - námořnická trička s krátkým rukávem
Junior Model - serva, baterie a aktivní vzduchové chladiče
HVP modelář - sady modelářských lepidel
Satria - poteby pro modeláře

Čtvrtek 7.6.2007

Opravdu lilo jako z konve a v příkopě vedle silnice tekla horská bystřina. Stačilo posedět čtvrthodinku v autě (stejně nešlo vystoupit) a od té chvíle bylo počasí nádherné. Po chvilce přijel také Pivko a po nezbytné rekognoskaci terénu jsme vyložili a začali budovat tratě a zázemí. Pavel Šťastný přivezl ještě další vybavení a tak jsme se do večera nenudili. Nakonec jsme se odměnili asi hodinovým rejděním remorkérů na hladině rybníka při kterém jsme se opravdu vyřádili až voda šplouchala ze břehů - já vím, přeháním.

Středeční nakládka vybavení v Praze-Braníku.

Pátek 8.6.2007

Od rána se sjížděli přihlášení účastníci a jak se zjevovali u rybníka, byli nekompromisně vtaženi do budovatelského procesu. Musím říct, že všichni pomáhali co mohli a tak vše potřebné bylo skutečně odpoledne připraveno. Potom mohlo začít testování tratě a vleků. Při té příležitosti jsme stanovili časové limity pro jednotlivé okruhy. Na stanovišti rozhodčích mezi tím Monika s Luckou připravily všechny potřebné papíry. Také se na plné obrátky rozeběhl trénink při kterém jsme doladili trať a zázemí. Pro rozhodčí byl připraven párty stan. O kousek dál jsme postavili ještě vetší, kde vzniklo depo pro modely lodí a pan správce v sobotu zajistil i elektrickou přípojku. Přímo na startovišti byl stůl určený pro právě soutěžící tým a kolíčková tabule pro přehled o obsazení RC kanálů. Betonové molo (okraj přírodního 50m bazénu) a schůdky do vody kde vzniklo kotviště, tak vytvořily ideální místo pro spouštění. Tedy až na trochu podmáčený terén po čtvrtečních lijácích.

Přesné doladění kotviště aneb, "Nebudeme o tom diskutovat a tady - tady se potopíš! ".
Budování tratě obnášelo pracovat po prsa ve vodě.

Trať byla navržena a postavena tak, aby na ní mohly plout dvě soulodí současně. Část byla společná - tzv. „přístavní kanál“. Zhruba v 1/4 se rozdělila na dva samostané okruhy, které byly pojmenovány „Gatun“ a „Miraflores“. V neděli se jel třetí okruh nazvaný „Panama“, který vznikl spojením obou předchozích. Délka jednoho okruhu byla odhadem něco kolem jednoho sta metrů. Soutěžilo se ve dvou samostatných kategoriích - lehký a těžký Tug Towing a k tomu experimentální kategorie tlačných remorkérů. Někomu se mohla trať zdát stísněná. Je třeba si ale uvědomit, že pokud je plavba soulodí příliš snadná, tak zadní remorkér se prakticky jen pohodlně veze a to jsme nechtěli. Parametry tratě byly takové, aby aktivně musely pracovat oba remorkéry.

Testování tratě pro lehký TT.
Budování tratě obnášelo pracovat po prsa ve vodě.

V osm večer, kdy už všichni soutěžící přijeli, jsme se sešli v hale u jídelny. Proběhlo uvítání účastníků, instruktáž o průběhu závodu, pravidlech a nakonec registrace. Po skončení ještě proběhlo školení rozhodčích (Keba, Ante, Nex, Ivvo, Lucka, RomanT a Jambo). Trošku jsme si ujasnili možné sporné situace a probrali úskalí připravených tratí.

Ostatní ladili či opravovali svoje remorkéry. Trénink u některých poodhalil drobné nedostatky a tak se je snažili odstranit. V této souvislosti bych rád zmínil jednu zajímavou epizodku. Přema přijel s prakticky rozestavěným remorkérem, kterému se mezi lodními modeláři lidově říká „Vodník“ nebo „Vodníček“. Byl odhodlán jej během noci dostavět. Snad kromě soustruhu a stojanové vrtačky si přivezl veškeré vybavení s sebou. Na jeho pokoji tak vznikla jakási improvizovaná dílna. To se samozřejmě rozkřiklo a tak se našlo několik modelářů, kteří se rozhodli, že mu s tím pomohou a dlouho do noci dávali remorkér dohromady. Co se zpočátku zdálo skoro nemožné,stalo skutečností a v sobotu Přema nastoupil k soutěži.

Provoz na trati.
Depo pro soutěžící a jejich remorkéry. Správně by to mělo asi být - suchý dok.

Sobota 9.6.2007

Po snídani v 8:45 se koná na břehu rybníka „slavnostní a oficiální“ zahájení soutěže. Je vyhlášen radiový klid a vyvěšena startovní listina. Rozpis je připraven tak, aby se na startu střídaly kategorie lehký a těžký TT. Vleky jsou připraveny, rozhodčí také, depo se zaplnilo, pomyslné tribuny také a nervozita mírně stoupla. Rozhodčí vyzývá první tým - „Připravit ke startu!“.
Jako první vůbec startuje tým "A je to!". RomanT a Karel, letošní vítězové z Mostu, kde se jel „Zimní Tug Towing“ v bazénu. Počáteční nervozita se projevila hned na druhé brance okruhu Miraflores lehkým ťuknutím čelního remorkéru, ale rychle se oklepali. Celkově to nakonec bylo za pouhé čtyři body. Jasně naznačují, že to neberou na lehkou váhu.
Než ale stačili svoji jízdu dokončit, vyplul na okruh Gatum, další soutěžní tým - "Nautilus I." Průkopníci TT u nás, Honza a Franta. Těžký TT se jel vůbec poprvé a zvládli to skvěle. Pouze vybočení v plavební dráze trochu kazí dojem ze skvělé plavby. I tak je pouhých 13 bodů výborný výskledek!
Mezi tím odstartovali Nex a Ivvo, již známý tým "NeJaToD". Malý vlek dokázali tratí protáhnout skoro bez jediného trestného bodu. Pouze čelní remorkér dvakrát ťukl do bójky! Vypadalo to, že se bude opakovat souboj z Mostu. To byl ale teprve začátek dramatického souboje v lehkém TT.
Týmu "Nautilus II.", který jel v těžký TT (Bambinot a Laďa), se úvodní jízda nevyvedla a nezvládli ji v časovém limitu. To znamenalo velkou bodovou ztrátu.
Než se jim podařilo ze spleti branek vyplout, odrazil od břehu "Last Minute". Tedy Ante a já. Zakolísali jsme celkem čtyřikrát. Lehký vlek jsme ťukli třikrát a jednou jsem si štrejchl s Monakem I. Ante s Arturem jel bezchybně. Bylo jasné, že boj o medaile bude tuhý.
Start týmu "LoVe" s Velkým Kačerem (těžký TT) se očekával jako událost. Startovali Jirka a Přema, kdy právě Přemův remorkér byl na vodě snad vůbec poprvé. To se bohužel negativně projevilo i na výsledku a těsně před přistáním jim vypršel časový limit, když před tím na trati obouchali co mohli. Každý začátek je ale těžký stejně jako kategorie ve které pluli. Rozhodně bojovali a to se cení!
"Lavý a Pravý", to byli první účastníci ze Slovenska a hned svojí první jízdou Viktor a Robert všem ukazují, že nepřijeli jen okukovat. Náhle je vše jinak a kategorie lehký TT má nové favority! Mohla to být čistá plavba, ale jednou si ťukl vedoucí remorkér v plavebním kanále.
Další tým byl také ze Slovenska - "TT Blava". Jeli těžký TT a nevedli si špatně. Velký Kačer je ale zákeřný a celkem to bylo za 34 trestných bodů. Vleky se opět prostřídaly a na trať vyrazil Zdenek a Ondřej Fojtík. Rodinný tým "Ondřejník". Snažili se a jejich jízda nebyla zdaleka špatná! Sice nasbírali 26 trestných, ale soutěž teprve začala.
Na okruh opět vyplul tým "Last Minute", ale tentokráte jsme s Antem zapřáhli Velkého Kačera. Vůbec se nám nepovedla plavební dráha, kde jsme to omlátili z obou stran a ve skalách to moc lepší nebylo. Čtyřicet tři trestných bodů byla skoro hanba.
Za to Martin a Juraj - "TT Blava juniori" si v lehkém TT vedli podstatně lépe. Dobře zvládli nástrahy tratě s pouhými pěti dotyky (3x vlek, 2x čelní remorkér). Tím jejich šance v bojích o medaile prudce stouply.
Mezi tím Velkého Kačera zapřáhli Mirek a Ladous. Měli ale smůlu a jízdu museli předčasně ukončit. Penalizace za neprojeté branky byla vysoká - 144.
Dalším týmem v lehkém TT byl trojčlenný tým "Severojižní". Ti měli opravdu smůlu velikou. Hned za druhou brankou je postihuje techniká závada a do dalších bojů už nezasahují.
Proto svoje remorkéry na vodu spouští další slovenský tým "Kolubus". Juraj a Viktor plují klidně a soustředěně. Nepatrné zaváhání jim připisuje jeden trestný bod, ale to je vše! Skoro se zdá, že trať je pro lehký TT až příliš snadná, ale je to skutečně jen zdání.
Petr a Marek se pojmenovali jako "Béčka". No nováčci byli, ale béčka nebyli. Prostě TT pluli poprvé a tak se vyučili za 46 bodů.
Na závěr se uskutečnila zkušební plavba tlačáku s „traktorem“, které kormidlovali Jarda a Robert. Pokus nedopadl nejlépe a tak bylo rozhodnuto, že každý popluje se svým tlačákem sólo.

Přistání s Velkým Kačerem v podání týmu "Last Minute".
Řasy se remorkérům bohužel v této části tratě motaly do šroubů hodně často.

Po prvním kole v lehkém TT byly pozice většiny týmů po prvním kole víc než vyrovnané. Šest týmů dělily pouhé čtyři body! V těžkém TT byly rozestupy o něco větší. Na čele byl "Nautilus I." následován "TT Blava". Jak vidno, slovenské týmy představovaly pro „domácí“ tvrdou konkurenci! Druhé kolo slibovalo zajímavou podívanou.
Přestávku na oběd využili Javor, RomanT a Pavel. Nastartovali svoje éra a ta místo do hladiny jsme zase chvilku koukali k obloze a obdivovali jejich letecké umění. Obzvláště Javor předvedl výborný „trik“, kdy za letu „odložil“ plováky svého hydroplánu na hladinu (nechtěně)

Letec Pavel.
Letec RomanT.

Ve čtrnáct hodin bylo zahájeno druhé kolo. V lehkém TT si týmy "A je to!" a "Nejatod" trochu pohoršily. Dobrou plavbou je předstihl "TT Blava juniori". Druhé místo si udržel "Kolumbus" a "Lavý a Pravý" druhé kolo plul opět skvěle! Jasné první místo s pouhými dvěma trestnými body! Nás s Antem z bojů vyřadil vadný článek akumulátoru. Exnul ve druhé brance což mělo za následek 180 trestných bodů. Smůla!
V těžkém TT si prakticky všechny týmy polepšily. Poučení z prvního kola bylo znát. Svoji vedoucí pozici si upevnil "Naututilus I.". Na druhém a třetím místě průběžného pořadí si pozice vyměnily týmy "Last Minute" (tedy Ante a já) a "TT Blava".
Tlačáci už pluly samostatně a celkem vyrovnaně. Trať pro ně nepředstavovala žádný velký problém.

Tým LoVe se souká do plavebního kanálu s Velkým Kačerem.
Příprava tlačné vany pro soutěž tlačáků.

Průběh soutěže byl poměrně hladký a jízdy měly celkem spád. Hlavní podíl na tom měl Pavel Šťastný, který svojí obětavostí zachraňoval remorkéry zapletené do řas či do vlastních lan. Řasy - to byla si jediná nepříjemnost na celé soutěži. Protože zbyl čas, bylo rozhodnuto, že kdo chce, může proplout třetí kolo. Byla to sázka do loterie, protože mohly vypovědět službu akumulátory. Já a Ante jsme pluli třetí okruh v lehkém TT. Už nám o nic nešlo. Byla to plavba více méně prestižní a vyvedla se. Pouhý trestní bodík.

Na večer byla ještě narychlo vyhlášena soutěž pro děti. Pavel to vymyslel a zorganizoval, RomanT zapůjčil Herkulesa, rychle jsme vymysleli trať, vybrali mezi sebou penízky na nanuky a za čtvrt hodinky už devět dětí postupně proplulo soutěžní trať. Za kluky vyhrál Ondra Fojtík a holky Pavlínka Dufková (viz. výsledková listina). To už se na bójkách rozsvítila modrá světýlka a mnohé to přilákalo na večerní jízdy s rozsvícenými pozičními světly. Úspěšný den vyvrcholil táborákem. Buřtíky, vínko, pivko, kytary a skvělá nálada vydržela až dlouho do noci. Nemá cenu se rozepisovat, vrátit se tam už bohužel nejde...

Z dětské soutěže.
Předávání cen.

Neděle 10.6.2007

Ráno opět skvělé počasí. Jen trochu chvilkama pofukuje, což znepříjemňuje vlečení. Příroda ale hraje a tak můžete mít štěstí a nebo smůlu. Tu smůlu měli RomanT a Karel. Na Romanově Waihe se utrhlo táhlo kormidla a tím pádem byl tým "A je to" vyřazen z bojů o medaile.
Nautilus I. v těžkém TT jízdu pokazil, dvakrát minul, což znamenalo konec nadějím na vítězství. Nex a Ivvo ("NeJaToD") předvedli opět skvělou jízdu za pouhé dva trestné body a s napětím čekali jak zajedou soupeři. V těžkém TT jsme s Antem ("Last Minute") nekompromisně zaútočili na čelní pozice a k úspěšné druhé jízdě jsme přidali ještě lepší třetí s jediným dotykem! To vypadalo nadějně. V lehkém TT, doposud vedoucí tým "Lavý a Pravý", tak trochu doplatil na vítr, který občas zafoukal a rozhodčí zaznamenali devět dotyků. Šanci na vítězství měl ještě tým "Kolumbus", ale tu promarnil ve třetí jízdě, také devět. "TT Blava" juniori se snažili co mohli, ale i pouhých 7 bodů bylo moc.

Bourání stanů, úklid. Je dobojováno
Velký Kačer je opravdu těžká mrcha, která je těžká i po vyložení zátěže.

Je dobojováno a začíná úklid tratě a veškerého zázemí. Celé to běží tak nějak samo. Skoro všichni co před chvilkou soutěžili pomáhají s úklidem a tak za hodinu je plac vymetenej, věci zabalený a naložený a začíná pršet. Bouřka byla na uvítanou, teď zase na rozloučenou.

Bourání stanů, úklid. Je dobojováno
Velký Kačer je opravdu těžká mrcha, která je těžká i po vyložení zátěže.

Hned po obědě proběhlo vyhlašování vítězů. Redakce časopisu Model Hobby Magazín věnovala předplatné (bude zasláno poštou) a redakce RC Revue zase pro vítěze poháry. Další firmy věnovaly knihy, regulátory, elektroniku, baterie, lepidla...a další upomínkové předměty. Musím opravdu s velkým potěšením konstatovat, že toho nebylo málo! Vyhlašováním výsledků byl pověřen Pavel Šťastný, který se velkou měrou podílel na zdárném průběhu akce. Po vyhlášení už následovalo jen loučení a rozjezd domů. V kategorii lehký TT měly týmy "NeJaToD" a "Lavý a Pravý" rovnost bodů a proto rozhodovaly časy jízd a ty měli lepší Nex a Ivvo.

Ceny připravené na předání.
Při předávání cen.

Shrnutí

Oproti loňskému roku, kdy Tug Towing tak nějak poprvé opravdově vtrhl na naši lodní modelářskou scénu, přibylo zájemců o tuto disciplínu. Bylo jasně patrné, že zhruba polovina soutěžících se rozhodla pro stavbu nového remorkéru, většinou speciálně upraveného právě pro TT. Silné motory, příčné pohony, otočné dýzy, a funkční navijáky, to vše dává těmto modelům dobré předpoklady pro úspěšné zvládnutí tratě. Hodně modelů bylo ještě rozestavěných a některé jen tak tak vyhověly podmínce soutěže, že musí vzhledově vypadat jako remorkér. Nyní je na majitelích aby na svých modelech zapracovali a postupně zlepšili jejich vzhled. Stále se ale ukazuje, že TT je hlavně o tom, jak je tým sehraný a jak kapitáni svoje modely ovládají. V lehkém TT opět zvítězily jednoduché remorkéry Monako I. prosté všech technických fines.
Všichni kdo soutěžili, organizovali a nebo jen přihlíželi byli opravdu v pohodě a celou akci si užívali. Bylo vidět, že se přijeli hlavně pobavit a seznámit se osobně s kamarády, které znali jen s diskusních fór a chatu. Potěšující je, že modelařina opravdu lidi spojuje, stejně jako vlečná lana remorkérů.

Krása remorkéru.

Poděkování

 • všem chlapům z Klubu NAMOLO! kteří chodili na brigády do Braníka k Vltavě ikdyž věděli, že do Protivanova stejně nepojedou a nebo naposlední chvíli nemohli. Jako třeba Dáda.
 • Monice a Antemu, kteří třičtvrtě roku sháněli sponzory
 • Martě a Ivanovi Hořejšímu za diplomy
 • Jajce za medaile a pamětní přívěšky
 • Přemovi za zapůjčení pártystanu, který prakticky zakoupil kvůli tomuto setkání a já mu zapomněl při vyhlašování poděkovat (jsem ostuda)
 • Bamíkovi za zapůjčení pártystanu a zvukové aparatůry, bez ní by to nebylo ono
 • Pavlovi Šťastnýmu, za pomoc s přípravou (stoly, žide, megafony, cedule) a hlavně obětavost s jakou se vrhal do vody.
 • Petrovi Lukešovi, za pomoc při haváriích soulodí, vrhal se do vody stejně nezištně jako Pavel
 • rozhodčím Lucka, RomanT, Nex, Ivvo, Jambo a Ante protože měli o hodně míň zábavy
 • Monice a Lence, že po celé dva dny zapisovaly a počítaly výsledky
 • no a nakonec všem, kteří pomohli se stavbou a úklidem tratě a zázemí nebo čímkoliv jiným

Výsledky

Startovní listina
Výsledky - lehký TT + tlačáky
Výsledky - těžký TT
Výsledky - dětská soutěž

Zápisy jednotlivých jízd budou zveřejněny dodatečně po naskenování!

Odkazy

Článek o akci v Prostějovském deníku
Fotogalerie - 1.část, autor: Ladislav Douša
Fotogalerie - 2.část, autor: Ladislav Douša
Fotogalerie, autor: Víťa Krejčí
Fotogalerie, autor: Cabadaj (heslo: protivanov)

Prosba

Pokud jste dočetli až sem, mám na Vás ještě jednu prosbu. Napište nám - do diskuse pod tímto článkem - co se Vám na akci líbilo a nebo naopak nelíbilo. Je jedno zda jste byli soutěžící a nebo „jen“ diváci. Každý poznatek je pro nás přínosem. Stejně tak můžete doplnit to co jsem zapomněl uvést.
Děkujeme.

Zápisy jednotlivých jízd

Lehký TT
Těžký TT
Tlačáky TT

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Ivan Hořejší (c) 2007

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Keba (c) 2007

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Marek (c) 2007

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Pivko (c) 2007

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Radim (c) 2007

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Petr Lukeš (c) 2007

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Jaroslav Jungman (c) 2007

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Tomarack (c) 2007

Tug Towingu zdar ! Keba Na začátek článku

Autor: Jaroslav Vaškeba (Keba) | Vydáno dne 15. 06. 2007 | 11919 přečtení
Počet komentářů: 12 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Související články:
Parníkáři v Au an der Donau (12.05.2009)
Vyžlovka 2009 aneb STEAM SPEED RACE (29.04.2009)
Velikonoční Lány 2009 (19.04.2009)
Jak jsem viděl Ameriku - popáté aneb Námořní muzeum v Astorii (12.03.2009)
Jak jsem viděl Ameriku - potřetí (19.02.2009)
2009 Nürnberg Spielwarenmesse - mini reportáž (19.02.2009)
Jak jsem viděl Ameriku - podruhé (10.02.2009)
Jak jsem viděl Ameriku (21.01.2009)
Vánoční Lužiny 2008 (29.12.2008)
Zimní Lužiny 2008 - konečně na ledě (29.12.2008)
Elektrolety v hale (05.12.2008)
Modellbau Messe Wien 2008 (04.12.2008)
Modell Hobby Spiel 2008 - po roce v Lipsku (21.11.2008)
Model Hobby 2008 opět na houby (11.11.2008)
Velké Dářko 2008 (21.10.2008)
Protivínský pohár 2008 (15.10.2008)
Podzimní Lužiny ve znamení plachetnic (01.10.2008)
Opět na Splaviskách! (30.09.2008)
Ponorky v Bratislavě (17.09.2008)
Noční Košík již popáté (12.08.2008)
Smolenský Titanic (16.07.2008)
Letní Lužiny 2008 (02.07.2008)
Hydro pohár sponzorů 2008 (22.06.2008)
Klub NAMOLO! byl podruhé v Písku (17.06.2008)
Noční můra vojenských stratégů - Bitva o Prýgl (03.06.2008)
Zlatá plachta Barbory 2008 očima závodníka (22.05.2008)
Soutěž Tug Towing Otrokovice (11.05.2008)
Tug Towig v Otrokovicích (07.05.2008)
11. všeobecná výstava modelů v Proboštově (05.04.2008)
Jarní Lužiny 2008 (30.03.2008)
Jaký byl Zimní Tug Towing v Mostě (25.02.2008)
Model Hobby 2007 - trochu jinak (29.01.2008)
Jak na Vánočních Lužinách opět nesněžilo (12.12.2007)
Lodě a lodičky- Boat Brno 2007 (19.11.2007)
Neulengbach 2007 - setkání modelářů RC ponorek (30.10.2007)
Moravský pohár (22.10.2007)
Modell Hobby Spiel 2007 pohledem lodního modeláře (21.10.2007)
Olomócká vana 2007 (17.10.2007)
Fotbálek na Floře (02.10.2007)
Podruhé "O Branický soudek" v tug towingu (19.09.2007)
Otrokovice a Splaviska v jeden den (10.09.2007)
Klub NAMOLO! byl poprvé v Písku (22.08.2007)
Noční Košík 2007 (06.08.2007)
Krátce o Splaviskách (03.07.2007)
Letní Lužiny - Wind! (29.06.2007)
Protivanov očima jednoho diváka (19.06.2007)
Víkend s TT v Protivanově, aneb jak jsem to viděl já (17.06.2007)
Třetí Barbora – pro mne opět jinak (18.05.2007)
Zlatá plachta 2007 očima budoucího závodníka (18.05.2007)
Klub NAMOLO! na oslavách Břevnova (01.05.2007)
Jarní setkání lodních modelářů v Brně na Splaviskách (26.04.2007)
Přátelské setkání Parolodní společnosti - Vyžlovka 2007 (18.04.2007)
Modelářská výstava Nautilus Proboštov (05.04.2007)
Jaké byly Jarní (military) Lužiny 2007 (27.03.2007)
Modely Brno 2007 (26.03.2007)
Výlet do Bremenhavenu (21.02.2007)
Na skok v Polsku (21.02.2007)


Reportáže -> Reportáže 2007 -> Jaký byl Víkend s TT v Protivanově
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Deštivé mistrovství ČR plachetnic Footy 2020
08. 07. 2020
Počet komentářů: 1

Letní Prosek 2020 - naposledy bez mačety
27. 08. 2020
Počet komentářů: 1

53. Jablonecká kotva a 49. Modrá stuha 2020
26. 09. 2020
Počet komentářů: 1

Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence