Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
plachetnica - 5
Prince de nefchatel
zobrazení: 1760
známka: 3.00
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
28.03.2020:

Dnes by bylo na Lužinách jistě nádherně, kdybychom se tam mohli sejít. Rušení se týká i dalších akcí, např. dubnových odemykání vody v Nové Vsi a Plzni či výstavy Modely. Mezinárodní organizace Naviga rovnou zrušila všechny své akce pro celý rok 2020.


10.03.2020:

Olomoucká výstava FOR MODEL 2020 byla zrušena!

 

 Archiv novinek


Počet zobrazených článků: 9 (z celkem 9 nalezených)

Letadla

Letadélko Micro Sumo 3D

Při brouzdání internetem jsem narazil na zajímavé letadélko. Zaujalo mne natolik, že jsem se rozhodl si jej postavit. Je to takový model na vyblbnutí, musí se neustále řídit a není vhodný pro úplné začátečníky, ale pokud už trochu létáte, tak se do jeho stavby můžete klidně pustit a odměnou Vám bude zábava se zajímavým modelem. Inspiraci jsem našel na RCgroups.com. Další informace je možno načerpat například na českém fóru RC mania. Případně můžete prozkoumat internet a naleznete spoustu odkazů na tuto konstrukci a mnoho videí na Tvoji Trubce.

Číst dál

Autor: Petr Stehlík | Vydáno dne 10. 09. 2010 | 12313 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Letadla

36. Protivínský pohár 2010

Dnes se velmi krátce podíváme na jiný druh modelů, se kterými se můžeme setkat u našich rybníků. Řeč bude o vodnících. O víkendu 7.  až 8. srpna 2010 se na břehu Selibovského rybníku nedaleko Písku uskutečnil 36. ročník modelářské soutěže Protivínský pohár, kterou pravidelně pořádá Modelářský klub Protivín včele s Ing. Vratislavem Rejdou. Jelikož to mám za humny, tak nesmím u podobné akce chybět.

Číst dál

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 23. 08. 2010 | 7558 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Letadla

10. slet obřích modelů ve Frýdku-Místku

Bylo úplnou náhodou, že při náhodné návštěvě jediné ostravské modelářské prodejny SCZ Model jsem si všiml plakátu lákajícího na modelářský slet obřích modelů. Tento slet se konal ve dnech 31. 7. až 1. 8. 2010 ve Frýdku-Místku část Bahno. Předem bych ale měl upozornit, že o modelech letadel toho vím velice málo. Dá se říci jenom to, co si přečtu v časopisech a z toho ještě většinu nepochopím nebo zapomenu.

Číst dál

Autor: Tom Vilcsek | Vydáno dne 12. 08. 2010 | 9327 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Letadla

Chcete létat? Udělejte to!

Kdo by netoužil si vyzkoušet RC letadlo? Při návštěvě výstavy Modelhobby, před několika lety, padlo definitivní rozhodnutí, že jdeme do toho. Ovšem prvotní plán, že na výstavě koupíme nějaký vhodný začátečnický model vzal rychlého konce, kupovat cokoliv v takové tlačenici se mi vůbec nechtělo. Nic na tom nezměnily ani nabízené výhodné ceny.

Číst dál

Autor: Petr Stehlík | Vydáno dne 10. 01. 2010 | 14695 přečtení
Počet komentářů: 3 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Letadla

Elektrolety v hale

Nestává se často, že bych místo nedělního polehávání vyrážel na nějakou modelářskou akci, navíc ještě leteckou. Ale mediální masáž posledních let byla natolik silná a já neodolal a vypravil se do Týna nad Vltavou vybaven nelichotivou průpovídkou: „V Tejně a v pr... je stejně,“ jak pravil náš pan učitel. Snad právě proto jsem se tomu místu doposud vyhýbal. Ale ne, jen zkrátka neleží na hlavní tepně mých cest na jiné akce. Asi se už ptáte, co že se tam vlastně dělo, že? Nebylo to nic menšího, než soutěž RC elektroletů v hale.

Číst dál

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 05. 12. 2008 | 9684 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Letadla

Vrtulníky v Jihlavě

Náhoda tomu chtěla, že jsem měl služební cestu do Jihlavy, kde se konalo setkání vrtulníkářů. Nemohl jsem odolat a na dvě hodiny navštívil tuto akci a bylo na co koukat. Špičkoví piloti vrtulníku, mají schopnost prostorového vnímání a přenášení řízení těchto strojů, které přivádí až do naprostých extrémů při pilotáži.

Číst dál

Autor: Luděk Měšťan (Javor) | Vydáno dne 27. 08. 2008 | 9840 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Letadla

Hydro pohár sponzorů 2008

Nejen lodními modely živ je modelář, takže po vzoru jiných si dovoluji předložit článek s tématikou leteckých modelů. Přesněji řečeno reportáž ze soutěže. Ale nebojte se, zase tak daleko od vody nepůjdeme. V sobotu 21. června 2008 se totiž konala další soutěž seriálu modelů hydroplánů Hydro pohár sponzorů 2008 na břehu Selibovského rybníku, což je jen pár kilometrů od Písku, kde trvale pobývám. Takže nejen z ekonomických důvodů šel Tug Towing v Olomouci nebo soutěž maket v Jinolicích stranou.

Číst dál

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 22. 06. 2008 | 9315 přečtení
Počet komentářů: 1 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Letadla

Stavba letadýlka podle plánů od úplného začátečníka

Před nějakou dobou ve mně začala růst myšlenka na nějaké jednoduché letadýlko pro pohodové podvečerní létání. Vzhledem k tomu, že RC pro mě doposud bylo spíš jakési vzdálené nadávání než pojem, připadal mi můj nápad nereálný. Nicméně při návštěvě modelářského veletrhu „Modely Brno“ jsem narazil u stánku firmy JR Model na 4-kanálovou soupravu prodávanou v akční, pro mě přijatelné ceně. Po konzultaci s kolegy u „bazénu“ jsem přece jenom neodolal a soupravu si koupil.

Číst dál

Autor: Pavel Šťastný (pavelst) | Vydáno dne 29. 05. 2007 | 46676 přečtení
Počet komentářů: 29 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Letadla

NIK – EPP model pro začátečníky

Kolegům z Klubu Namolo! jsem znám jako lodní modelář se zvláštní zálibou v historických válečných lodích. Kromě lodí jsou však již od dětství mojí velkou vášní rovněž letadla, jak jinak než historická vojenská. Jako kluk jsem s modelařinou začínal kromě vystřihovánek z časopisu ABC právě slepováním plastikových stavebnic letadel. Už tehdy mně ale lákaly modely funkční. V této oblasti jsem se však nikdy nedostal dál než k sestrojení pár jednoduchých házedel a ke stavebnici gumáčku Komár. RC modely pro mně dlouhou dobu znamenaly sci-fi.

Číst dál

Autor: Petr Plát (PetrP) | Vydáno dne 17. 04. 2007 | 39734 přečtení
Počet komentářů: 11 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu


Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence