Model Hobby 2011 - druhý den

Autor: Ladislav Douša (ladous) <ladous@gmail.com>
Téma: Pell Mel, Vydáno dne: 30. 09. 2011 na www.mo-na-ko.net


Druhý den (pátek 30. září 2011) se žádná katastrofa nekonala. Myslím, že všichni, kteří chtěli s modely k bazénu, se tam dostali celkem hladce. Zpočátku se zdálo, že nám v hale nerozsvítí, ale půl hodiny po vpuštění diváků i na na ta světla došlo.


Zvuková aparatura po včerejší nedobrovolné koupeli vyschla, a tak jsme dnes mohli hydroplán Sikorski Václava Janko řádně představit divákům a ke konci exhibice použít coby generátor větru. Plachetnice díky tomu byly chvíli v náklonu. Ten se neopakoval, když k bazénu místo modelu přistavili tři, poměrně malé větráky.

Martin Karpatský kolem poledne uspořádal soutěž pro děti, čímž dal podnět k půjčování modelů dětem. V tomto duchu se tedy neslo celé odpoledne, kdy nám televizní štáb nejmenované televize zakázal používat ozvučení kvůli natáčení. I hudebníci v parníku Western Riwer Jirky Chaloupky museli odložit nástroje.

Díky výletu do Lipska se dnešek k lítosti mnohých návštěvníků obešel bez předvádění ponorek. Věřím, že v sobotu si diváci přijdou na své, pokud nám zase někdo nezakáže komentování.

Jsem moc zvědav, co se nakonec o lodích objeví v televizi, když nikdo ze štábu nejevil potřebu přizvat nějakého lodního modeláře jako odborného poradce. Alo co, stejně už si po včerejšku celý národ myslí, že střílíme do diváků diabolky.

Na závěr bych rád konstatoval, že doposud kolíčkový systém docela fungoval. Ovšem teprve sobota bude znamenat křest ohněm.

Na setkání u bazénu se těší ladous Na začátek článku