Jak jsem stavěl remorkér Pollux

Autor: Tomáš Blahůtka <tomas.blahutka@gmail.com>
Téma: Lodě, Vydáno dne: 20. 03. 2009 na www.mo-na-ko.net


Polluxe jsem dostal jako dárek k narozeninám a jsem za něj rád. Po otevření krabice jsem nalezl vylisovaní trup, kormidlo a nástavbu z plastu, dřevěnou palubu a několik nosníků, motor speed 280 s převodovkou. Lodní hřídel a lodní šroub, pytlíček s doděláním optiky(záchrané kruhy,výfuky...).


První věc byla, obstřihnout trup nůžkami podle návodu. Bylo to o pevné ruce. Pak jsem do trupu vyvrtal díru a zalepil hřídel epoxidovým lepidlem. Po vytvrdnutí jsem našrouboval šroub a skusil sílu motoru. Do trupu jsem zalepil dřevěný nosník na který jsem pak přišrouboval servo. Zvolil jsem Hs-311.

Nutné bylo z platových výlisků najít a vystřihnou rám, který se vlepil do paluby, až na konec, aby se měla kam zacvaknout nástavba a z jednoho nosníku uříznout a vlepit na nástavbu ze zadu rám nad kormidlem. Pokoušel jsem se na palubu vyznačit lišty a pak jsem celou palubu namořil a natřel lodním lakem. Nástavbu jsem slepil a vyvrtal do ní díry na osvětlení. Barvu trupu lodi a komínu jsem zvolil stejnou jako na krabici. Trup jsem stříkal barvami aerosol. Námořníky na lodi jsem koupil v Model Trainu. Figurky jsou sice v měřítku HO 1:87 a Pollux je v měřítku 1:100, ale krásně se k sobě hodí (podle velikostí dvěří). Pohoné akumulátory jsem zvolit 5xNiMH 2200mAh. Na akumulátory Pollux jezdí 15-20minut při zapnutém osvětlení asi 10minut a při použití čadítka taky kolem 10minut. Loď je dovážena kouskami olova. Celá stavba trvala přibližně měsíc, (kdy byl čas). Doufám, že se s polluxem zůčastním také nějaké soutěže TT.

Obrázková galerie
Obrázková galerie

Pro Mo-Na-Ko
Tomáš Blahůtka Na začátek článku