Diskuse k článku
Jméno:
E-mail:
Web (i s http://):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
Kód: (12345678)
 
   

Zobrazit příspevky: 1-20   

Honza
@
17. 11. 2005, 19:48:59

A k těm LiPoly akumulátorům mohu popsat jen svou čerstvou osobní zkušenost (takže se týká jen mých akumulátorů KOKAM), aniž bych komukoli doporučoval mě následovat!

Omlouvám se, že následující text bude bez nabodeníček, ale překopíroval jsem ho z mailu, když jsem svou zkušenost popisoval kamarádovi, který elektronice opravdu rozumí a od kterého čerpám jeho zkušenosti.

Takze vcera jsem chtel drandit s malou motorcickou, ale zjistil jsem, ze jsem zapomnel pri poslednim drandeni, o kterem si ani nepamatuji, kdy bylo naposled, odpojit LiPoly akumulator. Jenomze si motorka ani neskrtla. Az vecer doma jsem zjistil (takze tento stav trval nejmene pul dne), ze amumulatory maji jen neco malo pres 1 V:-( a Swallow odmitala s akumulatory vubec komunikovat, takze jsem se pripravoval na investici do noveho akumulatoru. NASTESTI jsem jeste neprodal ani nevyhodil tu puvodni pidinabijecku LBC 142, ktera dokaze dat k dispozici jen 140 mA, a ta me zachranila - behem relativne kratke doby dobila akumulator natolik, ze ho vzala Swallow na milost:-) A ted, kdyz ho cykluji, mam subjektivne pocit, ze jeho kapacita snad (neumim to posoudit jinak, nez ze se vybiji 0,68A - dal jsem 1A, ale Swallow si to nastavila sama takto - 122 minut a nabiji 1,5A, coz je 1C, cca 75minut) nijak fatalne neutrpela:-) A ted, kdyz jsem ho nabil Ultramatem, jsem si overil, ze 1C za 81 minut do akumulatoru napral 1346mAh (deklarovana kapacita je 1500mAh). Jenomze nemam srovnani, netusim, jake hodnoty byly na zacatku

Honza
@
17. 11. 2005, 19:22:49

To zbarvení je dáno dvěma faktory. Prvním je (jak se zmiňuji v mém povídání o přepravkách z lepenky) má lenost, která dává přednost funkčnosti před finišem - mám motorku na ježdění, ne do vitriny. Nicméně uznávám, že pro některé modeláře může být odpuzující, těm doporučuji navštívit http://masters.cz/dispatcher1.php?id=11292752513, tam najdou povrchovou úpravu dle jejich gusta. Musím říci, že i mě se tam prezentovaná motorka líbí, ale já nemám ani ty schopnosti, ani tu potřebu. Vždyť stačilo využít bohatou škálu polepů, které jsou součástí stavebnice, a motorka by i bez barvení vypadala mnohem blíže originálu. Ve skutečnosti ale můj model vypadá ještě hůře, než na obrázku, protože jsem barvy nestříkal, ale nanášel hrubě štětcem, takže jeho tahy jsou patrné. I když těď už skoro ne, protože model je od pádů na mnoha místech odřený.

Druhým důvodek je, že jsem jiné odstíny neměl k dispozici - toužil jsem po kombinaci modrá-žlutá:-D

Ten postřeh s Jawou 500 je zajímavý, protože možná promluvilo mé podvědomí - odpovídá jak mému věku, tak mým klukovským snům:-)

Faktem ale je, že na jízdní vlastnosti modelu neměla povrchová úprava žádný vliv, takže mi poskytuje stále kopu radosti ze své jízdy.

NSR
@
13. 11. 2005, 15:34:34

TO zbarveni je nechci nic rikat :(((( ale mohlsise nechat inspirovat nejakym zavodnimi stroji pole rekl bych zo to zbarveni je hodne vlastenecke a fest retro jenchybi napis jawa 500 motorsport:)))))) apokles napeti pod nebo nad v Li XXX ne ze ma ale fakt ma FATALNI nasledky muzes je hodit do sberu


Zobrazit příspevky: 1-20