Letadla - články

 


Na začátek stránky Slavnostní křest modelářského letiště

(19.9.2005)  - 092

   Ke slavnostnímu otevření letiště se člověk nedostane každý den a tak jsem nemohl odmítnout Romanovo pozvání. Samozřejmě že se jednalo o letiště modelářské. Parta leteckých modelářů pro něj hledala vhodný prostor šest let až se nakonec podařilo.

Keba


Na začátek stránky Raven - plnokrevník ze styropuru

(8.5.2005) - 51

   Někdy o letních prázdninách roku 2004 jsem poprvé uviděl v SCZ v Praze Uhříněvsi stavebnici Ravena od firmy Scorpio, u nás na trhu známější spíše podle firmy, která tyto stavebnice vyrábí, jako Astra, sídlící poblíž Uherského Hradiště. Hodně dlouho jsem chodil okolo a rozmlouval si tu investici a nebýt toho že mi jednoho krásného dne moje lepší polovina ve své euforii z krásného dárku k mým blížícím se narozeninám nechtěně (nebo já vlastně nevím, znáte holky) prozradila co má pro mne připraveno, tak bych asi ten marný boj prohrál a koupil si ho sám.

Roman Misar


Na začátek stránky Ušák

 (6.2.2005)

   Po dvou neúspěšných modelech letadel, z nichž jedno nelétalo vůbec a druhé asi 10 minut, jsem se rozhodl pro stavbu "něčeho" co létat určitě bude. Nechtěl jsem ztratit zájem o modely letadel kvůli neúspěchům a hlavně jsem si prostě chtěl pořádně zalétat (naučit se to).

Lukáš Burda


Na začátek stránky Letadlo z depronu pro úplné začátečníky aneb můj milý deníčku...

 (2.9.2004)

 Lukášovo letadlo má za sebou první a možná i poslední existenční etapu. Protože byla pestrá, zajímavá a poučná, můžete si přečíst zápisky z letového deníku tohoto letounu jako volné pokračování předchozího článku.

 Lukáš Burda


Na začátek stránky Letadlo z depronu pro úplné začátečníky

 (20.8.2004)

Asi tak před rokem jsem narazil na stránky Radka Skočdopole. Jeho letadla mě uchvátila a já se začal zajímat o problematiku Slowflyerů trochu intenzivněji. V té době jsem neměl prakticky žádné zkušenosti s modelařením a proto mi stavba balzové kostry a potahování folií připadala za pomoci mých dvou levých rukou složitější než konstrukce kvazilineárních fúzněkvadraturních hyperprostorových gravitorů. O to víc mě zaujal v té době již běžně používaný materiál Depron a všechny jeho mutace.

 Lukáš Burda


Na začátek stránky Moje zkušenosti s Piperem

 (16.10.2003)

   V zimě jsem se dočetl v modelářských časopisech o nové vlně jednoduchých kompletně vybavených sad elektroletů vhodných pro začátečníky. Stejně jako spoustu jiných lidí mě tyto modely velice zaujaly, neboť svou jednoduchostí a příznivou cenou mnohým nabízejí možnost splnit si svůj sen, vlastnit rádiem řízený model letadla. Když jsem se v létě ocitl v poněkud lepší finanční situaci, neodolal jsem a jednoho takového Pipera zakoupil. Chtěl bych se tedy podělit se svými zkušenostmi z provozu zmíněného modelu a doufám, že budou alespoň někomu užitečné.

Petr Plát - Petr.Plat@seznam.cz