Poněkud mokré Vánoční Lužiny

15.12.2006

 

   Vánoční Lužiny, které se již tradičně pořádají na konci roku mají na počasí tak trochu pech. Jednou je zima, že nádrže jsou zamrzlé a nebo začne programově pršet jako tomu bylo na těch posledních. Začátek akce ve 13:00, začátek deště ve 13:30 hod.

 

Vánoční Lužiny 2006   Cestou na Lužiny jsme se stavovali v klubovně pro tabuli s kolíčky, což nás trochu zdrželo a když jsem pak viděl dopadat první kapky na přední sklo auta říkal jsem si .."je to v háji zelném, lidi nepřijdou." Opak byl pravdou. Z auta jsme vystupovali už za vytrvalého deště, ale přesto kolem nádrže bylo hodně lidí. Většinou již známé tváře. Přijeli dokonce chlapi z KLoM Nautilusu (Proboštov), Jambo s Luckou z Mostu, Pepa Darvaš ze Dvora Králové, Ladous a možná i další. Skoro by se dalo říct, že přespolní hráli přesilovku O to víc mě mrzelo to počasí.

 

Vánoční Lužiny 2006   Jak se ovšem ukázalo, prší - neprší, když už jsme tady, tak se bude jezdit. Asi nás strhl Ivan Hořejší, který je nadšeným propagátorem parních strojků a parníků. Přinesl na ukázku "neúnavného pivaře", který je poháněn právě parním strojkem. Skutečný parník na setkání nechyběl ani tentokráte. A byl rovnou kolesovej. Přinesl ho Vláďa Tomek. Poháněn je strojovnou od pana Jakoubka. Jednoduchý řemeničkový převod na kolesa udělaný z Merkuru je zářným příkladem jednoduchosti a spolehlivosti. Navíc palubu zdobí zajímavá aluminiová posádka - zaručeně nehořlavá.

 

Vánoční Lužiny 2006   RomanT dokonce vytáhl z auta letadlo a pokusil se rozehnat mraky, ale bohužel bezúspěšně. Jarda Jungman přivezl svůj nový říční remorkér - traktor. A podle toho co jsme mohli vidět a slyšet, je na světě další remorkér pro Tug Towing. Pepa Darvaš zase přivezl ukázat svůj "parník" Blazer a s ním i laminátové trupy, které vyrábí a prodává.

 

Vánoční Lužiny 2006   Nakonec jsme vydrželi dvě hodiny než jsme se s přáním hezkých svátků začali pomalu rozcházet. Byla nám už docela  zima. Škoda že nebyla taková ta vánoční Několik z nás si šlo ještě potom sednout do nedaleké hospůdky na něco dobrého a pokecat si. Což byla taková pěkná tečka za těmito Vánočními Lužinami.

 

   P.S. RomanT napadlo, že jaro 2007 přivítáme na Lužinách ve znamení mitary. Jinak řečeno jarní Lužiny budou ve znamení vojenských lodí. Tak je pomalu začněte přes zimu dávat dohromady ! Po zralé úvare jsme usoudili, že za vojenskou loď lze považovat i Artura, protože jeho předloha se vojenské akce opravdu účastnila!

 

Fotogalerie

Vánoční Lužiny 2006

Foto (c) Keba

kliknutím na obrázek otevřete obrázkovou galerii

 

 Keba