Melodie - vzpomínka mládí

(12.11.2006)

 

  Melodie to je vzpomínka na mládí. Kdysi jsem ji měl jen jako volný model. Kde jí je konec tuším (asi popelnice ). Na netu proběhlo několik zmínek o Melodii a bylo to. Nejvíce mne nadchla fotka Melodie letící po hladině jako FSR.. "To musím mít taky" Od slov k činům bývá někdy daleko, ale v tomto případě to bylo jinak. Podal jsem inzerát, že koupím Melodii. Přednost měla nepostavená. Ozval se mi jeden pán a byla moje.

 

   Nepostavená skutečně byla, ale někdo už trochu začal, ale nic zásadního, takže v pohodě. Po chvilce zkoumání jsem usoudil, že změny jsou nutné. Hlavně ve vzhledu, nějak ten plast nemusím a rozhodl jsem se celou nástavbu udělat ve dřevě.

 

Melodie   Plastové díly (bočnice, střechu, zadní stěnu) jsem překreslil na překližku a vyřezal. Paluba už byla vyříznutá. Všechny díly jsem namořil lihovým mořidlem mahagon a slepil jsem vnitřní kostru. Zalepil jsem hřídel, ta ve stavebnici nebyla, ale nějakou jsem doma měl. Kostru jsem pak vlepil do trupu, stejně pouzdro hřídele kormidla. Pak ještě přilepil palubu a zarovnal ji s trupem. Motor jsem upevnil pomocí stahovacích pásek. Toto se mi osvědčilo už u dělového člunu. Usadil jsem servo kormidla. Je přilepené oboustrannou páskou. Teď byla na řadě paluba. Chvíli jsem s ní zápasil, ale vše se zdařilo. Pak zalepit boky nástaveb a už to vypadalo trochu jako loď.

 

Melodie   Z "vivaku", nebo jak se ta průhledná hmota jmenuje, jsem vystřihl přední okno. Naohýbal podle šablony a zalepil. Stejně tak i boční okna. Oproti originálu jsem udělal na předním okně sloupky, nějak se mi to bez nich nelíbilo. Střechu jsem ohnul z překližky podle dvou žeber. A loď byla skoro hotová.

 

Melodie   Kokpit jsem zatím nedělal, protože jediné baterky které mám, jsou autíčkové šesti články a dvoj článek LiPol. Ale pro ten nemám momentálně regulátor. Ten šesti článek se tam vejde taktak. Na zádi je kryt ve kterém je umístěn konektor pro anténu.

 

Melodie   Tak a teď trochu k výbavě. Motor je SPEED 400 s chlazením na přímo. Vrtule je dvojlistá průměr 32,5. Přijímač Rex4, regulátor autíčkový Carson a servo standardní taktéž Carson. Loď jezdí docela dobře, ale správného výkonu dosáhne až s jiným acupackem. Tento je pro ni moc těžký. Počítám s dvoj článkem LiPol, ale mohly by být i šesti - sedmi článek NiCd tužek.

 

Melodie   Po vyřešení napájení bych ještě chtěl dodělat kokpit a nějaké ty doplňky. Chtěl bych je však chromové a zatím nevím jakou barvu na to použít. Napadl mne sprej na ozdoby, ale na pár průvlaků a houkačku apod. mi přijde trochu moc drahý. Taky se prý tato barva rychle ošoupe.

 

   Melodie je docela hezká loďka jen tak nablbnutí, dobře se přepravuje a nevyjde draho. A pak já mám tyto staré modely rád. Mám Artura, v krabici nepostaveného Pilota 24 (nepište mi neprodám ho ) A pokud někde narazím na nějakou starou stavebnici musím ji mít to je holt taková ta nostalgie.

 

Melodie

 

Ante