Tug Towing na Model Hobby 2006

10.10.2006

Klub NAMOLO!   Byli jsme osloveni pořadatelem každoroční výstavy Model Hobby v Praze, zda by jsme nechtěli po dobu výstavy návštěvníkům předvádět ukázky Tug Towingu (TT). Ve čtvrtek ráno jsme se sešli v sestavě: Ante (coby vedoucí výpravy), Dáda, Ivvo a já a v této skupině jsme víceméně vydrželi celé čtyři dny. Ve čtvrtek se k nám ještě přidal Franta Pilař se svojí ponorkou.

   Každý z nás přinesl svoji loď na TT a k ní ještě jeden model jako statickou ukázku. Trať byla postavena tak, aby příliš neomezovala ostatní lodní modeláře kteří předváděli své modely. Tahal se malý zkrácený Kačer a i tak mezi bójkami v bazénu to nebyla vůbec žádná sranda. I zkušeným matadorům jako je Ante a Ivvo, zpočátku dělaly problémy stále se odrážející vlny.

 

   U bazénu byl i zájem o modely skupiny Merrimack, která tentokrát nepřipravila takovou show na kterou jsme byli zvyklí z minulých let. Za zmínku stojí snad jen ukázka monitoru Merrimack, který bojoval ve válce Severu proti Jihu. Model střílel barevné světlice, pálil z děl , svítil a kouřil. Další zajímavostí byl zadokolesový parník, který dokonce reprodukoval dobovou hudbu. Další lákadlem byla Frantova ponorka která přihlížející udivovala hlavně jízdou pod hladinou, na což je bazén jako stvořený.

 

   Model parního remorkéru Brunshausen, který nezaujal jen mojí maličkost, ale snad všechny v danou chvíli i bazénu. Velikost tohoto „obra“ byla jen několik centimetrů a jeho majitel nás oslovil s přáním, vyzkoušet si TT s malým Kačerem. Všichni se smáli, že půjde ke dnu, ale chyba lávky pánové! Modýlek se rozjel a pak se to stalo, Kačer se pomalinku dal do pohybu a modýlek manévroval jako by to snad nebyl ani takový prcek. Pro lepší představu se podívejte na video. Za zmínku určitě stojí fotka, kde majitel upravuje instalovanou elektroniku pouze pinzetou.

 

  Naše účast na Model Hobby byla pro nás všechny zcela novou zkušeností. Bylo to náročné, ale na druhou stranu bylo potěšující vidět zájem lidí o lodní modely. Snažili jsme se co nejlépe prezentovat Klub NAMOLO!, Tug Towing a hlavně lodní modely, které nejsou sice špičkové makety, ale dá se s nimi užít spousta zábavy.

 Jambo

 

Foto-video galerie

Fotogalerie

Foto Jiří Jambo Mlejnek

VideoMiniremorkér Brunshausen tahá malého Kačera (4,8 MB; 40 sec.)

kliknutím na obrázek otevřete obrázkovou galerii

kliknutím na kameru promítnete video