4. soutěž seriálu MiČR Naviga NS v Plzni

18.9.2006

   Už poněkolikáté se sešli lodní modeláři na Plzeňském Boleváku v příjemném prostředí autokempu Ostende k tomu, aby se zde uskutečnila soutěž seriálu MiČR. Původně naplánovaná soutěž na dva dny se nakonec stihla odjet v sobotu, což měl na svědomí jednak menší počet účastníků, kterých přijelo něco kolem 80 - z Moravy je to přece jenom dál, ale i dobrá práce všech pořadatelů a rozhodčích, za což jim patří poděkování..

   V sobotu nás po pátečním velmi větrném počasí přivítalo sluníčko, které pomalu zahřívalo studený ranní vzduch. Slabší větřík se začal zvedat až před polednem a na soutěžní jízdy tak bylo ideální počasí. Snad jen plachetnicím by to mohlo víc foukat, ale i ty se pomalu probojovaly soutěžní trasou.

   Jízdy začínaly tentokrát parníky na startovišti 1., kde dále postupně startovaly modely všech kategorií F2 a ke konci zde odjeli dvě jízdy i F4-ky. Druhé startoviště složilo všem kategoriím F4, nejvíce bylo soutěžících již tradičně v kategoriích F4-A Junior a F4-A Senior, tedy bez hodnocení stavby.

 

   Během dne se objevilo i několik místních diváků a tak ani nepřišli o nejatraktivnější modely, které si během pozdního dopoledne a brzkého odpoledne odbývaly své soutěžní jízdy. Ty poslední modely dokončili okolo 17 hodiny a už v 18 hodin se mohlo konat vyhlášení, po kterém byla soutěž ukončena.

   Ve fotogalerii je několik obrázků ze soutěže a jako malý bonus pro ty šťastnější s rychlým internetem i video natočené na lodi během soutěžní jízdy. Zde jsou odkazy, druhý soubor je možné stahovat až po stažení prvního a asi 90 minutovém čekání.

 

Zdravím,  Jiří Syrovátko

 

 

Foto-video galerie

Plzeň

Foto: Jiří Syrovátko

Foto: Petr Lukeš

 

pohled z můstku, 60MB !!!, rozlišení 640x480, 25fps, 6:36

pohled na záď, 67MB !!!, rozlišení 640x480, 25fps, 7:16

Pro přehrání je nutné mít kodek DivX verze 5.

kliknutím na obrázek otevřete obrázkovou galerii

kliknutím na kameru video