Klubové setkání v Praze-Braníku

12.8.2006

Je po prázdninách jak po výprasku a opět udeřila první středa v měsíci, což je ten správný čas na tradiční klubové setkání v Praze-Braníku u Vltavy..

S RomanemT jsme se potkali na místě už zhruba v půl šestý, protože dopravní zácpy se kupodivu moc nekonaly. Na našem tradičním plácku pod smuteční vrbou jsme vybalili svoje nádobíčko a než jsme se oba s loděmi dostali na vodu, začali pomalu přicházet další....

 

Klubové setkání u Vltavy 2.9.2006 RomanT přivezl provětrat policejní člun, což je stavebnice od Vladyky. Přidal na záď odtrhové lišty a loďka jezdí parádně a i na zdánlivě "měkké" články vydržela plout něco kolem čtvrt hodinky.
Klubové setkání u Vltavy 2.9.2006 Před soutěří v TT "O Branický soudek" jsem vzal ještě provětrat Monako I. Dobře jsem udělal, protože jsem zjistil, že baterie ve staré vysílačce (Modela) odešly a že šroub trochu drhne o dýzu. Tak jsem potom doma Monako přezbrojil na 40MHz a problém s lodním šroubem byla naštěstí banalita.
Klubové setkání u Vltavy 2.9.2006 Dáda při cestě na setkání v jednom krámku neodolal a koupil si...
Klubové setkání u Vltavy 2.9.2006 ...tento "kapesní" model rychlíku. No za skoro tři stovky - nekupte to! Hned jsme potom vymysleli, jak z toho malýho rychlíka opravdu udělat, protože tvarově je to moc hezká loď.
Klubové setkání u Vltavy 2.9.2006 Ivan Hořejší dorazil taky a samozřejmě že sebou přinesl parník...
Klubové setkání u Vltavy 2.9.2006 ...tentokráte to byla nádherná Nostalgia. Je to opravdu velice povedená záležitost a na konci článku si můžete promítnout i krátké video.  Její posádka mi silně připomíná Pata a Mata z nám všem velmi dobře známého Večerníčku. Ale narozdíl od nich to posádka Nostalgie opravdu umí
Klubové setkání u Vltavy 2.9.2006 Frantův Tobrůk je už stálice našich setkání. Když Franta dorazí, tak máme jistotu, že na hladině bude alespoň jedna hezká a spolehlivá loď.
Klubové setkání u Vltavy 2.9.2006 USS North Caroline Ivana Kracíka vyžaduje pro přenos hned několik celých mužů a tak mu pomohl RomanT. A to potom ještě do ní bylo přidáno několik olověných závaží.
Klubové setkání u Vltavy 2.9.2006 USS Nort Caroline, stejně jako předloha, tak i model už něco pamatuje, a nejen na vodě vypadá pořád velmi dobře.

 

Ještě na závěr musím poděkovat Zdeňkovi Bílkovi, který mi přinesl dvě CD, na kterých je spousta fotek skutečných lodí, které nafotil při svých cestách Dánskem. Takže se v dohledné době dočkáte dalších zajímavých fotopodkladů.

 

Fotovideo galerie

Úplná obrázková galerie

Video - Nostalgia Nostalgia poprvé...(9 MB)

Video - Nostalgia Nostalgia podruhé...(13 MB)

kliknutím na obrázek kamery si video promítnete.

Keba